R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych i Stowarzyszeń Powiatu Ryckiego
2021-07-14 12:22:00 Artykuł czytany 113 razy


11 lipca w miejscowości Rososz odbył się II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych i Stowarzyszeń Powiatu Ryckiego. Prezentacje uczestników Turnieju oraz głosowanie na najlepszą organizację odbywały się za pośrednictwem tygodnika „Twój Głos” w okresie od kwietnia do czerwca.


Finał Turnieju, w którym udział wzięło 27 organizacji, odbył się w miejscowości Rososz. Swoją obecnością na imprezie kulturalnej zaszczycili: Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, Wojewoda Lubelski – Lech Sprawka i Dyrektor oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie – Kamila Grzywaczewska, oraz wielu przedstawicieli władz samorządowych i instytucji. Barwy lokalnego folkloru żywo akcentowały nie tylko stroje uczestników turnieju, lecz również stoiska z rękodziełem i regionalnymi przysmakami, oraz występy sceniczne.

Podczas wydarzenia odbył się konkurs muzyczny na przyśpiewkę biesiadną, oraz konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaka. W wyniku głosowania za pośrednictwem tygodnika „Twój Głos”, I miejsce na podium II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych i Stowarzyszeń Powiatu Ryckiego zajęło KGW w Owni zdobywając ponad 700 głosów. Na miejscu II uplasowało się KGW Leopoldów, a na miejscu III – KGW Ułęż. Najlepszy występ muzycznym na scenie zaprezentował zespół „Czerniczanki z Kapelą”. II miejsce przypadło zespołowi „Kłoczewiacy”, a III zdobyło KGW Zalesie.

Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka („parzybroda”) przygotowały gospodynie z Nowej Dąbi otrzymując I miejsce w konkursie kulinarnym. II miejsce na podium przyznano dla KGW w Stryju za „kiszkę ziemniaczaną”, a III nagrodę otrzymało KGW Zalesie za „bliny po zalesku”. Dodatkowo, uczestnicy Turnieju wybierali wśród swojego grona najlepsze KGW powiatu ryckiego i tu Nagroda Starosty Ryckiego przypadła ex aequo KGW we Wrzosowce i KGW w Zalesiu.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji: animacje i konkursy dla dzieci, stoiska promocyjne firm i instytucji zaangażowanych w organizację turnieju, oraz akcje pro-zdrowotne, w tym „szczepieniobus”. Tysiące ludzi bawiło się podczas koncertów znanych zespołów muzycznych, które odbyły się na zakończenie imprezy. Festyn uświetniły występy takich gwiazd, jak „Don Vasyl i Cygańscy Książęta” oraz „Power Play”. Taneczne kroki przed sceną zataczali wspólnie dorośli, dzieci i młodzież. Zwieńczeniem II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych i Stowarzyszeń Powiatu Ryckiego był widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Organizacja tego, cyklicznego już, wydarzenia ma wspierać zachowanie i popularyzację dziedzictwa kulturowego, międzypokoleniowy przekaz tradycji, oraz integrować i aktywizować mieszkańców wsi.

Starostwo Powiatowe w Rykach ufundowało nagrodę finansową w wysokości 2000,00 zł za zajecie I miejsca w Turnieju, oraz pamiątkowe statuetki za zajęcie I, II i III miejsca w Turnieju.

Nagrodę finansową w wysokości 1000,00 zł za zajecie II miejsca ufundowało Stowarzyszenie LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”.

Nagrodę finansową w wysokości 600,00 zł za zajecie III miejsca ufundowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rykach.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych i Stowarzyszeń Powiatu Ryckiego.

Organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Redakcja gazety „Twój Głos”. Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, Starosta Rycki – Dariusz Szczygielski, Przewodniczący Rady Powiatu Ryckiego – Piotr Łysoń i Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego – Leszek Kowalczyk.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Inf. pras.

DW
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie?
2022-08-18 11:01:25 Kategoria:

Perspektywa posiada na Instagramie konta z dużą ilością obserwujących jest niezwykle kusząca. Przede wszystkim, daje szereg możliwości – nie tylko w postaci pewnego...

więcej »
foto

Zawód medyczny – czy warto? Cz. 2. Zawody branży...
2022-08-15 06:00:00 Kategoria:

W ostatnim czasie na rynku pracy wzrósł popyt na zawody medyczne. Pandemia koronawirusa pokazała bowiem ogromne braki kadrowe w służbie zdrowia. Ważnym czynnikiem wyboru...

więcej »
foto

Czy e-recepta jest darmowa? Sprawdzamy!
2022-08-11 08:18:18 Kategoria:

By kupić niektóre leki w aptece, potrzebna będzie e-recepta. Jest to dokument cyfrowy stanowiący potwierdzenie, że pacjent konsultował się z lekarzem, a ten –...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody, idealne na wakacje
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

Gmina Janowiec, nazywana polską Toskanią, to jedna z najbardziej nasłonecznionych części Polski. Błękitne niebo i postrzępione, bajkowe chmurki sprawiają gościom...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Co dała mi tegoroczna pielgrzymka?
2022-08-17 08:30:00 Kategoria:

Dziś, 17 sierpnia w audycji „Czarno na białym” na antenie Katolickiego Radia Podlasie podsumujemy 42. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę. Do słuchania...

więcej »


Ryki

w lewoSierpień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

RYKI, 21.08

Dziękczynienie za plony w gminie Kłoczew

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje