R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wybrano starostę siemiatyckiego i zarząd powiatu
2020-11-28 09:55:37 Artykuł czytany 637 razy


Marek Bobel dotychczasowy wicestarosta został wybrany Starostą Powiatu Siemiatyckiego. Nowy Zarząd Powiatu wybrano na sesji w piątek, 27 listopada. Wybory te należało przeprowadzić po tym, jak trzy tygodnie temu (5 listopada) zmarł dotychczasowy starosta, a jednocześnie radny Jan Zalewski. Wygaszenie jego mandatu oznaczało rozwiązanie całego zarządu powiatu.


Marek Bobel reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość został wybrany przy 14 głosach za, 1 przeciw, 1 wstrzymującym. Wg powiatowych statystyk, to największe poparcie, jakie w 22 -letniej historii otrzymał wybierany przez radnych starosta. Marek Bobel dziękował za poparcie i oddane na niego głosy, zapewnił, że będzie dążył do jego rozwoju, w tym do zwiększenie poziomu inwestycji:

- Zrobię wszystko, żeby powiat siemiatycki rozwijał się co najmniej w takim tempie, jak dotychczas, a mam nadzieję, że jeszcze odstanie przyśpieszenia. (…) Zrobię wszystko, żeby godnie reprezentować powiat siemiatycki.

Starosta jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, oraz studiów podyplomowych w zakresie finansów i rachunkowości, zamówień publicznych, menadżerskich. Jego doświadczenie samorządowe to m.in. pełniona od 10 lat funkcja radnego powiatu siemiatyckiego, od roku 2014 był wicestarostą powiatu siemiatyckiego.

Wicestarostą powiatu siemiatyckiego został Sylwester Zgierun, a członkami Zarządu Powiatu Siemiatyckiego: Krzysztof Andruszkiewicz, Jan Markiewicz i Wiesław Klepacki, którzy do tej pory również byli  członkami Zarządu.

Nowy wicestarosta Sylwester Zgierun w obecnej kadencji rady powiatu siemiatyckiego pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady. Ma wykształcenie średnie. Od ponad 30 lat pracuje w Urzędzie Miejskim w Drohiczynie ostatnio jako inspektor ds. gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i obrony cywilnej.

Wyniki głosowania na wicestarostę i członków zarządu:
- Sylwester Zgierun:11 głosów za, 4 przeciw, 1 wstrzymujący,
- Krzysztof Andruszkiewicz - 13 głosów za, 2 głosy przeciw, 1 głos wstrzymujący,
- Wiesław Klepacki - 13 głosów za, 1 głos przeciw, 2 głosy wstrzymujące;
- Jan Markiewicz: 11 głosów poparcia, 3 głosy przeciw, 2 głosy wstrzymujące;

Do rady powiatu siemiatyckiego wszedł Mirosław Angielczyk z Korycin w gminie Grodzisk, w ostatnich wyborach samorządowych startował z listy PSL i został wskazany przez Komisarza Wyborczego, jako osoba  z największą ilością głosów z tej samej listy co zmarły starosta.

Nad przebiegiem wyborów, które zgodnie z przepisami odbywały się w trybie tajnym czuwała komisja w składzie: Bożena Bujno – przewodnicząca; Paweł Kowalczyk; Mariusz Pyzowski.

Na sesji, Rada Powiatu jednogłośnie podjęła decyzję o nadaniu imienia Jana Zalewskiego sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach. Z inicjatywą tą wyszedł Marek Bobel, przed głosowaniem prosił radnych o jednomyślność w tej decyzji, która jest formą oddania pamięci śp. Janowi Zalewskiemu.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


ABol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny...
2021-01-22 15:27:48 Kategoria: Region

23 stycznia w liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy rozpocznie się dziewięciomiesięczna nowenna przed centralnymi uroczystościami 25-lecia...

więcej »


foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5

DROHICZYN, 05.01 18:30

Koncert kolęd w ramach Orszaku Trzech Króli

więcej »
6

SIEMIATYCZE, 06.01

Orszak Trzech Króli: challenge parafii w Ciechanowcu

więcej »
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24

DROHICZYN, 24.01

W diecezji drohiczyńskiej odbędzie się zbiórka dla Chorwacji

więcej »
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje