R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Finał X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru im. Michała Kosińskiego w Sokołowie Podlaskim
2022-11-21 12:30:02 Artykuł czytany 242 razy


X edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru im. Michała Kosińskiego przechodzi do historii.


Na mapę festiwali w Polsce powróciło wyjątkowo prestiżowe wydarzenie – Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego. Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały zespoły z całego kraju prezentujące polskie tradycje taneczne, ze szczególną dbałością o styl i charakter tańca, technikę taneczną oraz wartość choreograficzną.

Podczas finału festiwalu w Sokołowie Podlaskim, na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury, zaprezentowały się 4. najlepsze zespoły:

- Zespół Pieśni i Tańca “Lublin” im. Wandy Kaniorowej
- Zespół Pieśni i Tańca “Podlasie” AWF Biała Podlaska
- Zespół Pieśni i Tańca “Wałbrzych”
- Zespół Tańca Polskiego “Wronki”

Przedstawiamy oficjalne wyniki:

Wyróżnienia indywidualne dla tancerzy:
- dla Michała Podgórskiego z Zespołu Tańca Polskiego “Wronki”
- dla Jacka Dereja z Zespołu Pieśni i Tańca “Wałbrzych”

Wyróżnienie dla:

- Zespół Pieśni i Tańca Podlasie AWF w Białej Podlaskiej za lubelsko-podlaskie Palindromy
- Zespół Pieśni i Tańca “Wałbrzych” za Opoczno
nagrodę GRAND PRIX CIOFF Poland – Polska Sekcja CIOFF

Decyzją JURY równorzędna nagroda GRAND PRIX 2022 trafia do:

- Zespół Pieśni i Tańca “Lublin” im. Wandy Kaniorowej – Folk Dance Ensemble za suitę tańców sądeckich oraz
- Zespół Tańca Polskiego Wronki / PolishFolk Dance Ensemble Wronki za prezentację “Do Poduszki”
“Jury podjęło decyzję, iż z uwagi na różnorodność artystyczną grup, nagroda główna GRAND PRIX POLSKIEJ SEKCJI CIOFF trafi do dwóch zespołów. Bezprecedensowa sytuacja w historii Festiwalu im. Michała Kosińskiego jest wyrazem uznania dla obu zespołów, prezentujących polskie tradycje taneczne w odmienny sposób. Każdy z nich, z uwagi na poziom prezentacji, zasługuje na nagrodę główną”
Wielkie brawa dla wszystkich laureatów!

Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego ma na celu stworzenie platformy do prezentacji dorobku tanecznego polskich zespołów tanecznych opracowujących lub stylizujących folklor. Jury – w składzie Aldona Krupa-Gawron, Katarzyna Migała i Leszek Rembowski – oceniała nie tylko reprezentatywność repertuaru pod względem wartości etnograficznych, artystycznych oraz historycznych, ale także wzięła pod uwagę walory sceniczne prezentacji. Skupiła się na zasadach kompozycji, technice tanecznej i wykonawczej tancerzy, a także na ogólnym stylu i charakterze prezentowanych choreografii.
Formuła festiwalu, zakładająca połączenie sztuki i nauki z edukacją, odpowiada misji jego patrona Michała Kosińskiego – założyciela światowej organizacji CIOFF®, pod której patronatem odbywa się ponad 330 międzynarodowych festiwali na całym świecie, zrzeszającej zespoły folklorystyczne z 140 tysiącami wykonawców i ponad 10 milionami widzów.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego, w ramach programu “Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Katolickie Radio Podlasie  objęło patronat medialny nad X edycją Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru im. Michała Kosińskiego.

GALERIA ZDJĘĆ

PKry [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje