R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wyjątkowa płyta Chóru Kameralnego KOE
2021-11-19 14:37:58 Artykuł czytany 318 razy


Chór Kameralny KOE działający w Sokołowskim Ośrodku Kultury wydał swoją pierwszą płytę pt. AuxiliumChristianorum. To znakomite podkreślenie obchodzonego w tym roku 5-lecia Chóru. Promocja płyty odbyła się w środę 17 listopada w Restauracji Podlaskiej Chabry&Maki.


W spotkaniu uczestniczyły władze miasta, przedstawiciele instytucji oraz firm wspierających działalność Chóru, a także bliscy i przyjaciele.

Pięknym prezentem na piąte urodziny Chóru jest niewątpliwie wydanie pierwszej płyty!– cieszą się Chórzyści ale zaraz dodają:

- Biorąc tę płytę do ręki natychmiast czujemy jej ciężar, co może tylko świadczyć o tym, ile kosztowało nas pracy, ile mamy w sobie różnych emocji związanych z jej powstaniem.

Na płycie znajdują się utwory trzech polskich kompozytorów: Feliksa Rączkowskiego, Mariana Sawy i Michała Sławeckiego – profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Trzy współczesne kompozycje muzyki chóralnej (łącznie 14 utworów), w tym absolutną premierę dzieła skomponowanego w czerwcu bieżącego roku.

Nie ma sztuki bez miłości, bez zachwytu i oddania. Nic w sztuce nie powstaje bez wyrzeczeń, bez trudu i znoju. Te dwa oblicza łącznie stanowią codzienność, która poprzedza każde wyjście na scenę, każde oklaski i słowa uznania. Nic wartościowego nie powstaje bez poświęcenia, ale prawdziwa pasja jest jego warta! Owszem, czasem przychodzi znużenie, czasem pojawia się pytanie: czy warto? Niekiedy sił już nie starcza, a rozmaite problemy piętrzą się bez końca. Bywają momenty, kiedy ma się dość… Jednak zaraz potem znów pojawia się jakaś niezwykła iskra, która zapala na nowo to, co już było chłodne. I nagle po raz tysięczny okazuje się, że nie możesz żyć bez muzyki– napisał we wstępie wydawnictwa AuxiliumChristianorum, zawierającego płytę, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński.
Projekt rozpoczął się w 2019 roku. Pierwsze nagrania miały miejsce w lipcu, kolejne w sierpniu 2020 roku, zaś ostatnie w lipcu 2021 roku.

Nagrań dokonano w kościele salezjańskim pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lutomiersku – kościele przyklasztornym słynnych Salezjańskich Szkół Muzycznych.

Wybór miejsca, podobnie jak wybór materiału muzycznego nie był przypadkowy, gdyż cały projekt ściśle wiąże się z salezjańskimi ośrodkami kształcenia muzycznego w Polsce– podkreśla absolwentka tejże szkoły Aneta Mroczek dyrygent i założyciel Chóru, dyrektor artystyczny projektu.

Każde z obecnych na płycie dzieł, a także sam jej tytuł, oddaje ducha tego wyjątkowego projektu muzycznego, w którym wspólnie możemy odkryć, poprzez muzykę, bogactwo muzyki sakralnej.
Mamy nadzieję, że słowa zawarte w treści wydawnictwa oraz piękne utwory będą zachętą do sięgnięcia po nasz krążek i wtopienia się razem z nami w tę niezwykłą, pełną emocji materię dźwięków i barw– zachęcała przybyłych na tę uroczystość gości dyrygent Chóru.

Wśród gości był również Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, który skierował do Dyrygent oraz Chóru wiele ciepłych słów uznania, serdecznie pogratulował całemu zespołowi, podziękował za godne reprezentowanie Miasta Sokołowa Podlaskiego, życzył dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów. Przyznał, że w zaciszu swojego domu już wysłuchał całej płyty i głęboko go wzruszyła.

Na zakończenie spotkania promującego pierwszą płytę Chór wykonał część Sanctus z Mszy Michała Sławeckiego.

Chór Kameralny KOE wraz z dyrygent Anetą Mroczek pragną podziękować wszystkim osobom o wielkim sercu, firmom, instytucjom. Dzięki ich wsparciu możliwe było wydanie płyty.

Honorowy patronat niniejszej płyty objęli:

•    Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk, ordynariusz drohiczyński
•    Maria Koc – Senator Rzeczpospolitej Polskiej
•    Bogusław Karakula – Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski
•    Marcin Celiński – Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Pięknie wydaną nową płytę AuxiliumChristianorum można już nabyć w punkcie informacji Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz w Informacji Turystyczno-Kulturalnej Wielki Gościniec Litewski Stacja Sokołów.

Patronat medialny nad wydawnictwem objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIAPKRy [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • alosza
    2021-11-20 11:21:35

    arrow

    po ile ta płyta

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

JUŻ OD LUTEGO ZAPRASZAMY DO MOBILNEJ PRACOWNI REZONANSU...
2022-01-17 08:06:39 Kategoria:

Wiemy, jak ważne jest szybkie diagnozowanie problemów zdrowotnych, dlatego od lutego 2022 zapraszamy Państwa do kolejnej lokalizacji przy Szpitalu Miejskim w Siedlcach ul....

więcej »
foto

Dlaczego warto się zaszczepić?
2022-01-14 13:45:00 Kategoria:

- Szczepmy się dla własnego zdrowia, ale też by zadbać o całe społeczeństwo - mówi w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie prof. Andrzej M. Fal, kierownik Kliniki...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, gdy szuka się mieszkania do...
2022-01-13 17:18:56 Kategoria:

Zakup mieszkania dla rodziny wydaje się prosty do czasu, gdy rozpocznie się poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Ilu pokojowe mieszkanie wybrać? Jaka lokalizacja będzie...

więcej »
foto

Niezwykli święci, których warto poznać
2022-01-13 12:39:03 Kategoria:

Wiele osób żywi przekonanie, że warto zwracać się do świętych w różnych sprawach, poznawać ich życiorysy i prosić o wstawiennictwo. Dowodem takiej postawy jest coraz...

więcej »
foto

Ogłoszenie o pracę - co koniecznie powinno zawierać?
2022-01-12 07:13:18 Kategoria:

Od treści oferty pracy zależy, jak wiele i jakiej jakości zgłoszenia otrzymasz. Umiejętnie napisane ogłoszenie może ułatwić Ci rekrutację, a tym samym przyspieszyć...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycja Czarno na białym o Medziugorie
2022-01-05 08:52:22 Kategoria:

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo - Turystyczne ARKA zaprasza 5 stycznia na audycję Czarno na białym o 21. 40. Tematem wieczornego spotkania na antenie Radia Podlasie będzie...

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoStyczeń 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

SOKOŁÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Sokołowie Podlaskim

więcej »
7 8 9
10 11 12

SOKOŁÓW, 12.01

SUTW: “Co cieszy, a co śmieszy przy pisaniu książek”

więcej »
13 14 15 16

25 lat Diec. Drohiczyńskiej, 16.01

The Best of Voci Cantati

więcej »
17 18 19 20 21 22 23

SOKOŁÓW, 23.01

Koncert Noworoczny w SOK: Warszawska Orkiestra Sentymentalna

więcej »
24 25 26 27 28 29 30
31
foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje