R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pisk Orła Białego w Sokołowie Podl.
2018-10-22 10:26:54 Artykuł czytany 406 razy


W środę, 17 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury miała miejsce premiera spektaklu pt. “Pisk Orła Białego” autorstwa Adama Szafrańca. Spektakl został zrealizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu Wspólnoty Wychowawczej: dzieci, rodziców, absolwentów i sympatyków Przedszkola Sióstr Salezjanek św. Marii Dominiki Mazarello w Sokołowie Podlaskim.


Był on doskonałą okazją do refleksji nad filarami naszej niepodległości, miłością do ojczyzny żyjącą w rodzinach, w twórczości wielkich Polaków, hołdem dla męstwa tych którzy nie wahali się oddać życia, mądrości dowódców i dla odwagi żołnierzy.

Spektakl wielowymiarowo przedstawił historię Polski Niepodległej; poza doskonałą grą aktorów:  konformizmem obojętnego na wszystko Kota, słowami Poety przywołującymi polską myśl patriotyczną mogliśmy też usłyszeć przepiękne pieśni patriotyczne podkreślające klimat tamtych czasów i miłość do Ojczyzny, zobaczyć pantominę symbolicznie ukazującą losy Naszego Narodu oraz poznać całą wspólnotę dzieci z przedszkola.

Przedszkolaki wystąpiły z piosenką finałową trzymając w rączkach wykonane ręcznie, czerwone maki przy akompaniamencie akordeonu i saksofonu Panów z Kapeli Sterdyniacy. Udział w spektaklu był dla wielu z Nas okazją do wzruszeń i refleksji nad walecznością Polskiego Narodu, autentyczność i spontaniczność dzieci chwytały za serce, a obecność dziadków i pradziadków była szansą na spotkanie wielopokoleniowe.

Spektakl jest kontynuacją projektu realizowanego w przedszkolu z okazji  obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapoczątkował go Rodzinny Piknik Patriotyczny pod hasłem: „Kocham moja ziemię”.

Piknik odbył się w czerwcu 2018 roku w malowniczym miejscu, wśród pól i łąk w Prywatnym Muzeum Sztuki Ludowej Pani Danuty Grodzkiej Wojdyna oraz Pana Sławomira Wojdyna w Zambrzyńcu. Piknik posłużył nam do realizacji projektu fotograficznego „Kocham moja ziemię” autorstwa Pani Urszuli Wolińskiej, którego pomysłodawcą jest Pan Rafał Siwek.

Zaangażowani: dzieci z rodzicami i dziadkami byli doskonale wyposażeni i przygotowani. Pojawiły się spódnice, torebki i inne części garderoby po prababci lub pradziadku znalezione na strychu, piękne walizki, stare książki oraz flagi  polski tak ważne wtedy i dziś.  Wystawa dostępna była w trakcie trwania spektaklu i zagości w Sokołowskim Ośrodku Kultury na dłużej.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Inf. pras.

Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Sokołów Podl.

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

SOKOŁÓW, 05.01

Koncert Noworoczny w SOK!

więcej »
6

SOKOŁÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Kosowie Lackim

więcej »

SOKOŁÓW, 06.01 10:30

Orszak Trzech Króli w Sokołowie Podlaskim

więcej »
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20

SOKOŁÓW, 20.01

Jasełka w MGOK w Kosowie Lackim

więcej »
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

SOKOŁÓW, 30.01

Walne w Podlasiu

więcej »
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje