R E K L A M A



SOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Plany budowy drogi po byłych torach kolejowych
2020-01-16 17:32:35 Artykuł czytany 3012 razy


Będzie dokumentacja projektowa na wykonanie drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Kosów Lacki - Sokołów Podlaski po śladzie dawnej linii kolejowej. Mowa o drugim etapie 15-kilometrowej inwestycji oddanej do użytku kilka lat temu na odcinku Treblinka – Kosów Lacki. W środę, 15 stycznia władze gminy Sokołów Podlaski, sołtysi i zainteresowani mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami firmy, która na zlecenie samorządu województwa mazowieckiego opracowuje projekt przebiegu drogi.


Podczas spotkania przedstawiono założenia i koncepcję budowy drogi. Mieszkańcy mieli okazję powiedzieć o swoich oczekiwaniach i potrzebach związanych z przyszłą inwestycją.

W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu droga została zaprojektowana w znaczącej części po nowym śladzie - nieczynnej linii kolejowej i omija miejscowości Telaki, Dybów, Skibniew, Kostki i Emilianów. Działanie ma pozwolić na przeniesienie ruchu tranzytowego i zmniejszenie natężenia ruchu na istniejącej drodze, zmniejszenie uciążliwości spowodowanych hałasem i drganiami czy udostępnienie przestrzeni w obrębie istniejącej drogi mieszkańcom miejscowości –  mówiła Agnieszka Radziejewska, pracownik firmy projektowej z Olsztyna.

Projektowana droga będzie miała długość ok. 16,8 km. Na terenie Gminy Sokołów Podlaski długość drogi wyniesie 8,1 km. Początek projektowanego odcinka zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z drogą powiatową – ul. Źródlaną w miejscowości Kosów Lacki, następnie droga przebiegać będzie na południe po śladzie nieczynnej linii kolejowej, w kierunku Sokołowa, omijając miejscowości Telaki, Dybów, Skibniew, Kostki, Emilianów. Za miejscowością Emilianów nastąpi włączenie w obecny przebieg drogi wojewódzkiej nr 627. Od tego miejsca przewidziana jest rozbudowa istniejącej drogi. Celem poprawy warunków bezpieczeństwa w miejscowości Budy Kupientyńskie przebudowane zostanie skrzyżowanie, a w jego obrębie wykonawca zaprojektował zatoki autobusowe, chodniki oraz bezpieczne przejście dla pieszych z azylem. Koniec projektu zlokalizowany jest na granicy miasta Sokołów Podlaski.

Parametry techniczne projektowanej drogi: droga klasy G, o przekroju jeden na dwa, szerokość pasa ruchu 3,5 m., szerokość jezdni 7 m., pobocze 1,25 m., chodniki 2-metrowe.

Wykonawca zobowiązał się dokładnie przeanalizować wszystkie zgłoszone przez mieszkańców zastrzeżenia, biorąc pod uwagę przepisy i warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz oczekiwania zamawiającego tj. Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Obecni na spotkaniu mieszkańcy gminy, u których po spotkaniu pojawią się zastrzeżenia do projektu, mogą zgłosić je do wykonawcy za pośrednictwem wójta gminy Sokołów Podlaski - Janusza Kur.

Po spotkaniu z władzami gminy Sokołów Podlaski, przedstawiciele firmy odwiedzili również Kosów Lacki.

Na wykonanie dokumentacji projektowej firma ma trzy lata.






(fot. UG Sokołów Podlaski)

KSkib [ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • cd
    2020-01-20 13:14:41

    arrow

    A kto mówił, że linia kolejowa ma iść tym samym szlakiem. Od II wojny trochę się pozmieniało, to i przebieg linii może trzeba dostosować do nowych warunków.

  • Wyborca
    2020-01-19 21:43:17

    arrow

    Chwila, chwila, przecież PiS w kampanii samorządowej obiecywał przywrócenie linii kolejowej do Małkini. I co po wyborach zmiana planów

  • Lilka
    2020-01-19 14:35:38

    arrow

    No właśnie też jestem za koleją.

  • Titan
    2020-01-18 14:03:01

    arrow

    Jeżdżę tędy regularnie i widzę jak jest. To wy chyba nie jeździcie nigdzie dalej po Polsce więc nie wiecie co to koszmar jazdy po mega zatłoczonych, wąskich drogach. "Polecam" przejazd przez np. Niemce, Sulejów, czy Gniechowice (DK35).

  • ->Titan
    2020-01-18 13:34:33

    arrow

    Chyba nie znasz tej trasy i stąd twoje zdziwienie. Jazda przez Dybów, Telali, Skibniew to koszmar. Podobnie wyglądało to kiedyś w kierunku Siedlec z jazdą przez Wojewódki, Suchożebry i inne. Ja nie chciałbym do tego wracać. Przejedź sobie nowym odcinkiem od Kosowa do Małkini to zmienisz zdanie.

  • Anka
    2020-01-17 22:48:47

    arrow

    Dlaczego nie ma kolei, jak zniszcza tory/ dla drugiej drogi, na wsi!!!/
    Ludzie chcą kolej.!!!
    Absolutnie NIE, dla drogi.

  • Anka
    2020-01-17 22:33:10

    arrow

    A CO Z KOLEJĄ, ja czekam na kolej!!!! Po co druga droga NA WSI!!!
    O CO TUTAJ CHODZI!!!

  • marta
    2020-01-17 18:59:29

    arrow

    No właśnie, PiS zapowiedział przywrócenie zlikwidowanych linii kolejowych, m.in. tą z Siedlec do Sokołowa i dalej.
    I co z tym będzie?
    Jak PKS zbankrutuje to takie połączenie się przyda.

  • mieszkaniecc
    2020-01-17 18:48:54

    arrow

    do titan. jechales do ostrowi przez skibniew dybow telaki ? a od kosowa ten odcinek nowej drogi jedzie sie chwile....

  • Emeryt
    2020-01-17 09:16:43

    arrow

    Slyszalam, że na tamtym odcinku bylych torow, dzialki zostaly wyprzedane. Czas, zrealizować zyski ze sprzedaży. Taka droga poprowadzona do Siedlec, albo chociaz do Bielan, poprawilaby, chociaż czesciowo, dramatyczna sytuację w Sokolowie, ale kogo to obchodzi

  • Titan
    2020-01-16 21:47:20

    arrow

    A co w takim razie z rządowym programem kolej+??? Ktoś z decyzyjnych ma chyba rozdwojenie jaźni. I jaki jest sens budowania równoległej drogi o w zasadzie tych samych parametrach co istniejąca??? Jak już chcemy nową drogę to chociaż podwyższonego standardu GP -częściowa bezkolizyjnosc, wyższa prędkość projektowa itd. Na tę chwilę pachnie to absurdem.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
W A R T O P O S Ł U C H A Ć 101,7fm / 106,0 fm
foto

3 kwietnia audycje piątkowe Katolickiego Radia Podlasie
2020-04-03 07:22:00 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie 3 kwietnia zaprasza na audycje:

więcej »


foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...