R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Mieszkańcy Wólki Nadbużnej chcą świetlicy
2018-09-22 11:28:04 Artykuł czytany 338 razy


Temat budowy wiejskiej świetlicy był jednym z głównych powodów spotkania mieszkańców Wólki Nadbużnej z przedstawicielem Urzędu Gminy Siemiatycze. Sołtys Eugeniusz Sobesiuk zaprosił na zebranie mieszkańców, samorząd gminy reprezentował Wiesław Klepacki.


Mieszkańcy, którzy zebrali się na poboczu drogi przy tablicy ogłoszeń podkreślali, że stoją przy drodze, bo nie mają miejsca, gdzie mogliby się spotkać, dopominali się budowy obiecanej świetlicy i podkreślali, że są jedną z niewielu wsi, która nie ma takiej infrastruktury. Pracownik UG Siemiatycze deklarował, że trwa przygotowywanie projektu, ale zastrzegał, że teren, który wspólnota wybrała na lokalizacje świetlicy nie tylko leży na obszarze Natura 2000 ale jest terenem zalewowym, dlatego możliwe, że będzie trzeba pomyśleć o innej lokalizacji. Wybór innego miejsca, które odpowiadałoby większości okazał się niełatwym tematem i mieszkańcy zgodzili się poczekać na efekt urzędniczych ustaleń.

Kolejna poruszana sprawa dotyczy budowy wiaty. Takich budowli w tym roku ma powstać kilka w gminie. Mieszkańcy Wólki również czekają na wiatę. Twierdzą że wiata, która leży przy parku linowym nie należy do wsi, a mieszkańcy chcą mieć coś dla siebie. Informacja, że budowa wiaty ma rozpocząć się w tym roku uspokoiła zebranych.


Kolejnym ważnym dla mieszkańców wsi tematem jest oświetlenie. Bardzo mocno dopominali się rozbudowy linii i przedstawiciel gminy wielokrotnie musiał zapewniać, że przygotowania dokumentacji już zostały zlecone.

"Skoro wszystko jest na dobrej drodze, to poczekamy, ale niech już zaczną się te prace, żebyśmy wiedzieli, że coś się dzieje" – podkreślali uczestnicy zebrania.


Jak się okazało zaniepokojenie mieszkańców wynikało z pogłoski, jakoby pieniądze z ich funduszu sołeckiego miały być przeznaczone na ośrodek wypoczynkowy. Kiedy usłyszeli, że nie jest to prawda a pieniądze przeznaczono na projekty dotyczące potrzeb wsi, emocje opadły.

Przy okazji spotkania w plenerze pytano o możliwość budowy chodnika i warunki udziału w rządowym programie Czyste Powietrze.


ABol/Siemiatycze

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SIEMIATYCZE, 02.02

Objazdowe kino w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.02

Kino na wsi

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.02

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

więcej »

DROHICZYN, 03.02

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi na 1/2 ciężaru ciała i podsumowanie Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2018/2019

więcej »
4 5 6 7 8

SIEMIATYCZE, 08.02

UKS Danex zagra ostatni mecz w sezonie 2018/19

więcej »
9 10
11

SIEMIATYCZE, 11.02

Audycja muzyczna z cyklu „Spotkania z muzyką”

więcej »
12 13

SIEMIATYCZE, 13.02

Mobilna Akademia Młodych Orłów po raz kolejny zagości w Siemiatyczach

więcej »
14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.02

Zmiany w kalendarzu Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Siemiatyczach

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje