R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Działania „Prędkość” na ryckich drogach
2017-09-26 13:23:20 Artykuł czytany 351 razy


Wczoraj na drogach powiatu ryckiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn.,, Prędkość”. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego sprawdzali m. in., czy kierujący są trzeźwi, stosują się do ograniczeń prędkości i czy przewożą pasażerów zgodnie z przepisami. Policjanci nałożyli na zmotoryzowanych 16 mandatów w związku z przekroczeniem prędkości. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.


25 września  na terenie powiatu ryckiego policjanci Referatu Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Głównym celem prowadzonych przez nich działań kontrolno-prewencyjnych jest poprawa bezpieczeństwa, w tym zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Swoją uwagę skupili na „przewinieniach” kierowców, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najczęściej występujące wśród nich zachowania. Wczoraj policjanci ujawnili łącznie 18 wykroczeń popełnionych przez kierowców. 16-tu z nich ukarano mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Wzmożone działania w tym zakresie dyscyplinują kierowców i przypominają im, z jak dużym zagrożeniem wiąże się brawura na drodze. Statystki pokazują, że przekraczanie prędkości przez kierowców oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to wciąż jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o ostrożność i rozsądek. Szczególnie w okresie jesiennym na drogach możemy spotkać wielu pieszych, również uczniów idących lub wracających ze szkoły. Może się też zdarzyć, że nie wszyscy będą wyposażeni w odblaski, a ubrani w ciemną odzież nie będą dla nas widoczni z dużej odległości. To oni, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zbyt szybkiej jazdy kierowców. Tylko błyskawiczna reakcja na drodze na niespodziewaną sytuację pozwoli uniknąć potrącenia. Jazda zgodna z przepisami zwiększy czas reakcji, dzięki czemu kierowca będzie miał szansę na uniknięcie zdarzenia drogowego.


KS/ KWP Lublin

[MSz]


wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoWrzesień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje