R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Problemy mieszkańców Siemiatycz
2019-09-19 16:17:31 Artykuł czytany 1782 razy


Wolne wnioski zgłaszane podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji rady miasta to m.in. sprawy dotyczące stanu dróg, chodników, tematu śmieci w lasach nad zalewem i nadal straszącego zawalonego molo.


O wiatę przy molo, która zapadła się w czerwcu i do dziś nie została zdemontowana pytał radny Igor Śnieżko podkreślając, że źle to wygląda ale też stwarza zagrożenie, bo konstrukcja zanurzając się coraz bardziej pod wodę może pociągnąć za sobą inne elementy mola. Burmistrz wyjaśniał, że na dzień dzisiejszy miasto nie może zdemontować deszczochronu, bo nadal jest prowadzone dochodzenie prokuratorskie. Policja wytypowała biegłego, który będzie zajmował się rozbiórką – Byliśmy gotowi do rozbiórki tego molo dzień po zniszczeniu, nie boję się użyć tego słowa, bo molo było przez trzy dni bujane i w efekcie zniszczone. Jednak teraz ani MOSiR ani nikt z nas nie może teraz tego rozebrać, bo wszystkie elementy drewniane tak namokły i są tak naprężone, że może komuś stać się krzywda i trzeba to zrobić profesjonalnie. Miasto chce zatrudnić do tego firmę zewnętrzną. Koszt rozbiórki wiaty nie jest mały i został oszacowany na około 20 tys zł, jednak ze względu na prowadzone postępowanie prokuratorskie i wyznaczenie biegłego, nie wiadomo kiedy uda się zdemontować wiatrochron.

O konieczności budowy chodnika przy ul. Słowiczej mówił radny Jerzy Korowicki, przypominając – Panie burmistrzu, osobiście obiecał pan to mieszkańcom. Oni trzymają pana za słowo. Burmistrz zapewnił, że pamięta o obietnicy, a zaplanowane inwestycje są konsekwentnie realizowane. 

Radny Igor Mironkiewicz poruszał temat targowicy przy ul. Polnej, gdzie jest spory bałagan, nie ma wyznaczonych granic gdzie targowisko się kończy, a gdzie zaczyna, takie nieuregulowane korzystanie z targowiska jest utrudnieniem dla mieszkańców przyległych ulic. Sprawa ta ma być przekazana zarządcy targowiska.

Na sesji obecny był też jeden z mieszkańców, który zaczął od stwierdzenia, że wg niego radny Jerzy Korowicki nie spełnia swoich zadań. Ojciec 28-letniej niepełnosprawnej córki, która porusza się na wózku inwalidzkim drżącym głosem opowiadał o trudnościach na jakie spotyka, gdy jedzie z córką na spacer, nad zalew ( w ramach rehabilitacji), czy chce odwiedzić rodzinę.  - Chodnik na mojej ulicy jest połamany, wystają płytki. Gdy jedziemy wózkiem, córka spada z wózka. Trochę dalej na ulicy Sienkiewicza jest jedyny zjazd dla wózków inwalidzkich i dla matek z dzieckiem. Z  tego zjazdu nie da się korzystać, co ilustrowały przyniesione przez mieszkańca fotografie. Jeździliśmy z Anią nad zalew - opisywał dalej -  po jednej stronie jest piękny parking, po drugiej nie ma nawet kawałka chodnika, do połowy jezdni jest piach, nie ma jak przejść, nie ma zakazu parkowania. Gdyby z tego asfaltu farbą „odciąć” białą linią pas, który będzie stanowił chodnik i postawić znak zakazu parkowania po lewej stronie, żeby ludzie mogli przejść. Mieszkaniec opowiadał o wyścigach samochodowych, które odbywają się na tej drodze. Dalej opisywał niedawno wykonaną drogę na tzw „cypel” - Kiedyś był tam szlaban, była enklawa zieleni, w tej chwili usypano tam drogę. Fajnie, że ona jest ale jest zrobiona z tłucznia betonowego z rozbiórki domów, z cegieł, pustaków i płytek. Jeżdżąc tam wózkiem inwalidzkim, dwa razy musiałem nieść córkę do domu na plecach, bo złapałem gumę. Nie da się jechać, bo ostre płytki rozcinają opony. Dalej opowiadał o wykorzystywaniu drogi do driftów samochodowych, o związanych z tym hałasem i kurzem, mówił o ogromnej ilości śmieci leżących w lasach nad zalewem. Mężczyzna sugerował zamkniecie tej drogi, wprowadzenie zakazu wjazdu do lasu, chwalił zbudowaną na cyplu wiatę ale jednocześnie podkreślał, że droga, którą zbudowano jest jak pętla i może służyć do wyścigów samochodowych i tak właśnie użytkuje ją młodzież. Mówił o wypadku, gdy został potrącony przez pędzący tam samochód.

Zdesperowany mieszkaniec prosił by zająć się drogą nad zalewem – Od ponad dwudziestu lat był to przepiękny teren rekreacyjny, gdzie mogłem wyjść z niepełnosprawnym dzieckiem. Inni też tam spacerowali. Teraz jest to niemożliwe, gdy jest ciepło nie mam gdzie wyjść.

Burmistrz odpowiedź rozpoczął od obrony radnego Korowickiego, który jest aktywnym radnym, wielokrotnie zabiera głos w sprawach zarówno swojego okręgu jak i innych miejsc w mieście. - Widzę, że największy problem, to młodzież, która jeździ samochodami. Jedyne co możemy zrobić, to postawić tam ograniczenia prędkości do 10 km i prosić policję o nadzór. Nie możemy karać mieszkańców za to, że trafi się jedna czarna owca, która szybko jeździ. Ludzie korzystają z tego parkingu, po to też został zrobiony. Burmistrz przypominał, że miasto ma aplikację „naprawmy to” i wszystkie tego typu rzeczy można zgłosić nie wychodząc z domu. Odpowiadając na informacje o śmieciach, burmistrz zaprosił do udziału w zaplanowanej na 22 września akcji sprzątania. 

Fatalny stan chodnika przy ulicy Chopina potwierdzał radny Igor Śnieżko. Potwierdzał, że chodnik wymaga naprawy, jest on tylko po jednej stronie i to jest wystarczające, ale ważne by był to dobry chodnik. Burmistrz przypomniał o harmonogramie naprawy dróg i chodników na kolejnych osiedlach i zapewnił, że ul. Chopina wraz z całym osiedlem jest w nim ujęta. Burmistrz zadeklarował też, że zjazd dla wózków przy ul. Sienkiewicza zostanie naprawiony.

Radna Melania Grygoruk doradzała, by sytuacje ze zbyt szybko jeżdżącymi samochodami czy inne tego typu problemy zaznaczać na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, co spowoduje, że tematem zajmie się policja.

Zaczynając swoje wystąpienie na sesji mieszkaniec podkreślał, że po raz pierwszy mówi publicznie – Przykład pana Hyndzy, który kiedyś walczył ze smrodem dał mi jakąś otuchę, że można przyjść i działać.

Z pewnością nie było to łatwe wystąpienie dla ojca walczącego o lepszy los dla swojej córki. Oby było to działanie skuteczne.
ABol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • pytajnik
  2019-09-22 18:15:54

  arrow

  Franek, jak zdrowie po wyjeździe na Półwysep Iberyjski?

 • czytelniczka
  2019-09-22 12:27:39

  arrow

  i tak lecą te komentarze, wolność słowa, każdy pisze co chce, najwyraźniej sprawy osób niepełnosprawnych nie są ważne, bo nikt o nich w komentarzach nie wspomina, mam jednak nadzieję, że los Pana, który przyszedł na sesję i jego Córki, poprawi się

 • Gosc
  2019-09-21 13:36:19

  arrow

  Kiedy znowu Siema tycze będą Siemiatyczami. Przepraszam ale jak patrzę na tą chytra przemiła twarz Pana Sinego to naprawdę nie dobrze się robi. Odejdź Pan daj miastu stać się Siemiatyczami.

 • gość
  2019-09-21 09:40:39

  arrow

  Miasto dziadzieje w błyskawicznym tempie, a tu tematy zastępcze i szukanie sensacji tylko nie u siebie.

 • młody naczelnik poczty
  2019-09-21 09:02:23

  arrow

  A może trzeba przedstwić fakty z wyjazdów sponsorowanych przez firmy do Hiszpanii kilku panów z komunalnej + pana Piotra.S.? Było chyba ostro, skoro jeden wylądował z zawałem w szpitalu w Hiszpanii?.

 • siemiatyczanka
  2019-09-21 08:56:05

  arrow

  OJ ŻAL D... ŚCISKA...........

 • 1
  2019-09-20 18:40:43

  arrow

  BRAWO PAN P... NAZWISKO NIE WYMIENIĘ BO RODO. MOŻE DA PAN TROCHĘ ODWAGI RESZCIE KTÓRA SIEDZI I PRZYTAKUJE NIE MÓWIĘ O RADZIE ALE O CAŁYM MIEŚCIE. JAK KTOŚ KRYTYKUJE WŁODARZA TO OD RAZU ZEMSTA. BRAWO JESZCZE RAZ

 • Pink
  2019-09-20 11:17:14

  arrow

  A to może wytłumacz wszystkim jak to się robi skoro jesteś tak poinformowany - domniemam ze byłeś uczestnikiem tego wyjazdu? I skoro to takie normalne to dlaczego Panów na relacji fotograficznej z tego wyjazdu nie ma ???

 • Piotr
  2019-09-20 11:15:48

  arrow

  Ja tu czegoś nie rozumiem
  Tekst o sesji miejskiej a porusza się sprawy powiatu
  W tym miejscu to raczej warto by zapytać o wyjazd
  włodarza w towarzystwie prezesa i byłego radnego do Hiszpanii. Podobno było z przygodami.

 • Do zazdrośnika
  2019-09-20 09:35:37

  arrow

  A komuś się chce do Grecji pojechać, a się nie udało? Jeśli zna się mechanizm realizacji tego typu projektów, to nie zadaje się tak żałosnych pytań.

 • Graza
  2019-09-19 22:15:49

  arrow

  A moze warto napisać o wyjeździe Pana starosty Bobla i człona zarządu Pana Klepackiego do Grecji z młodzieżą na wymianę międzynarodowa. Z jakich środków panowie tam pojechali swoich czy unijnych czy w czasie wolnym czy w delegacji. I moze warto panów zapytać co tam się działo ?? I czy tych panów nie stać na wyjazd prywatny jeszcze za mało zarabiają ?

 • Gra
  2019-09-19 17:01:08

  arrow

  Dobijecie te biedne maiasto... Poligloci sie kur... a znalezli

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »

Siemiatycze

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SIEMIATYCZE, 01.08

Uczta uliczna w Siemiatyczach już w ten weekend

więcej »
2

DROHICZYN, 02.08

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.08

Uczta uliczna w Siemiatyczach już w ten weekend

więcej »
3 4 5 6 7 8 9
10 11

DROHICZYN, 11.08

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na Wakacje z Wartościami 2020

więcej »
12 13 14 15 16

SIEMIATYCZE, 16.08

Siemiatycka Wieczorna Dycha – nowy termin

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje