Biegowa sobota w Łosicach

Sport Pt. 17.05.2024 13:49:30
17
maj 2024

W sobotę, 11 maja Łosice stały się areną emocjonujących zmagań biegowych podczas „Łosickiej Dychy z Kopyta”. To było nie tylko wydarzenie sportowe, ale prawdziwe święto dla lokalnej społeczności. Uczestnicy i organizatorzy imprezy włożyli wiele serca i wysiłku w jego przygotowanie.

Pomysł na zorganizowanie tych zawodów narodził się już przed pandemią w głowach członków łosickiej grupy nieformalnej Pędzące Ślimaki Łosice. Po prawie pięciu latach oczekiwania, marzenie o tym wydarzeniu wreszcie się spełniło. Główną rolę w jego realizacji odegrali Piotr Popławski i Adam Jakimiuk, których determinacja i współpraca przyczyniły się do sukcesu imprezy. Nie można zapomnieć o wsparciu ambasadora wydarzenia, Lidii Chojeckiej, cenionej polskiej lekkoatletki.

Na starcie stanęło ponad 250 biegaczy, nie tylko z Łosic i okolic, ale również z różnych zakątków Polski, co świadczyło o popularności i prestiżu wydarzenia. Trasy zawodów obejmowały trzy kategorie: Bieg Kucyka dla dzieci i młodzieży, Toczna Challange dla miłośników Nordic Walking na 5 km oraz główny bieg Dycha z Kopyta na dystansie 10 km.

W kategorii Biegu Kucyka zwycięstwo odniosły młode talenty, które pokazały imponującą determinację i siłę ducha na trasie. Dzięki nim przyszłość polskiego biegania wydaje się być obiecująca. Na dystansie biegów dziecięcych i młodzieżowych – Bieg Kucyka, zwyciężyli:

III miejsce – Przemysław Zdańkowski.

Rocznik 2008 – 2010 – około 1000 m; (14 - 16 lat)

III miejsce – Patryk Wawryniuk.

W kategorii Nordic Walking na 5 km, czyli Toczna Challange wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Jagieła z klubu x-kom Biała Podlaska, który pokonał trasę w czasie 32:45. Na drugim miejscu uplasował się Janusz Komorzycki z Mińska Mazowieckiego z czasem 33:26, a trzecie miejsce zajął Sebastian Gadomski z Horoszek Małych z czasem 36:13.

Wśród pań zwyciężyła Alicja Słowińska z klubu Świadomi Siedlce z czasem 33:44, drugie miejsce zajęła Bożena Zbieć z klubu Drafik Team Siedlce z czasem 37:43, a trzecie Magdalena Wysocka z klubu NoWi Siedlce z czasem 39:12.

W biegu głównym Dycha z Kopyta na 10 km triumfował Kamil Młynarz z klubu SKB Kraśnik z Łęcznowoli, który pokonał dystans w czasie 32:40. Drugie miejsce zajął Adam Świrgoń z klubu AZS UMC Lublin/TrenerBiegania.pl z Warszawy z czasem 33:20, a na trzecim miejscu uplasował się Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego z wynikiem 34:52.

Wśród kobiet najlepsza okazała się na tym dystansie Beata Dąbrowska z klubu Yulo Run Team Siedlce, która ukończyła bieg w czasie 41:34, drugie miejsce Marta Bartykowska z klubu PGB Sportowa Paczka z Łajsk z czasem 41:45, a trzecie zajęła Katarzyna Stepczuk z klubu KB Biała Biega z Janowa Podlaskiego z czasem 42:13.

W klasyfikacji Mistrzostw Miasta i Gminy Łosice, kobiety i mężczyźni pierwsze miejsce zajął Łukasz Wróbel, drugie Piotr Wedziuk, a trzecie Bogusław Kuśmierczyk. Wśród pań pierwsza była Emilia Gorgol, druga Agnieszka Markiewicz, a trzecia Aleksandra Bartoszuk.

W klasyfikacji drużynowej Dychy z Kopyta pierwsze miejsce zajął PGB Sportowa Paczka z wynikiem 02:51:47, drugie miejsce Tygiel Bugu z wynikiem 03:12:31, trzecie i czwarte miejsce zajęły łosickie kluby Garda Fight Club z wynikiem 03:22:07 i Pędzące Ślimaki z wynikiem 03:34:07.