R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

SERCE DLA HARCERZA
2017-11-09 10:10:30 Artykuł czytany 3107 razy


Harcerze to młodzi ludzie, którym Prawo Harcerskie wyznacza szlak życia. Jedną z dróg jest służba Bogu, ludziom i Ojczyźnie. Taką służbę pełnił do 22 lipca 2017 roku dh. Michał Wierzbicki. Niestety zły los sprawił, że musiał ją przerwać. Jego życie zmieniło się diametralnie. Z wiecznie radosnego, odważnego, służącego pomocą każdemu młodemu człowiekowi, zamienił się w chłopaka walczącego o to, by wstać i stać na własnych nogach.


W skutego nieszczęśliwego wypadku podczas zabaw z dziećmi Michał doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym kręgosłupa. Przeszedł skomplikowaną operację, został całkowicie unieruchomiony i teraz to ON potrzebuje pomocy.

W celu zebrania środków finansowych na leczenie, długotrwałą rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny Michała - rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele lokalnej społeczności powołali w Sokołowie Podlaskim Komitet Społeczny „Serce dla harcerza”, który dokonał zgłoszenia zbiórki publicznej.

22 listopada 2017 r o godz. 17.00. w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim odbędzie się Koncert Charytatywny „Serce dla Harcerza” PomóżMY wstać MICHAŁOWI, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Pana Bogusława Karakuli, Naczelnik ZHP hm. Małgorzaty Sinicy i Komendanta Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Michała Bagińskiego.

Współorganizatorem koncertu jest Hufiec ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka, Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim oraz Sokołowski Ośrodek Kultury

W trakcie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna przedmiotów podarowanych przez darczyńców oraz zbiórka datków do puszek.

Dotychczas na aukcję zostały przekazane min.:
Obraz podarowany przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa – Biskupa Drohiczyńskiego. Zestaw do parzenia kawy „po bośniacku” przekazany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej  w Bośni i Hercegowinie. Pięknie wydane książki o Sokołowie Podlaskim (min. „Dzieje miasta i okolic”, „Sokołowskie Roczniki Historyczne”, „Polska znana i nieznana”) podarowane przez Urząd Miasta Sokołów Podlaski. Pióro podarowane przez Panią Marię Koc  - Wicemarszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Rower damski przekazany przez firmę AXAN SP. ZO.O. Piłka z autografem Łukasza Fabijańskiego oraz Mateusza Borka. Koszulka z podpisami zawodników Legii Warszawa przekazana przez Fundację Legii Warszawa. Reprezentacyjna koszulka Jakuba Błaszczykowskiego z autografem piłkarza przekazane przez PZPN i OSIR w Sokołowie Podlaskim. Piłka z autografami Adama Nawałki i Zbigniewa Bońka podarowana przez OSIR w Sokołowie Podlaskim. Zestaw do minikoszykówki z autografem Marcina Gortata. Skórzane produkty z limitowanej serii podarowane przez firmę Gino Rossi. Koszulka drużyny Ekstraklasy Jagiellonia Białystok z autografami zawodników. Do naszej akcji dołączyli  także ludzie kultury i sztuki, przekazując min:  płyty, książki z autografami, a także zaproszenia na spektakle teatralne. Wsparła nas już także Ewa Chodakowska, Szymon Majewski i Pani Jolanta Kwaśniewska.

Wspierają na lokalni przedsiębiorcy, przekazując gadżety, bony podarunkowe oraz vouchery na świadczone przez siebie usługi. Darczyńcy przekazali nam biżuterię, obrazy, maskotki oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.

Zachęcamy Państwa do przekazywania przedmiotów na aukcję.  Przedmioty prosimy przekazywać do  Kancelarii Ubezpieczeniowo – Finansowej Pani  Agnieszki Tomaszewskiej na ul. Szewski Rynek 1  w Sokołowie Podlaskim.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej akcji  poprzez udział w koncercie (bilety – cegiełki do nabycia w Sokołowskim Ośrodku Kultury).
 
Katarzyna Nawacka
PKry  [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
SPONSOR GALERII

Sokołów Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

SOKOŁÓW, 11.02

Małżeńskie Walentynki w SOK!

więcej »
12 13 14

SOKOŁÓW, 14.02

„Plan B” na Walentynki w kinie „Sokół”!

więcej »
15

SOKOŁÓW, 15.02 18:00

Sokołów Podlaski: Promocja książki i wystawa zdjęć w MBP

więcej »
16 17 18
19 20 21

SOKOŁÓW, 21.02

Wizyta wojewody w powiecie sokołowskim

więcej »

SOKOŁÓW, 21.02

Koncert „Impresje Podlaskie” w SOK

więcej »

SOKOŁÓW, 21.02 18:00

Koncert „Impresje podlaskie” w SOK!

więcej »
22 23 24 25

SOKOŁÓW, 25.02 15:00

Smykofonia powraca do SOK!

więcej »
26 27 28

SOKOŁÓW, 28.02

„Ostatnia lekcja śpiewu”

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje