R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nielegalny hazard opłacany polskim złotym i … bitcoinem
2017-12-07 12:46:56 Artykuł czytany 579 razy


Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Lublinie przeprowadzili kolejne akcje kontrolne, także z udziałem policji, wymierzone w nielegalne punkty hazardu działające na terenie województwa.


4 grudnia funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku ujawnili w Rykach  3 komputery z ekranami dotykowymi służące do nielegalnego hazardu. Aby skorzystać z urządzeń należało zakupić u pracownika lokalu „bitcoiny”. Gracz otrzymywał potwierdzenie zakupu kryptowaluty w postaci specjalnego kuponu ”Bit Bay Pay”, który następnie skanował w czytniku komputera i uzyskiwał dostęp do gier hazardowych. „Bitcoinowe” komputery zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej.
To pierwszy tego typu przypadek ujawniony przez lubelską KAS.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze celno-skarbowi, przy wsparciu bialskich policjantów, wykryli w pomieszczeniu na zapleczu hotelu w Białej Podlaskiej  5 urządzeń do gier hazardowych. Ponadto, w trakcie przeszukania lokalu znaleźli klucze do automatów, środki pieniężne w kwocie 6 tys. zł oraz odręczne notatki. Z uwagi na brak stosownych zezwoleń maszyny zostały zatrzymane do dalszych czynności procesowych.

Natomiast w miejscowości Ulan funkcjonariusze z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej w Radzyniu Podlaskim zajęli 2 nielegalne automaty do gier. Urządzenia znajdowały się w wydzielonym pomieszczeniu budynku miejscowej stacji benzynowej. Automaty zabezpieczono jako dowody w sprawie.


Postępowania w „hazardowych” sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
kom. Marzena Siemieniuk


[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje