R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wyjątkowy koncert w ryckim kościele
2019-10-29 08:14:11 Artykuł czytany 447 razy


Ich muzyka odrywa słuchaczy od codzienności i jednoczy na wyjątkowej modlitwie. Zespół ewangelizacyjny ze Zbuczyna wystąpił przed rycką publicznością w wieczorze chwały.


Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach krok po kroku przygotowuje się do przyszłorocznej 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Po koncercie lubelskiego chóru sprzed miesiąca przyszła kolej na cytowane fragmenty Pisma Świętego będące komentarzem do kolejnych piosenek. Słuchając koncertu można było poczuć się prawie jak na pielgrzymce. I nie ma w tym przesady, jak przyznają artyści pomysł organizowania takich czuwań wziął się właśnie z nich.

- Zawsze po powrocie z pielgrzymki jesteśmy zainspirowani, by tworzyć dzieła ewangelizacyjne, śpiewy i uwielbienia – mówi lider zespołu Łukasz Orzełowski. Ulubionym obiektem takich muzycznych adoracji jest dla zespołu Duch Święty. I to właśnie od Niego grupa zaczerpnęła swoją nazwę. W kilkuosobowym gronie zbuczynianie koncertują od lat. - Zaangażowałem się w 8 klasie podstawówki. Gdy w 1999 r. poszedłem na pielgrzymkę zapragnąłem nauczyć się grać i śpiewać. Ale chciałem oddawać tę muzykę tylko w kościele. Nigdy gdzie indziej – zaznacza Ł. Orzełowski. Marzenie pana Łukasza ziściło się. Razem z przyjaciółmi nieprzerwanie cieszą ludzi muzyką. I chociaż skład zespołu zmieniał się, to wciąż grają te same, chrześcijańskie hity. Za każdym razem są to covery. - Materiały pochodzą od polskich artystów. Ale może stworzymy coś własnego. Potrzeba tylko tekstów i daru poetyckiego – przyznaje lider zespołu. Niezmienny od początku istnienia zespołu pozostaje cel koncertowania. - W ten sposób chcemy się modlić, chwalić Pana Boga i dzielić tym, czym zostaliśmy obdarzeni przez Ducha Świętego – mówi Ł. Orzełowski. Tak samo uważa rycki proboszcz. - Nie ma nic ważniejszego od uwielbiania Boga – przekonuje ks. kan. Stanisław Chodźko.Tomasz Kępka

Opr. WJ/Garwolin/DW
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9

RYKI, 09.11

II Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie

więcej »
10

RYKI, 10.11

II Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje