R E K L A M A



SIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

11. Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich w Drohiczynie - wyniki
2019-12-09 17:20:40 Artykuł czytany 460 razy


W sobotę, 7 grudnia w Drohiczynie odbył się 11. Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich. Jak podkreśla Rafał Siwek, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie, tancerze z całej Polski walczyli - „O Miecz Woja Drogita”, co nawiązuje do legendy o powstaniu grodu i jest promocją Drohiczyna.




Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze



Jak zwracają uwagę organizatorzy, dla kilku podlaskich zespołów był to turniejowy debiut, po raz pierwszy w tego typu wydarzeniu uczestniczyli tancerze z Czarnej Wsi Kościelnej, Hajnówki, Goniądza. To ważne spotkanie dla tancerzy z regionu, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności i zestawić je z najlepszymi parami w Polsce, powiedział jeden z sędziów, Krzysztof Szyszko z Zespołu Pieśni i Tańca Małe Podlasie z Siemiatycz.

W turnieju uczestniczyły pary reprezentujące 17 klubów i zespołów z kraju i zagranicy. Był to jeden z większych turniejów tańca, jakie odbyły się w Polsce w 2019 roku.

Wyniki 11. Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich „O Miecz Woja Drogita”:


Kategoria I. 1. Julia Łukanowska i Tomasz Maraszkiewicz - ZPiT „Powiśle” Puławy; 2. Anna Wojtak i Wojciech Czubacki - ZTL „Mały Głusk” Lublin; 3. Urszula Dublaszewska i Aleksander Panuś - Kameralna Pracownia Tańca Stawiguda koło Olsztyna; 4. Oliwia Wójcik i Jakub Bednarczyk - ZPiT „Powiśle” Puławy; 5. Iga Nitkiewicz i Szymon Sulewski - Kameralna Pracownia Tańca Stawiguda k. Olsztyna; 6. Lena Kalinowska i Mateusz Kontowicz - KTP „Krajka” Drohiczyn.

Kat. IIA. 1. miejsce Zofia Ciok i Juliusz Zabrocki  - ZPiT „Małe Żuławy” Stare Pole; 2. Zuzanna Droździel i Rafał Hildebrand - ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość; 3. Karolina Jasińska i Kacper Woźniak - ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” Malbork; 4. Zuzanna Światek i Szymon Rychlewski - ZPiT „Małe Żuławy” Stare Pole; 5. Izabela Panasiuk i Mateusz Korniluk - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 6. Helena Samsel i Adam Nitkiewicz - Kameralna Pracownia Tańca Stawiguda k. Olsztyna.

KAT IIB. 1. Zuzanna Bojarska i Kacper Czerwiński – ZpiT „Powiśle” Puławy; 2. Julia Filipek i Szymon Wiejak Szymon - ZPiT „Powiśle” Puławy; 3. Maria Szlendak i Hubert Grobel Hubert - ZPiT „Powiśle” Puławy; 4. Gabriela Mosińska i Robert Wysocki - ZPiT „Powiśle” Puławy; 5. Emilia Piotrowska i Cezary Cieślik - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 6. Laura Kalinowska i Kuba Szumski - KTP „Krajka” Drohiczyn

KAT. IIC. 1. miejsce Natalia Zwierzchowska i Szymon Fos Szymon - ZPiT „Małe Żuławy” Stare Pole; 2. Maria Galecka i Antoni Leszczyński Antoni - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 3. Zuzanna Mulik i Dawid Jankowski - ZTL „Promyki” Wieliszew; 4. Maria Gnatowska i Zbigniew Kosiński - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 5. Urszula Owczarska i Karol Swajda - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 6. Natalia Wydzierzecka i Patryk Gnatowski - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze

KAT. IIIB. 1. miejsce Jagoda Rydelek i Maciej Tobiasz - ZTL „Promyki” Wieliszew; 2. Zuzanna Kapłon i Krzysztof Jakubczyk - ZPiT „Powiśle” Puławy; 3. Małgorzata Witalec i Michał Berbeć - ZPiT „Ziemia Lisiecka” Liszki; 4. Aniela Kapłon i Michał Kułaga - ZPiT „Powiśle” Puławy

KAT. IIIC. 1. miejsce Wiktoria Kozubska i Jan Ćwikliński - ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” Malbork; 2. Magdalena Milewska i Kacper Kryński - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 3. Milena Siemczyk i Damian Wróblewski - ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość; 4. Magdalena Kłopotowska i Szymon Wysocki - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 5. Julia Klimkiewicz i Wojciech Dziuba - ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość; 6. Milena Kosińska i Filip Gładysz - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze.

KAT. III OPEN. 1. miejsce Zuzanna Szmyt i Marcin Kańkowski - ZTL „Promyki” Wieliszew; 2. Zuzanna Kapłon i Krzysztof Jakubczyk - ZPiT „Powiśle” Puławy; 3. Jagoda Rydelek o Maciej Tobiasz - ZTL „Promyki” Wieliszew; 4. Milewska Magdalena i Kacper Kryński - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 5. Małgorzata Witalec i Michał Berbeć - ZPiT „Ziemia Lisiecka” Liszki; 6.  Wiktoria Kozubska i Jan Ćwikliński - ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” Malbork

KAT. IVA. 1. miejsce Oliwia Witkowska i Andrzej Sowiński - ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość; 2. Julia Szmyt i Bartosz Bisialski - ZTL „Promyki” Wieliszew; 3. Agnieszka Kowalik i Wiktor Jakóbczak - ZTL „Promyki” Wieliszew.

KAT. IVB. 1.miejsce Zuzanna Ciok i Dawid Okruciński - ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” Malbork; 2. Alicja Chmielewska i Kacper Cholewa - ZPiT „Powiśle” Puławy; 3. Oliwia Płowaś i Adrian Bieniek - MZTL „Klementowice” Klementowice; 4. Julia Sumowek i Jakub Tarkowski - MZTL „Klementowice” Klementowice.

KAT. VA. 1. miejsce Julia Kowalik i Jakub Rembelski - ZTL „Promyki” Wieliszew; 2.Wiktoria Kurzempa i Bartłomiej Boguszewski - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa; 3. Natalia Woroszyło i Dominik Skoczeń - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa.

KAT. VB. 1. miejsce Natalia Woroszyło i Dominik Skoczeń Dominik - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa; 2. Adrianna Szczepańska i Kamil Pupiec - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa; 3. Żaneta Siłkowska i Bartłomiej Kowalski - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa; 4.  Weronika Lewczuk i Marek Ostapczuk - ZTL „Przepiórka” Hajnówka.

Turniej zorganizowali: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie i Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF. Partnerami wydarzenia byli: Zespół Szkół w Drohiczynie i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Podlaskiego. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęty to wydarzenie patronatem medialnym.

ABol  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

DROHICZYN, 05.01

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

DROHICZYN, 05.01 18:00

Koncert Magdy Steczkowskiej w Drohiczynie

więcej »
6

SIEMIATYCZE, 06.01 11:00

Coraz więcej miejscowości w diecezji drohiczyńskiej organizuje Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:30

Orszak Trzech Króli w Ciechanowcu

więcej »

DROHICZYN, 06.01 12:00

Po raz pierwszy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Drohiczyna

więcej »
7 8 9 10 11

DROHICZYN, 11.01 19:00

Noworoczne spotkanie sołtysów gminy Drohiczyn

więcej »
12

SIEMIATYCZE, 12.01

8. Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych Siemiatycze 2020

więcej »

DROHICZYN, 12.01

Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.01 18:00

Koncert Noworoczny najpiękniejszych kolęd i pastorałek w Ciechanowcu

więcej »
13 14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.01

Gminny Wieczór Kolęd w Mieniku

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Epicki Festiwal Podróżniczy – ODYSEJA 2.0

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01 18:00

Spotkania z kolędą w gminie Siemiatycze

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Karpińskiego

więcej »
19

SIEMIATYCZE, 19.01

Orkiestra OSP Siemiatycze zaprasza na koncert kolęd

więcej »

DROHICZYN, 19.01 15:00

Spektakl „Igraszki z diabłem” na scenie ośrodka kultury w Drohiczynie

więcej »
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

SIEMIATYCZE, 30.01 16:00

Zimowa Mini Lista Przebojów - konkurs muzyczny

więcej »
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje