R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Festiwal twórczości J. Barańskiej i J. Antczaka
2018-09-20 13:05:56 Artykuł czytany 97 razy


Od 27 do 29 września Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na I edycję Festiwalu twórczości Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka.


Program Festiwalu:

27 września 18:00

- „Hrabina Cosel” – projekcja filmu
- spotkanie z aktorem Andrzejem Żółkiewskim

28 września 17:30

- „Szklana menażeria” – projekcja spektaklu Teatru Telewizji
-  spotkanie z aktorem i reżyserem Ignacym Gogolewskim, prowadzenie: Piotr Łoś
- „Noce i dnie” – projekcja I cz. filmu

29 września 16:00

- „Noce i dnie” – projekcja II cz. filmu
- spotkanie z aktorką Małgorzatą Zajączkowską i reżyserem Marcinem Bortkiewiczem
- Gala Finałowa Festiwalu z wręczeniem Nenufarów - nagród festiwalowych. Oprawa muzyczna - Stanisław Górka i Jerzy Derfel

Goście Festiwalu:

Andrzej Żółkiewski / Aktor.  Ukończył warszawską PWST. W latach 1979-83 występował w Teatrze Polskim w Warszawie, a w latach 1983-90 w Teatrze Narodowym w Warszawie. Jako aktor filmowy zagrał w ponad trzydziestu serialach telewizyjnych, jednak znany jest głównie z roli Wiktora, dowódcy Andrzeja Talara w serialu Dom.

Ignacy Gogolewski / Aktor teatralny i filmowy, reżyser, scenarzysta. Absolwent warszawskiej PWST.  Pierwszą rolą w zawodowym teatrze był Sekretarz w Lalce Bolesława Prusa w reż. Bronisława Dąbrowskiego (Teatr Polski w Warszawie), jednak prawdziwy rozgłos przyniosła mu rola Gustawa w Dziadach Adama Mickiewicza w reż. Aleksandra Bardiniego.  Był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie i Teatru Współczesnego w Warszawie. Był dyrektorem Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Teatru Rozmaitości w Warszawie. Obecnie jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie.

Ignacy Gogolewski bywa czasem określany mianem jednego z ostatnich mistrzów starej szkoły aktorskiej, opierającej się na szacunku dla słowa, dbałości o frazę muzyczną tekstu, uwzględnianiu rytmu prozy i poezji oraz właściwym operowaniu głosem.

Małgorzata Zajączkowska / polska aktorka teatralna i filmowa. W 1979 roku ukończyła warszawską PWST, w tym samym roku związała się na dwa lata z Teatrem Narodowym w Warszawie, na którego deskach zadebiutowała już w 1977 roku. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1976 roku w maleńkim epizodzie w „Zdjęciach próbnych” Agnieszki Holland, Pawła Kędzierskiego i Jerzego Domaradzkiego. Większe role stworzyła już jako dyplomowana aktorka. W samym 1980 roku wzięła udział aż w pięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych (m.in. „Bajki na dobranoc” Sławomira Idziaka, „Bez miłości” Barbary Sass, „Constans” Krzysztofa Zanussiego). Rok później zagrała w głośnym filmie Janusza Zaorskiego „Dziecinne pytania” (1981). Jej kariera w kraju nie zdążyła rozkręcić się na dobre, w 1981 roku poznała swojego przyszłego męża Karola Steina, z którym wyjechała do USA. Przybrała nazwisko męża i zaczęła funkcjonować jako Margaret Sophie Stein. Grała u boku Anjelicy Houston, Leny Olin, Glenn Close i Christophera Walkena. Do współpracy zaprosił ją Woody Allen, który powierzył jej epizodyczną rolę Lilly w komedii "Strzały na Broadwayu". 

Po rozwodzie z mężem w 1999 roku wróciła do Polski i już rok później pojawiła się na ekranie: w filmie „Żółty szalik” Janusza Morgensterna oraz w serialu „Sukces” Andrzeja Kostenki. Nie licząc pierwszoplanowej roli w „Pogodzie na jutro” Jerzego Stuhra i pielęgniarskiego epizodu we „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego, w ciągu ostatniej dekady grywała głównie w serialach telewizyjnych: "Złotopolscy", "Magda M.", "Na dobre i na złe". Ostatnio aktorka powróciła na duży ekran, spotykając się po latach z Krzysztofem Zanussim na planie „Rewizyty” oraz z Agnieszką Holland podczas realizacji polsko- słowacko- czesko-węgierskiej produkcji o „Janosiku”.
-
Marcin Bortkiewicz / Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramaturg, aktor. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od 1991 związany z Ośrodkiem Teatralnym Rondo w Słupsku jako aktor, scenarzysta i reżyser teatralny, w latach 2005-2007 aktor i reżyser w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, współpracuje też z innymi teatrami.

Jego krótkometrażowy "Portret z pamięci" zaproszono do prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateurs - Director's Forthnight Festiwalu w Cannes. Solidny warsztat scenariuszowy i reżyserski odnajdziemy także w jego debiucie - "Nocy Walpurgi", która szturmem zdobyła serca jurorów i publiczności Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie oraz zdobyła Złotego Lwa oraz Nagrodę Specjalną Jury FPFF w Gdyni.

Bezpłatne miejscówki można odebrać w punkcie informacji SOK (poniedziałek - piątek 12:00 - 19:00).Info: SOK

DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

SOKOŁÓW, 05.01

Koncert Noworoczny w SOK!

więcej »
6

SOKOŁÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Kosowie Lackim

więcej »

SOKOŁÓW, 06.01 10:30

Orszak Trzech Króli w Sokołowie Podlaskim

więcej »
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20

SOKOŁÓW, 20.01

Jasełka w MGOK w Kosowie Lackim

więcej »
21 22 23 24 25

SOKOŁÓW, 25.01

I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos małego serca” w Bielanach

więcej »
26 27
28 29 30

SOKOŁÓW, 30.01

Walne w Podlasiu

więcej »
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje