R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podsumowanie pracy siemiatyckich policjantów w 2019 roku - odprawa roczna
2020-01-17 17:37:59 Artykuł czytany 513 razy


W Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach, odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu siemiatyckiego. Przedstawiono efekty pracy funkcjonariuszy i pracowników policji w roku 2019.


Odprawa odbyła się w piątek, 17 stycznie i dała możliwość podsumowania stanu bezpieczeństwa w powiecie i omówienia efektów pracy siemiatyckich policjantów w minionym roku. W odprawie wzięli udział wicestarosta siemiatycki Marek Bobel, Prokurator Rejonowy Magdalena Anna Szepietowska, Sędzia Sądu Rejonowego Dariusz Jarosław Śnieżko, wójtowie z powiatu siemiatyckiego, Komendant KP PSP Siemiatycze Jacek Sitarski i Komendant PSG w Mielniku Piotr Bazyluk, policjanci i pracownicy cywilni KPP Siemiatycze.

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach  który omówił stan bezpieczeństwa w powiecie oraz efekty pracy funkcjonariuszy w roku 2019.  W strukturach Komendy funkcjonują 4 posterunki policji, w Dziadkowicach, Nurcu Stacji, Drohiczynie i w Mielniku, gdzie posterunek uruchomiono ponownie w roku 2020 – informował komendant, mówił też o budowanym posterunku w Grodzisku i planach budowy nowego obiektu w Drohiczynie i przebudowy posterunku w Nurcu St.

Mł. insp. Tomasz Wyszkowski, mówiąc o działaniach policji podkreślał, że policjanci w pierwszej kolejności działają prewencyjnie i stosują pouczenia, a nie kary. Przedstawiając ilość i efekty pracy Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego i Kryminalnego do statystyk dołączał informacje o konkretnych interwencjach i działaniach. Z zakresie działań policji są zarówno interwencje w przypadku nieletnich spożywcach alkohol, czy zażywających narkotyki, jak i likwidacja nielegalnych upraw narkotyków. Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach, gdzie ilość ofiar, rannych i wypadków zmalała, jednak wzrosła ilość kolizji, co związane jest z rosnącą ilością pojazdów na drogach. Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano w gminach Siemiatycze i Dziadkowice, żadnego wypadku nie było w minionym roku w gminie Mielnik. Wydział kryminalny prowadził postępowania  w sprawach przestępstw rozbójniczych, uszkodzenia mienia, kradzieży samochodów (odnotowano 3 w ciągu roku, 1 sprawę rozwiązano), zajmował się przestępstwami gospodarczymi, narkotykowymi, zatrzymano w ciągu roku znaczą ilość narkotyków, ujawniono uprawy marihuany.

Wśród sukcesów siemiatyckiej policji wymieniono zatrzymanie sprawcy dwukrotnych włamań do lokali w Siemiatyczach (był to mieszkaniec gminy Sarnaki), zatrzymano sprawcę, który zniszczył kilkadziesiąt banerów wyborczych. Zatrzymano też sprawców kradzieży bydła, którzy kradli krowy z pastwisk na terenie kilku gmin, sprawcy pochodzili z południa Polski, kilka sztuk skradzionych zwierząt odzyskano.

Mł. insp. Tomasz Wyszkowski zaprezentował również dane dotyczące przeprowadzonych interwencji policyjnych. Wynika z nich, że w minionym roku odnotowano ponad 3400 zgłoszeń obywateli, policjanci utrzymują bardzo szybki czas reakcji na te zgłoszenia. Komendant podziękował policjantom i pracownikom siemiatyckiej jednostki za ich efektywną służbę.

Na zakończenie wystąpienia mł. insp. Tomasz Wyszkowski podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie finansowe siemiatyckiej jednostki, które pozwala na jeszcze lepszą pracę policji.

W dalszej części spotkania wicestarosta Marek Bobel w imieniu samorządowców dziękował policjantom i pracownikom siemiatyckiej jednostki za ich wkład w wysoki poziom bezpieczeństwa w powiecie oraz poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajABol/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »

Siemiatycze

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

DROHICZYN, 05.09

Wojownicy Maryi w Drohiczynie – zaproszenie tylko dla mężczyzn

więcej »

SIEMIATYCZE, 05.09

Charytatywny maraton - Zumba i fitness dla Kubusia

więcej »
6
7 8 9 10 11 12

DROHICZYN, 12.09

Zaczęło się 17 września – inscenizacja wywózek na Syberię

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.09

Fit spotkanie w Siemiatyczach – zdrowa i aktywna kobieta

więcej »
13

DROHICZYN, 13.09

Gmina Drohiczyn: widowiskowa rekonstrukcja walk stoczonych podczas wojny polsko-bolszewickiej

więcej »
14 15 16 17 18

SIEMIATYCZE, 18.09

Akcja #sadziMY las w powiecie siemiatyckim - odbierz darmową sadzonkę od Nadleśnictwa Nurzec

więcej »
19

SIEMIATYCZE, 19.09

Weekend w gminie Mielnik – biesiada, święto ziemniaka i wystawa

więcej »

DROHICZYN, 19.09

W Drohiczynie odbędą się warsztaty „Tata i córka”

więcej »
20

SIEMIATYCZE, 20.09

Weekend w gminie Mielnik – biesiada, święto ziemniaka i wystawa

więcej »
21 22 23 24 25 26

SIEMIATYCZE, 26.09

W Drohiczynie odbędzie się 1. Dzień Kajakarza

więcej »

SIEMIATYCZE, 26.09

Będą grali bez publiki

więcej »

DROHICZYN, 26.09 10:30

Oficjalne zakończenie sezonu motocyklowego 2020 w diecezji drohiczyńskiej

więcej »
27

DROHICZYN, 27.09 12:00

Święto Pieczonego Ziemniaka w gminie Drohiczyn

więcej »
28

SIEMIATYCZE, 28.09

Siemiatycze: Koronka na ulicach miast

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje