R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jakub Fic - pierwsze otwarte spotkanie kandydata na burmistrza Siemiatycz
2018-09-22 09:23:47 Artykuł czytany 3009 razy


Jakub Fic - kandydat na burmistrza Siemiatycz z listy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił swój program wyborczy podczas otwartego spotkania z mieszkańcami. Spotkanie odbyło się w piątkowe popołudnie, 21 września w biurze senatorskim PiS w Siemiatyczach. Takie spotkania kandydata na burmistrza i kandydatów na radnych mają odbywać się w kolejne piątki i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.


– Chcemy rozmawiać z mieszkańcami, bo uważamy, że dzisiaj bez naszych mieszkańców, bez ich zdania ciężko będzie cokolwiek zrobić - mówił Fic.

Podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami Jakub Fic przedstawił siebie i „swoją drużynę”, zaprezentował główne założenia programu wyborczego, odpowiadał też na pytania mieszkańców.
Kandydat zwracał uwagę, na tematy które wymagają zmian i naprawy, jak cena wody, cena ścieków, wynagrodzenie prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego. - Nie neguję dokonań ośmiu lat obecnego burmistrza, bo faktycznie nasze miasto wyładniało. Zagospodarowano zalew, ulicę Nadrzeczną... Nie neguję tego w żaden sposób, ale to chyba nie jest rolą burmistrza przez osiem lat, by sadzić kwiaty, stawiać ławki i robić gimnastykę dla seniorów. Te wszystkie działania są bardzo mocno pozorne, nie są realnym działaniem na rzecz naszego miasta - mówił.

Jakub Fic zwracał uwagę na rozwijające się inne miasta, jak Bielsk Podlaski, który kiedyś był porównywalny do Siemiatycz, a dziś jego rozwój znacznie wyprzedził Siemiatycze. Mówił, że ostatni duży zakład pracy w Siemiatyczach uruchomiono jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza. Od tego czasu nie powstała żadna większa firma, a nawet przez ostatnie 8 lat nie uzbrojono żadnej miejskiej działki pod inwestycje – wyliczał kandydat i podkreślał, że głównym zadaniem jego ekipy będzie rozwój przedsiębiorczości na terenie Siemiatycz, czemu ma służyć:
- uzbrojenie działek pod inwestycje,
- logowanie za S19, by do Siemiatycz prowadziły dobre drogi,
- ulgi dla przedsiębiorców, zwolnienia z podatków,
- powstanie Rady Przedsiębiorców, organu doradczego przy burmistrzu, który będzie wspierał działania na rzecz przedsiębiorczości.

Dalej kandydat mówił o szkolnictwie i potrzebie współpracy z powiatem i przedsiębiorcami. - W Urzędzie Miasta jest też potrzebna komórka wyspecjalizowana w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na potrzeby miasta i pomagająca w pozyskiwaniu środków przez organizacje pozarządowe. W dzisiejszych czasach niedopuszczalne jest nie sięganie po środki unijne, a stowarzyszenia czy kluby sportowe nie muszą znać się na pisaniu wniosków, bo oni mają inne zadania, potrzebują tu wsparcia miasta - wyjaśniał.

Mówiąc o szkolnictwie, kandydat PiS zadeklarował, że po wygraniu wyborów przywróci działanie szkoły podstawowej przy ulicy Świętojańskiej. – Nie może być takiej sytuacji, jak jest dzisiaj, że mówi się, że to się nie opłaca. Szkolnictwo i kultura nigdy nie były dochodowe, ale inwestycja w naukę zawsze przynosi owoce. Tymczasem dziś uczniowie w Szkole Podstawowej Nr 1 dzieci ćwiczą na korytarzach i uczą się do późnych godzin popołudniowych.

Basen to kolejny priorytet kandydata na burmistrza, jednak zapowiada zmianę lokalizacji inwestycji. – Pewnie tu zaraz pojawią się argumenty dotyczące pieniędzy wydanych już na projekt basenu przy ulicy Świętojańskiej, chciałbym przypomnieć, że x lat temu podobna suma została wydana na projekt budowy amfiteatru miejskiego i zagospodarowania terenów nad zalewem. W tym miejscu chciałbym zapytać, co stało się z tamtymi planami? - artykułował. Budowę pełnowymiarowego basenu kandydat chce połączyć z budową bazy noclegowej.

Kolejne plany kandydata na burmistrza dotyczą termomodernizacji Szkoły Podstawowej Nr 3, wymiany bieżni na stadionie miejskim. Zwracał uwagę, że na terenie miasta jest szpital, który jest powiatowy, ale jego pacjentami są też mieszkańcy miasta, a miasto pobiera od szpitala niemały podatek. – W normalnych samorządach szpital płaci podatek, ale miasto zwraca te pieniądze np. kupując sprzęt. Deklarujemy, że podatek, który wpłaca szpital do miejskiej kasy zwrócimy, chcemy żeby z tych pieniędzy była finansowana profilaktyka oraz szczepionki dla osób starszych, chcielibyśmy też bardzo mocno wspomagać oddział dziecięcy.

Kolejne propozycje kandydata na burmistrza Siemiatycz, to:
- zwolnienia z podatku dla mieszkańcom, którzy wybudują dom i zameldują się w Siemiatyczach,
- darmowa komunikacja miejska dla dzieci, młodzieży i osób starszych a w dłuższej perspektywie powołanie miejskiej firmy transportowej, która będzie wykonywała przewozy przy wykorzystaniu autobusów hybrydowych, a trasy i godziny przewozów będą dostosowane do faktycznych potrzeb mieszkańców,
- rozwój turystyki i promocja miasta,
- realizacja rządowych programów, jak Mieszkanie+, Drogi Lokalne, Dom Seniora.

Jakub Fic ma 33 lata. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W latach 2016-2017 był dyrektorem Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Sokółce odpowiedzialnym za realizacje i koordynacje projektów. W latach 2010-2015 kierował Salezjańskim Ośrodkiem Wychowawczym w Różanymstoku. Od 2017 jest kierownikiem Inspektoratu ZUS w Siemiatyczach. Od 2010 roku prowadzi też własną działalność gospodarczą.

Zarejestrowanym w PKW kandydatem do fotela burmistrza jest też obecny burmistrz Piotr Siniakowicz startujący z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Dla Siemiatycz Razem Piotra Siniakowicza. 42-latek burmistrzem jest od dwóch kadencji. Pierwszy raz zdobył to stanowisko startując z listy PO, w kolejnych wyborach zwyciężył z własnego komitetu wyborczego.

Kandydatów do rady miasta Siemiatycze zarejestrował też Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem. Komitet ma 8 kandydatów do rady, do tej pory nie zarejestrował kandydata na burmistrza. Wg nieoficjalnych informacji komitet nie ma swojego kandydata na fotel burmistrza.

ABol

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Old
  2018-10-06 07:35:49

  arrow

  Na spotkania nie chodza mieszkancy poniewaz nawet w ten dzien chca,odpoczac po wykanczajacej pracy maja zajecia,domowe i inne obowiazki.Po dugie znaczna czesc mieszkanvow nie interesi sie polityka.Ma podejsvie A CO TO ZMIENI.i maja racje fo tej pory nic sie nie zmieniacw ich zyciu po wyborach ktore sie odbywaly.Jedyna zmiana to migracja z tego miasta.Kiedys migrowali do Siemiatycz teraz z Siemiatycz.Gdyby spotkania byly organizowane w innym lokalu przy kawie ciasteczku moze bylabyvwieksza frekwencja.Kawa gratis to dziala :-)

 • Słabadebata
  2018-10-04 19:58:00

  arrow

  Panu już podziękujemy! Nie popieram! Nie pozdrawiam!

 • bunio
  2018-10-03 17:47:10

  arrow

  Rozmawiałem wielokrotnie z Panem Ficem. Nie będzie to burmistrz - dekorator. Miasto nie potrzebuje makijażu, potrzebuje inwestycji, inaczej będziemy jeździć do pracy do Bielska,


 • Tomasz
  2018-10-02 09:12:04

  arrow

  Nowy kandydat już blado wypada, na profilu wieje nienawiścią, to są jego hasła wyborcze? Niech program rozwinie, a nie zajmuje się banerami i podglądaniem burmistrza...

 • Zofia
  2018-10-01 22:08:37

  arrow

  Więcej rozgłosu i szumu trzeba robić, bo jeszcze wartościowy kandydat blado wypadnie przy tym Panu co trzecią kadencję chce przystanki ozdabiać

 • Wyborca 2
  2018-10-01 06:46:36

  arrow

  W spotkaniu wzielo udzial niewiele osob 4ry osoby prywatne inni to kandydaci do rady.Jak na poczatek bylo niewielkie zainteresowanie.

 • Old
  2018-10-01 06:43:08

  arrow

  Byly 4osoby zainteresowane tym pierwszym spotkaniem.Inni uczestnicy to radni.Zbyt malo osob postronnych bralo udzial wctym wydarzeniu.

 • Gość
  2018-09-27 16:02:15

  arrow

  Następny cudotwórca, zrobi coś z niczego. Wszystkiego naobiecują, żeby wygrać...pitu pitu przedwyborcze. A świstak siedzi i zawija w te sreberka:)

 • XxX
  2018-09-27 12:16:22

  arrow

  Potrzebna jakas zmiana. Wlasnie BRAKN przedsiebiorstw i powierzchowna okladka miasta. POPIERAM!

 • kękę
  2018-09-26 14:00:29

  arrow

  patologia+

 • Wyborca
  2018-09-26 11:33:50

  arrow

  Z czystej ciekawości - proszę zdradzić jakie było zainteresowanie spotkaniem ze strony mieszkańców. Nie dokumentują tego zdjęcia, więc nie chcąc wysnuwać pochopnych wniosków proszę o szacunkową liczbę osób - oczywiście poza kandydatami do rady z PIS. Dziękuję.

 • Ania
  2018-09-24 10:54:25

  arrow

  I nareszcie jest wybór!

 • do ann
  2018-09-24 07:24:55

  arrow

  Dzięki, poprawione

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SIEMIATYCZE, 02.02

Kino na wsi

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.02

Objazdowe kino w Siemiatyczach

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.02

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi na 1/2 ciężaru ciała i podsumowanie Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2018/2019

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

więcej »

DROHICZYN, 03.02

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »
4 5 6 7 8

SIEMIATYCZE, 08.02

UKS Danex zagra ostatni mecz w sezonie 2018/19

więcej »
9 10
11

SIEMIATYCZE, 11.02

Audycja muzyczna z cyklu „Spotkania z muzyką”

więcej »
12 13

SIEMIATYCZE, 13.02

Mobilna Akademia Młodych Orłów po raz kolejny zagości w Siemiatyczach

więcej »
14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.02

Zmiany w kalendarzu Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Siemiatyczach

więcej »
18 19

SIEMIATYCZE, 19.02

Warsztatowe spotkanie na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

więcej »
20 21 22 23 24

SIEMIATYCZE, 24.02

6. Siemiatycki Zlot Morsów

więcej »
25

SIEMIATYCZE, 25.02

„Gdy słabość staje się siłą” – spotkanie z Jerzym Górskim

więcej »
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje