R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zatrzymani za przestępstwa skarbowe
2018-03-07 14:21:32 Artykuł czytany 470 razy


Za paserstwo akcyzowe oraz uchylanie się od opodatkowania odpowie troje mieszkańców powiaty ryckiego oraz mieszkaniec powiatu puławskiego. Jak ustalili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymane osoby działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nabywali, a następnie przechowywali z zamiarem dalszej odsprzedaży pochodzące z przemytu wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.


Do realizacji działań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KWP w Lublinie doszło 6 marca. Policjanci weszli pod kilkanaście  adresów w powiecie ryckim, puławskim oraz w woj. mazowieckim. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania, garaży, samochodów  i pomieszczeń gospodarczych zabezpieczyli pochodzące z przemytu papierosy bez akcyzy oraz alkohol.

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. Są to mieszkańcy powiatu ryckiego i puławskiego: dwie kobiety w wieku 48 i 67 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 55 i 57 lat.

Z ustaleń śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie wynika, że zatrzymane osoby w okresie od grudnia 2016 r. do czerwca 2017 r.  w kilku miejscowościach woj. lubelskiego, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nabywali, a następnie przechowywali z zamiarem dalszej odsprzedaży pochodzące z przemytu papierosy  bez polskich  znaków skarbowych akcyzy.

Śledczy ustalili, że nabywaniem pochodzących z przemytu papierosów zajmował się głównie 55-letni mieszkaniec pow. ryckiego. Mężczyzna następnie nielegalny towar dostarczał pozostałym osobom w celu dalszej dystrybucji.  Oszacowano, że wskutek tej przestępczej działalności uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa sięga nawet ponad 300 tys. zł.

Wczoraj troje zatrzymanych zostało doprowadzonych do prokuratury. Podejrzani usłyszeli zarzuty z kodeksu karno-skarbowego dotyczące uchylania się od opodatkowania oraz paserstwa akcyzowego. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczeń majątkowych oraz zakazu opuszczania kraju.  Z kolei dziś do prokuratury doprowadzony zostanie czwarty z zatrzymanych  - 55-latek.

Sprawa jest rozwojowa.


A.K./ KWP Lublin


[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

RYKI, 01.03

Powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3

RYKI, 03.03

Dzień Kobiet w Kłoczewie

więcej »
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje