R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dotarli do granicy państwa w Połowcach
2017-10-07 22:49:27 Artykuł czytany 2058 razy


Ponad tysiąc osób z różnych stron Polski uczestniczyło w sobotę, 7 października w modlitwie „Różaniec do Granic” w parafii Czeremcha. Do parafian dołączyli wierni z dekanatu łochowskiego i innych stron diecezji drohiczyńskiej, ale też z Warszawy, Włocławka, Legionowa, Kobyłki. Najdłuższą trasę pokonała 9-osobowa grupa z Lichenia.


Autokarami, samochodami, rowerami i pieszo przybywali do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w niewielkiej przygranicznej Czeremsze.

Spotkaniu przewodniczył ks. Jarosław Błażejak, który wygłosił konferencję wprowadzającą, kazanie i prowadził rozważania podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kapłan nawiązując do nazwy inicjatywy „Różaniec do granic” wyjaśniał, że te granice, to nie tylko fizyczny kres, ale są też granice, gdzie kończy się działanie ludzkie, a zaczyna Boże. Zachęcał do pełnego zaufania Panu Bogu wskazując na drogę jaką jest Maryja i modlitwa różańcowa.

Wiernych witał proboszcz ks. Krzysztof Domaraczeńko. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Ryszard Nicpoń. W modlitwie w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie i na świecie uczestniczyli ks. kan. Stanisław Wojciechowski, ks. Marcin Szymanik, ks. Łukasz Suszko, ks. Sylwester Falkowski, alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, siostry zakonne, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych, w tym Straży Granicznej.

Po Mszy Świętej uformowano dwie kolumny, które pieszo z różańcem w dłoniach i modlitwą na ustach i w sercach przeszły na przejście graniczne w Połowcach. Wierni nieśli w tej modlitwie intencje o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie, ale też wiele prywatnych intencji, próśb i trosk. Całymi rodzinami, z dziećmi i dziadkami, wspierając się wzajemnie i pomagając w marszu szli i modlili się łącząc się duchowo ze wszystkimi, którzy w tym samym czasie otaczali modlitwą całą Polskę.

Kończąc rozważania różańcowe grupy dotarły do granicy Polski z Białorusią. Tutaj dołączył do nich ks. Bp Tadeusz Pikus, dziękując za tak liczną obecność i błogosławiąc.

Prawdopodobnie ponad 8 tysięcy wiernych z różańcem w ręku spotkało się 7 października w kościołach stacyjnych diecezji drohiczyńskiej: w Hajnówce, Kleszczelach, Czeremsze, Tokarach, Niemirowie, Mielniku, Milejczycach, Nurcu Stacji i Serpelicach.
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze


ABol
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Uczestniczka z pow.Łosice
  2017-10-08 23:25:31

  arrow

  Pozdrawiam wszystkich!Ja byłam z mężem na Różańcu w Serpelicach. To co tam zobaczyłam przeszło moje najśmielsze wyobrażenia.To nieprawda, że łącznie, jak piszecie w w/w artykule, w tych miejscowściach było ponad 8 tys. łącznie. Było o wiele, wiele więcej. W Serpelicach internetowo zgłoszonych było 1970 osób. Ponadto było mnóstwo pieszych pielgrzymek z okolicznych Parafii.Poza tym było mnóstwo autokarów, samochodów osobowych,pieszych,rowerzystów. Ruchem służby nawet musiały kierować. Byli nawet Pielgrzymi z W-wy Natolina z Prafafii Bł.Wł. z Gielniowa, Z Zalesia D., z Sulejówka, z okolic Lublina, z ok.Białej Podl. Łosic i wielu innych, o których nie wiem, bo nie wszyscy mieli tablice z miejscowością. W/g naszych szacunków- to w samych Serpelicach było minimum z 5 tys. osób. To było wspaniałe Pospolite Ruszenie! Daj Boże, aby te Różańce były co roku! Takie są opinie wielu uczestników. Jesteśmy wszyscy bardzo poruszeni i zadowoleni.

 • Pielgrzym
  2017-10-08 14:43:14

  arrow

  Piękne przeżycie. Wspaniała atmosfera.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl

Siemiatycze

w lewoMarzec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SIEMIATYCZE, 02.03

„Moja miłość” projekcja filmu w Siemiatyczach w dniu kinowej premiery

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.03

„Moja miłość” projekcja filmu w Siemiatyczach w dniu kinowej premiery

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.03

Sportowiec Siemiatycz 2017 – Gala Finałowa

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.03

„Moja miłość” projekcja filmu w Siemiatyczach w dniu kinowej premiery

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.03

Msza w rocznicę Konfederacji Barskiej

więcej »
5 6 7

SIEMIATYCZE, 07.03

Warsztaty Makijażu & Spa w bibliotece w Ciechanowcu

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.03

Wieczór autorski Emiliana Kamińskiego – zaproszenie dla Pań

więcej »

DROHICZYN, 07.03 16:00

Msza św. trydencka w Drohiczynie

więcej »
8

SIEMIATYCZE, 08.03

Dzień kobiet w bibliotece

więcej »

DROHICZYN, 08.03

Dzień Kobiet w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 08.03 16:30

Dzień Kobiet w Mielniku

więcej »
9 10

SIEMIATYCZE, 10.03 - 19.03

Nowenna do Św. Józefa w Siemiatyczach

więcej »
11
12 13 14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.03

Mistrzostwa Siemiatycz w wyciskaniu wielokrotnym ciężaru ciała na sztandze

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.03

Wystawa fotografii Artura Bieńkowskiego

więcej »
19

SIEMIATYCZE, 19.03

Przegląd Rękodzieła Ludowego

więcej »
20

SIEMIATYCZE, 20.03

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

więcej »
21 22 23 24

SIEMIATYCZE, 24.03

Przegląd Rękodzieła Ludowego

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.03

W Siemiatyczach będzie Kiermasz Wielkanocny

więcej »
25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje