R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Waldemar Kraska: Rząd jak sztafeta
2017-12-11 11:32:15 Artykuł czytany 810 razy


Na temat rekonstrukcji Rządu, pozycji Ministra Obrony Narodowej, prezydenckich projektów reformy sądownictwa i sytuacji sokołowskiej ochrony zdrowia mówił poniedziałkowy gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Senator Waldemar Kraska (PiS) tłumaczył między innymi powody zmiany na stanowisku premiera.


Jak powiedział, prace rządowe przypominają nieco bieg sztafetowy. Premier Beata Szydło była odpowiednią osobą na pierwszy etap tego biegu, teraz pałeczkę przejmie ktoś inny, kto bardziej skupi się na sprawach gospodarczych. Waldemar Kraska podkreślił dobrą pracę ustępującej Premier, wskazał jednocześnie na wyzwania stojące przed Mateuszem Morawieckim. Jak dodał, zmiana z jaką mamy do czynienia, nie jest odpowiedzią na niepowodzenia (jak miało to miejsce w przypadku poprzednich ekip rządzących), ale reakcją na nowe zadania, które rząd musi wykonać. Przypomniał jednocześnie, że Premier Szydło pozostanie w Rządzie.

Senator Kraska odrzucił wątpliwości związane ze zmianą podejścia do naszego regionu przez nową ekipę rządzącą. Jak powiedział, realizowany jest program Prawa i Sprawiedliwości, który zakłada zrównoważony rozwój całego kraju, przy uwzględnieniu zapóźnień jakie występują w mniejszych miejscowościach. Zdaniem Waldemara Kraski, nie powinniśmy obawiać się przeniesienia punktów ciężkości w stronę dużych ośrodków po zaprzysiężeniu nowego Premiera i Rządu.

Pytany o miejsce w nowym gabinecie obecnego Ministra Obrony, Waldemar Kraska powiedział, że powinno się ono znaleźć. Jak podkreślił, dostrzega „trudny” charakter Antoniego Macierewicza, ale widzi również jego wkład w rozwój sił zbrojnych. Zwrócił tu uwagę na rolę jaką działania Macierewicza mają dla naszego regionu – czyli powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej i realizacja centrum szkoleniowego tej formacji. Minister Macierewicz powinien pozostać w Rządzie – powiedział gość Marcina Jabłkowskiego.

W audycji O Tym Się Mówi poruszona została również kwestia ostatnich wydarzeń związanych z sytuacją SP-ZOZ w Sokołowie Podlaskim. Senator Kraska przypomniał, że przygotowany przez dyrekcję placówki „plan naprawczy” był wymagany przepisami, ale nie zawiera on zbyt wielu konkretów. Zdaniem gościa Radia Podlasie, to raczej zbiór haseł, brak tam natomiast wskazania na realne korzyści z wprowadzania poszczególnych rozwiązań.


Waldemar Kraska negatywnie ocenił również atmosferę, jaka w ostatnim czasie panuje podczas obrad Rady Powiatu Sokołowskiego. Jak powiedział, żałuje, że do samorządu wkrada się polityka, a kwestie związane z walką partyjną i zbliżającymi się wyborami samorządowymi, przesłaniają niektórym konieczność pracy na rzecz mieszkańców.MJi/Siedlce [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • do Marka
  2017-12-12 15:49:03

  arrow

  Tylko na opluwanie tą waszą dwójke stać. Stańcie do wyborów, wygrajcie i rządźcie a nie tylko głupie komentarze wypisujecie tu i na fb. O przepraszam, wasze pupilki rządziły w Polsce przez poprzednie 8 lat i jak to było było cyt. ch... d... i kamieni kupa.
  "nie pomogą doktoraty, kiedy człowiek chamowaty"

 • Karaska
  2017-12-12 14:15:31

  arrow

  Niby inteligentny, niby lekarz, niby wybraniec suwerena, niby..... Co ta polityka robi z ludzi? Za srebrniki oddali swoją godność, rozum... Co jeszcze jesteście w stanie poświęcić ??? Wstyd !!! Ciemny lud nie wszystko kupi.

 • ala
  2017-12-12 12:48:43

  arrow

  No dobrze niech będzie, że to sztafeta, ale kto trzyma pałeczkę ?

 • Karaska
  2017-12-11 17:02:55

  arrow

  To jest brygada, oni jak dostaną wytyczne na nowogrodzkiej to wszyscy to samo pieprzą, teraz sztafeta im we łbach, może niedługo dostaniecie po nich aż pierze poleci czego wam gorąco życzę poddańcy kaczki

 • bebek
  2017-12-11 15:41:26

  arrow

  "(...) żałuje, że do samorządu wkrada się polityka, a kwestie związane z walką partyjną i zbliżającymi się wyborami samorządowymi, przesłaniają niektórym konieczność pracy na rzecz mieszkańców".

  POWIEDZIAŁ, TO FACET, KTÓRY TĘ POLITYKĘ WPROWADZIŁ I CAŁY CZAS JĄ KONTROLUJE/KREUJE W SAMORZĄDZIE!!!???!!!

  Hipokryzja hipokryzją, ale tobie to co się stało, że zacząłeś swoich wyborców traktować jak "ciemny lud?
  Przecież ty chłop z dziada pradziada jesteś,...jak my!!!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Dlaczego SEIKO…?
2018-10-17 11:18:10 Kategoria:

Nadeszła chwila, by znów widzieć wszystko precyzyjnie. By skupić się na sobie – swoich oczach, wyraźnym widzeniu i świetnym wyglądzie.

więcej »
foto

Nie oceniaj mnie zanim mnie nie poznasz!
2018-10-17 11:05:58 Kategoria:

Nie oceniajmy i nie lękajmy się osób doświadczających zaburzeń psychicznych, wspierajmy i pomóżmy im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe - z takim...

więcej »
foto

Dla seniorów i dla młodych
2018-10-12 08:43:50 Kategoria: Wybierz kategorie

wywiad z łukowskim radnym miejskim Piotrem Płudowskim, kandydującym w wyborach burmistrzowskich.

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoPaźdzernik 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

SOKOŁÓW, 06.10

Recital Od serca do serca

więcej »
7
8 9 10 11 12 13 14

SOKOŁÓW, 14.10 15:00

XVIII Dzień Papieski w Sterdyni

więcej »
15 16 17 18

SOKOŁÓW, 18.10 18:00

Spotkanie autorskie i promocja książki Ilony Gołębiewskiej

więcej »
19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje