R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

1 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę
2018-07-20 11:44:17 Artykuł czytany 949 razy


Myślą już Państwo o pielgrzymce do Częstochowy? Tak, to jest ten czas, kiedy przygotowania do pielgrzymki idą pełną parą, niezdecydowani rozważają wszystkie za i przeciw, a zdecydowani piszą wnioski urlopowe i przygotowują się do wymarszu na pątniczy szlak.


W liście pasterskim do diecezjan Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, tak zachęca do pielgrzymowania:

- Ukochani Diecezjanie, gorąco zachęcam do odważnego podjęcia trudu pielgrzymiego. Tradycyjnie w pięciu grupach pątnicy będą zmierzali do jasnogórskiego sanktuarium, aby 13 sierpnia stanąć przed obliczem Królowej Polski. Pielgrzymka, mimo że jest trudną lekcją duchowości, uczy i przemienia człowieka. Jest ona miejscem i chwilą, w której niebo dotyka ziemi. Kiedy podczas wędrowania popłynie śpiew o dar otwartego serca, niech Duch Święty umacnia wiarę, pobudza nadzieję i rozpala miłość. Już teraz tym, którzy wyruszą na pielgrzymi szlak, powierzam swoje pasterskie posługiwanie i proszę o modlitwę w intencji całej naszej diecezji: kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w rekolekcjach w drodze, proszę o modlitewną łączność i wsparcie przez duchowe pielgrzymowanie tzw. grupy srebrnej. To niesamowita wymiana darów, kiedy grupa ta modli się za pątników, a pielgrzymi niosą intencje i modlą się za pielgrzymów duchowych

Pani Colette Courtoy, rodowita Belgijka, od kilkudziesięciu lat pielgrzymuje pieszo do Częstochowy. Swój pątniczy szlak związała z Pielgrzymką Warszawską. O pierwszych wizytach w Polsce i pielgrzymowaniu na Jasną Górę z mieszkanką Belgii rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. Audycji tej mogą Państwo wysłuchać w Internetowym Archiwum Dźwięków Katolickiego Radia Podlasie.

W tym roku po raz 28. na Jasną Górę wyruszy Drohiczyńska Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą podążać do częstochowskiego sanktuarium w pięciu grupach. W środę, 1 sierpnia grupa zielona - bielska i fioletowa – katedralna wyruszą z Drohiczyna, natomiast z Łochowa ruszy grupa żółta. Dzień później, 2 sierpnia z Sokołowa Podlaskiego dołączy grupa pomarańczowa oraz grupa niebieska z Węgrowa.

Pątnicy dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia (o godz. 9.45). Dla niezdecydowanych, to ostatnie chwile, by podjąć decyzję o pójściu na pielgrzymkę. Osoby, które nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce zaproszone są do pielgrzymowania duchowego w grupie srebrnej. Zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, jak i do grupy srebrnej prowadzone są w parafiach.

Foto: ABol - archiwum prywatne

ABol/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Ewcia
    2018-07-23 13:29:30

    arrow

    Jakie ładne pątniczki!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.01

Orszak Trzech Króli️ w Brańsku

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:20

Ciechanowiec zaprasza na Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 12:00

Ulicami Siemiatycz po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

SIEMIATYCZE, 13.01

3. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »

DROHICZYN, 13.01

Żubr Drohiczyn zagra z KS Grabówka

więcej »
14 15

SIEMIATYCZE, 15.01

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.01

Muzyczny Dzień Babci i Dziadka

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Bezpłatne badania mammograficzne w Siemiatyczach

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Sylwester Domański wystąpi w Ciechanowcu

więcej »
19 20

SIEMIATYCZE, 20.01

Kolędowa niedziela w Rogawce

więcej »
21 22

SIEMIATYCZE, 22.01

We wtorek nie będzie prądu na Kościuszki w Siemiatyczach

więcej »
23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje