R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Akcja „Bezpieczny przejazd” w Dęblinie
2017-08-12 09:34:54 Artykuł czytany 458 razy


Policjanci z Komisariatu Policji w Dęblinie realizowali wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny przejazd”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest edukacja pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego zmierzająca do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych.


Wczoraj policjanci dęblińskiego komisariatu, funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei przy ul. Tysiąclecia w Dęblinie rozmawiali z uczestnikami ruchu na temat bezpiecznego przejeżdżania i przekraczania przejazdów kolejowych. Wręczali również tematyczne gadżety i ulotki przypominające o właściwych, zgodnych z przepisami zachowaniach na przejazdach kolejowych, gwarantujących bezpieczeństwo kierowców, przewożonych pasażerów i pieszych. Wczorajsza akcja to już kolejne wspólne działania w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na skrzyżowaniach toru i drogi. Ale jak się okazuje, w dalszym ciągu bardzo potrzebna, ponieważ niektórzy wciąż zapominają o zasadach bezpieczeństwa. Świadczy o tym m. in. zdarzenie sprzed kilkunastu dni, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Rykach. 47-letni mieszkaniec gminy Stężyca jadąc samochodem marki Toyota, pomimo włączonej sygnalizacji świetlnej ominą stojące samochody, a następnie przejechał przez przejazd pomiędzy opuszczonymi szlabanami. Jego nieodpowiedzialne zachowanie natychmiast spotkało się z represją ze strony policjantów.

Działania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd” mają uświadomić kierowcom, rowerzystom i pieszym jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas przekraczania przejazdu kolejowego. Niestety przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców. Podobnie zachowują się piesi i rowerzyści. Zarówno kierowca w samochodzie, a tym bardziej rowerzysta czy pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie zderzenia z ważącym kilkadziesiąt ton żelaznym pociągiem. Dlatego przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

Policjanci apelują do kierujących pojazdami i pieszych o rozsądek w rejonie przejazdów kolejowych. Opuszczające się zapory i czerwony sygnalizator zwiastuje nadjeżdżający skład pociągu. W takiej sytuacji należy zwolnić, zatrzymać się i pod żadnym pozorem nie wjeżdżać i nie przechodzić przez tory. Nasze ryzykowne zachowanie może okazać się tragiczne w skutkach.

KWP Lublin

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16

RYKI, 16.07

Linia R7: wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Otwock – Świder od 16 lipca

więcej »
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje