R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szkolne obchody Dnia Niepodległości w Leopoldowie
2017-11-14 18:31:06 Artykuł czytany 517 razy


Społeczność uczniowska ZPO w Leopoldowie szkolne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła już 9 listopada. Tego dnia młodzież zaprosiła wszystkich na przedstawienie „Tęsknota latarnika”. Uczniowie z wielkim kunsztem wcielili się w postacie: Juliusza Słowackiego, Jana Matejki, Henryka Sienkiewicza, kosyniera, żołnierza czy tytułowego latarnika. Amelia Konopka w roli Ignacego Paderewskiego otrzymała gromkie brawa za wykonanie utworu Chopina. Przekaz historyczny akademii uzupełniony był prezentacją multimedialną i pieśniami patriotycznymi.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


10 listopada obchodziliśmy szkolny dzień barw narodowych. Nasze korytarze zdominowali uczniowie ubrani w biel i czerwień. Drzwi pracowni ozdobione zostały plakatami patriotycznymi wykonanymi przez poszczególne klasy, a sale lekcyjne – gazetkami tematycznymi.

Tego dnia przedszkolaków zaprosiliśmy na krótki film o symbolach narodowych i zabawę przy piosence „Polak mały”. Dzieci chętnie włączyły się również w recytację wiersza „Kto Ty jesteś?” Nieco starsi przyłączyli się do śpiewu karaoke, wykonując pieśni patriotyczne. Przerwy wypełnione były wspólną zabawą.

Podsumowaliśmy także konkurs plastyczny dla klas 1 – 5 „Polska – moja Ojczyzna”. Pani Dyrektor Małgorzata Jaszczyk z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wręczyła dyplomy i nagrody.

11 listopada reprezentacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Bojownikom o wolność Ojczyzny, włączając się w powiatowe obchody Dnia Niepodległości.

Poniedziałek natomiast był sprawdzeniem wiedzy historycznej. Zespoły z klas 6 – III gimnazjum rywalizowały w konkursie „Droga Polski do Niepodległości”. Wyłonić zwycięzców też nie było łatwo.

Jak widać wychowanie do patriotyzmu można realizować na różne sposoby. My w tym roku zrobiliśmy to łącząc poważną tematykę z mnóstwem zabawy. I chociaż te szczególne dni się skończyły, a zaczęła zwykła codzienność, to mamy nadzieję, że wartości, które promowaliśmy i miłość do Ojczyzny, zostanie w uczniach na zawsze.


Anna Bieńczyk

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

RYKI, 11.11 12:00

Święto Niepodległości w Kłoczewie

więcej »
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje