R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Święto Policji w powiecie sokołowskim
2020-07-27 13:24:33 Artykuł czytany 645 razy


W piątek 24 lipca odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim mł. insp. Mariusz Okulus w towarzystwie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim mł. insp. Marka Żero wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne i podziękował wszystkim funkcjonariuszom za służbę. Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy zostało awansowanych łącznie 38 funkcjonariuszy, pełniących służbę na terenie powiatu sokołowskiego.


Tegoroczne obchody z okazji Święta Policji odbywały się inaczej niż zwykle. Z uwagi na trwające zagrożenie zarażeniem koronawirusem uroczystość miała charakter kameralny, bez udziału gości. Sokołowscy funkcjonariusze jak co roku świętowali awanse na wyższe stopnie policyjne. Dowódcą uroczystości był Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Dariusz Błoński, który na rozpoczęcie obchodów złożył meldunek pełniącemu obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim mł. insp. Mariuszowi Okulusowi.

Na początku uroczystości pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Mariusz Okulus wygłosił przemówienie. Podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim funkcjonariuszom za rzetelną i ofiarną służbę. Podkreślił, że zadania jakie wykonują policjanci to wielka odpowiedzialność, ale wyróżnienie i honor. Podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę na fakt, że w tym roku przypada 95 rocznica służby kobiet w Policji. W swym wystąpieniu wyraził uznanie dla umiejętnego łączenia służby Policji z życiem prywatnym przez policjantki i policjantów. Tym samym przekazując słowa wdzięczności bliskim funkcjonariuszy za ich zrozumienie. Na koniec swojego wystąpienia pogratulował wszystkim awansowanym i życzył dalszych sukcesów na drodze zawodowej.

Podczas uroczystej zbiórki policjantkom i policjantom wręczono rozkazy personale Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu oraz pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe.
Rozkazem Personalnym Komendanta Głównego Policji na stopień mł. insp. mianowany został I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji Marek Żero. Natomiast na stopień podinsp. mianowany został Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Sokołowie Podlaskim Dariusz Błoński. Ponadto Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu rozkazem personalnym mianował Adama Bujalskiego – Zastępcę Naczelnika Wydziału Kryminalnego tut. jednostki na stopień nadkomisarza.

Rozkazem Personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu otrzymało awans następująca liczba policjantek i policjantów:
- na stopień aspiranta sztabowego 3 policjantów
- na stopień starszego aspiranta 3 policjantów
- na stopień aspiranta 4 policjantów
- na stopień młodszego aspiranta 4 osoby (1 policjantka, 3 policjantów)
- na stopień sierżanta sztabowego 2 policjantów
- na stopień starszego sierżanta 4 policjantów
- na stopień sierżanta 6 osób (3 policjantki, 3 policjantów)
Pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim Rozkazem Personalnym mianował następujące osoby:
- na stopień starszego posterunkowego 9 osób ( 2 policjantki, 7 policjantów)
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 lipca tego roku policjant Wydziału Kryminalnego otrzyma Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Natomiast asp. szt. Marcin Dmowski Kierownik Posterunku Policji w Kosowie Lackim decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 czerwca tego roku otrzyma Brązową Odznakę Zasłużony Policjant. Wspominane odznaczenia zostaną wręczone w późniejszym terminie. Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia z okazji XXX-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Podczas uroczystości głos zabrał również Przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Sokołowie Podlaskim, mł. asp. Rafał Podniesiński, który również gratulował funkcjonariuszom awansów i życzył dalszych sukcesów na drodze zawodowej.


mł. asp. Dominika Ślepowrońska
KG  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • xyz
    2020-07-29 08:53:56

    arrow

    a kto otrzymał awans?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Historia kart kredytowych
2020-09-30 10:58:58 Kategoria:

Jaka jest historia kart kredytowych? Jakie były jej początki i rozwój na przestrzeni wieków? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule!

więcej »
foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SOKOŁÓW, 04.10

Piknik charytatywny w Sterdyni

więcej »
5 6 7

SOKOŁÓW, 07.10 17:00

Inauguracja roku akademickiego Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »
8 9 10

SOKOŁÓW, 10.10 16:00

Osiemnastka ZPiT

więcej »
11
12

SOKOŁÓW, 12.10

Szepty - wernisaż wystawy Janusza Lewandowskiego

więcej »
13 14 15

SOKOŁÓW, 15.10

Skarby Muzeum Narodowego do obejrzenia w Sokołowie Podlaskim

więcej »
16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje