R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nowa sygnalizacja, obwodnica i trasa śródmiejska
2018-03-14 07:48:54 Artykuł czytany 3318 razy


W Sokołowie Podlaskim pojawi się nowa sygnalizacja świetlna, ale to dopiero początek...


Burmistrz Bogusław Karakula i pracownicy Urzędu Miasta wciąż pracują nad projektem budowy obwodnicy miejskiej, trasy śródmiejskiej i modernizacją nowych skrzyżowań. Wszystko po to, żeby ruch na sokołowskich ulicach był bardziej płynny a bezpieczeństwo na coraz wyższym poziomie.

Pierwsza dobra wiadomość jest taka – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zgodziła się na wnioskowaną przez burmistrza Bogusława Karakulę budowę nowej sygnalizacji świetlnej, która ma powstać na skrzyżowaniu Kosowskiej, Wolności i Długiej. Jej główną rolą jest usprawnienie wyjazdu z ul. Kosowskiej.

– Zabiegaliśmy o nią od długiego czasu mając problem z płynnością ruchu na tym skrzyżowaniu – przyznaje burmistrz Bogusław Karakula – Po wielokrotnych monitach z naszej strony udało się załatwić sprawę pozytywnie. Dostaliśmy pismo, w którym GDDKiA wyraża zgodę na modernizację skrzyżowania i instalację sygnalizacji świetlnej. Jestem przekonany, że nowa sygnalizacja usprawni nam wyjazd z ulicy Kosowskiej w godzinach szczytu – dodaje.

Dla bezpieczeństwa

Budowa sygnalizacji przy pomniku św. Rocha nie jest pierwszą podjętą przez burmistrza próbą rozwiązania problemu. Do tej pory z udało się uruchomić prawoskręt przy wjeździe w ul. Kosowską i prawoskręt przy skręcie z tej ulicy.

Bogusław Karakula podkreśla – Nasze sokołowskie doświadczenia z pierwszymi sygnalizacjami świetlnymi, które powstały przy ul Węgrowskiej (SP nr 2) oraz Kupientyńskiej i Szkolnej (SP nr 4) bardzo znacząco poprawiły bezpieczeństwo dzieci. Rozwiązały też sprawę płynności ruchu na tych  skrzyżowaniach.

Sprawdziła się także sygnalizacja przy ul. Długiej i przy pawilonie handlowym. Początkowo mieszkańcy podchodzili do niej dość sceptycznie, ale szybko się przyzwyczaili się.

W mieście mamy dwie drogi krajowe, ruch jest coraz większy. O wielu lat sokołowianie czekają na wybudowanie obwodnicy miejskiej.

– To bardzo kosztowna inwestycja, więc przygotowania i starania dotyczące budowy są czynione już od kilku lat.  W tej chwili staramy się wykupować grunty, które będą nam niezbędne do budowy – mówi burmistrz.

Jak przyznaje Bogusław Karakula, miasto kupiło już kilka działek na ten cel. Przygotowania do tej właśnie inwestycji są procesem złożonym i skomplikowanym. Jedną z nierozłącznych części obwodnicy będzie trasa śródmiejska, czyli przedłużenie ulicy Piłsudskiego do Żanecina, do ul.Siedleckiej i Romanowskiego.

Sokołowska trasa śródmiejska – były dodatkowe utrudnienia


– Mamy projekt techniczny skrzyżowania z ulicą Siedlecką i Romanowskiego. To projekt bardzo skomplikowany. Utrudnia go przebiegający w okolicy ropociąg.  Operator ropociągu postawił warunki zaporowe, ale na szczęście już zostały złagodzone i wszystko jest na dobrej drodze. Jeśli się uda, to w przyszłym roku powstanie przedłużenie ulicy Piłsudskiego aż do Siedleckiej. To będzie pierwszy etap budowy, jedna z części składowych obwodnicy, trasa środmiejska.

Usprawnieniu ruchu kołowego na drogach krajowych w Sokołowie ma służyć projekt techniczny na przebudowę skrzyżowania ulic: Piłsudskiego, Baczyńskiego i Wolności.

– Chodzi  o powiększenie ronda utworzeni prawoskrętu w każdą stronę. Jesteśmy już domówieni z zarządem dróg krajowych. Jeszcze w tym roku uda nam się przeprowadzić tę ważną inwestycję – mówi burmistrz.


Źródło: UM Sokołów Podlaski


[MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Do Adama
  2018-03-20 15:50:29

  arrow

  Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy pewnych rozwiązań. Skrzyżowanie dróg z rondem i skrzyżowanie dróg z sygnalizacją świetlną będą miały takie same wady - patrz rondo zlokalizowane koło ZUS-u. Natomiast zalety skrzyżowania z sygnalizacją świetlną są niewątpliwe i są to: przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, większy komfort przejazdu dla kierujących i możliwość dostosowania przepustowości.

 • ADAM
  2018-03-20 12:52:05

  arrow

  To dopiero zaczną się korki przy konkatedrze jak zainstalują światła. Wyjazd z lipowej w takich warunkach to będzie cud zostanie tylko w prawo skręcać bo o lewoskręcie to zapomnimy. Jedyne rozwiązanie to rondo, przecież nie mamy 2 czy 3 pasmowych jezdni na których samochody mogą poczekać. Tak będzie że na czerwonym sznurek aut do salezjan i sznurek aut do luxu.

 • Dixi
  2018-03-17 07:24:22

  arrow

  To wyrzuć torebkę do zwykłego kosza. Proste. W parku przy Konkatedrze są specjalne kosze. A odnośnie piecy to cieszę się, że są osoby chętne. To pokazuje, że miasto może się zmieniać. Ale nawet nie wymieniając ich drogi krytykancie piszący ze już mi ktoś wytknął, że bzdury piszę, co trochę mnie rozbawiło, można myśleć czym się pali. Ludzie palą śmieci i wydaje mi się, że z tym dyskutować się nie da. Jeśli lubisz wdychać ten smród zapraszam na spacer po 19 i czekam na opinie.

 • ->Dixi
  2018-03-16 12:26:27

  arrow

  Już ktoś ci wytknął, że piszesz bzdury jeśli chodzi o piece. To ja ci jeszcze powiem co tyczy się pupili. Co z tego, że sprzątniesz po nim jak nie ma koszy, żeby torebkę wyrzucić. Chyba nie myślisz, że ktoś będzie dwie godziny nosił g...o na spacerze i zaniesie je do domu. Jak nie ma koszy to może ktoś by zbierał rano te torebki. Słyszałem, że ktoś dostaje pieniądze na paliwo, żeby codziennie zrobić objazd miasta.

 • do Dixi
  2018-03-16 10:51:53

  arrow

  Ja składałem wniosek o wymianę pieca i jest około 100 osób zainteresowanych takim dofinansowaniem. Dowiedziałem się także że w 2017 roku dofinansowanie otrzymało 31 osób. Zainteresowanie zatem rośnie.

 • Dixi
  2018-03-16 10:07:46

  arrow

  Warto pomyśleć o obwodnicy całego miasta i spróbować odciążyć centrum. W Sokolowie mało kto spaceruje, bo jak wyjdziesz na spacer to grozi uduszeniem przez spaliny i z kominów. Chcesz pobiegać to już w ogole strach. Proponuje rozważyć obwodnice dookoła miasta, ścieżki rowerowe w mieście i sprawdzanie piecy, czym ludzie palą. Ja wiem, że dla władz jest to niewygodny temat, bo to są wyborcy, ale to jak śmierdzi w Sokolowie na Zlodziejowie, na Sadowej, na Siedleckiej, na Bulwarach itd. to nie trzeba być geniuszem, że ludzie palą wszystkim. Pytanie dlaczego tak mało osób skorzystało z wymiany piecy na gazowe? Bo maja nadprodukcje śmieci i na ciepła wodę idealnie się nimi przepala. A potem płacz, że chorujemy i umieramy. Dodam również temat sprzątania po swoich pupilach. Wstyd, aby w mieście ludzie nie sprzątali po psach. A Urząd Miasta to nie instytucja charytatywna, tylko powinna trochę ludzi zmotywować do dbania o swoje otoczenie i egzekwować powinna, skoro ludzie to brudasy. Fakt, jesteśmy niereformowalni, ponieważ palimy śmieci, zamiast je segregować i wyrzucać jak należy, chcemy chodzić po czystych chodnikach z pięknymi trawnikami, ale po psie nie sprzatniemy, autem jedziemy 500 metrów do znajomych, bo przecież nie lubimy chodzić. Urząd urzędem, ale jeśli sami zaczniemy dbać i myśleć nie tylko o swoich korzyściach to będzie to duży sukces.

 • Do sokołowiak
  2018-03-16 07:22:17

  arrow

  Masz rację. A czy ktoś pomyślał że większy ruch na Piłsudskiego to masakra dla karetek które muszą dojechać z pacjentem do szpitala? Już teraz nie jest lekko.

 • Do Fandora
  2018-03-15 09:06:22

  arrow

  Fandor jesteś widocznie orędownikiem wójta bo opowiadasz bajki.

 • Fandor
  2018-03-15 08:23:48

  arrow

  Ludzie o czym Wy gadacie? Budowa obwodnicy w ciągu dróg krajowych to zadanie GDDKiA. I taki wójt może sobie coś chcieć albo nie -nie ma nic do tego. Sedno sprawy jest właśnie tu, że taki projekt trzeba przeforsować na wyższym szczeblu. I tu niestety nasz włodarz jest po prostu nieudolny. W wielu miejscach nawet wsiom wybudowano juz obwodnicę. Jak widać można, jednak trzeba działać, a nie tylko powtarzać ludziom te same głupoty od lat.

 • Do ?
  2018-03-15 06:02:08

  arrow

  Nie wprowadzaj ludzi w błąd. To wójt nie chce uczestniczyć w budowie obwodnicy Sokołowa.

 • "?"
  2018-03-14 22:25:24

  arrow

  Wójt Pasik chciał się dogadać z wójtem Wyszyńskim i Bogusiem ale ten ostatni postawił veto. Tak powstała obietnica przez załadówkę, Budy do Kupientyna

 • Do Maxa
  2018-03-14 21:17:45

  arrow

  Max na prezydenta! Skoro masz ciekawe pomysły jak zrobić w Sokołowie obwodnicę to nie męcz klawiatury tylko startuj w wyborach.

 • max
  2018-03-14 20:27:49

  arrow

  I tak już od piętnastu lat Bodzio przed wyborami wciska ludziskom swoje"lelum-polelum" na temat obwodnicy, podobnie było z salą widowiskowo-sportową. Dobry kit, bo ludziska wierzą że tym kitem jak go ponownie wybiorą to im dziury w jezdniach w mieście zaklastruje.

 • Yogi
  2018-03-14 19:49:36

  arrow

  Tak tak najlepiej na PiS i Burmistrza narzekać .Koalicja PO-PSL o wschodniej Polsce zapomniała ,a tak dużą inwestycję jak obwodnica samorząd sam nie udźwignie.To nie wina samorządu(Burmistrza)tylko władzy centralnej.Dla PO Polska wschodnia nie istniała a PSL albo nie umiał się o nas upomnieć albo nie chciał.PiS wprowadza zmiany i wcześniej czy później ta obwodnica będzie.

 • optymista
  2018-03-14 15:19:37

  arrow

  A ja bym tak nie uogólniał. Skoro GDDKiA zgodziła się na remont i sygnalizację na skrzyżowaniu to nie można zarzucać nieudolności w staraniach. Są to decyzje na pewno ciężkie do przeforsowania dlatego pomoc w staraniach widziałbym ze strony parlamentarzystów.

 • Boguslavorum Dyzmum
  2018-03-14 14:08:12

  arrow

  Ja bym tu nie wiązał "kompetencji" BBK z jego politycznym klubem, gdyż są przykłady PIS-owskich włodarzy dających radę. Z drugiej strony frontu można znaleźć masę nieudaczników i złodziei. Tu chodzi o to, że BBK się NIE NA-DA-JE!!! PIS daje ciała stawiając na niego. Może inaczej - wyborcy BBK dają ciała. Szkoda, że wszyscy na tym tracimy (od lat).

 • zamieszkujący
  2018-03-14 12:53:51

  arrow

  To tak charakterystyczne dla pisowców, Boguś to idealny partner kaczora i macierewicza będzie,będzie, ,będzie i tak od lat 25. Czy on już tak jest zadufany w sobie a nas ma za wariatów, że próbuje wciskać taką ciemnotę, dość tego pier....nia

 • wyborca
  2018-03-14 11:43:07

  arrow

  W sprawie nowych-starych inwestycji cieszyć może tylko fakt, iż mniej ludzi daje nabierać się na te brednie. Oby tylko przełożyło się to na wynik wyborczy.

 • Boguslavorum Dyzmum
  2018-03-14 11:39:06

  arrow

  Nie ma co komentować. Dwóch miesięcy by u mnie w firmie taki fachowiec od lania wody nie popracował.

 • sokołowiak
  2018-03-14 10:44:21

  arrow

  Obwodnica łącząca ul Piłsudskiego i Romanowskiego będzie droga dojazdową do działek które zostały zakupione przez "włodarzy" jako grunty orne... Tak naprawdę nic nie usprawni.

 • "?"
  2018-03-14 10:14:26

  arrow

  i takie obietnice są przed każdymi wyborami....
  ileż razy można słuchać tego samego, bleeee

 • Rox
  2018-03-14 10:13:58

  arrow

  Zróbcie te światła przy Kosowskiej, przebudujcie to niewydolne rondo i git. A tych powtarzanych od tylu lat bredni o obwodnicach już nie idzie słuchać! Tak rozmawiacie nie wiem z kim i oczym od prawie 30 lat, że GDDKiA nie przewiduje w ogóle budowy obwodnicy Sokołowa! No chyba ze jesteście szaleni i myślicie o samodzielnej budowie... Ogarnijcie sie!

 • Rox
  2018-03-14 10:13:58

  arrow

  Zróbcie te światła przy Kosowskiej, przebudujcie to niewydolne rondo i git. A tych powtarzanych od tylu lat bredni o obwodnicach już nie idzie słuchać! Tak rozmawiacie nie wiem z kim i oczym od prawie 30 lat, że GDDKiA nie przewiduje w ogóle budowy obwodnicy Sokołowa! No chyba ze jesteście szaleni i myślicie o samodzielnej budowie... Ogarnijcie sie!

 • sokołowiak
  2018-03-14 08:06:40

  arrow

  Prace trwają jak pamiętam od lat 80-tych ub. wieku, z tego od 20 lat pod zarządem naszego burmistrza. Co 4 lata są wybory i W tym roku mamy kolejne obietnice... " jeśli się uda,to trasa sródmiejska powstanie w przyszłym roku..." - to już jest nudne...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Siedlce: Żłobek JAŚ I MAŁGOSIA zaprasza na Dzień...
2019-03-18 12:16:01 Kategoria:

Już w najbliższą sobotę, 23 marca rodzice maluchów będą mogli zobaczyć jak działa żłobek "Jaś i Małgosia" w Siedlcach. To doskonała okazja, aby zapoznać się z...

więcej »
foto

Otwarcie 2. sklepu Lidl w Siedlcach /ZDJĘCIA/
2019-03-14 10:44:06 Kategoria:

14 marca przy ul. Partyzantów 16A został otwarty drugi sklep sieci Lidl Polska w Siedlcach. Z okazji otwarcia na klientów czeka specjalna oferta produktów w promocyjnych...

więcej »
foto

Kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny - kto...
2019-03-14 10:14:49 Kategoria:

Pozornie kredyt gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny nie mają ze sobą wiele wspólnego. W rzeczywistości są to jednak oferty, które mogą zainteresować tych samych...

więcej »
foto

Problemy z podatkami w firmie? Nigdy więcej!
2019-03-14 10:05:29 Kategoria:

Podczas rozwijania naszego biznesu często napotykamy na przeszkody, których wcześniej nie byliśmy w stanie przewidzieć. Jednym z problemów, na które narzekają...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

SOKOŁÓW, 03.03 15:00

Róbmy swoje, czyli Wojciech Młynarski znany i mniej znany

więcej »

SOKOŁÓW, 03.03 15:00

Koncert Orkiestry Dętej OSP Sterdyń

więcej »

SOKOŁÓW, 03.03 17:00

Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak: „Najlepsze dopiero będzie. Historia humoru w pigułce”

więcej »
4 5 6 7 8 9 10
11

SOKOŁÓW, 11.03 18:00

Wystawa Antoniego Wróblewskiego w Galerii DOM

więcej »
12 13 14 15 16 17

SOKOŁÓW, 17.03 15:00

SMYKOFONIA w SOK

więcej »
18 19 20

SOKOŁÓW, 20.03

Sokołowskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

więcej »

SOKOŁÓW, 20.03 17:00

Sokołów Podlaski: Biblioteka zaprasza na spotkanie przy kawie

więcej »

SOKOŁÓW, 20.03 19:00

Jan Jakub Kolski w sokołowskim DKFie

więcej »
21

SOKOŁÓW, 21.03

Spotkanie balladowe z Lechem Zakrzewskim

więcej »
22 23 24
25 26 27

SOKOŁÓW, 27.03

Koncert Mikromusic w Sokołowie Podlaskim

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje