R E K L A M A


Rolnicy

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kwadrans o wsi i rolnictwie z 2 października 2020 r.
2020-10-02 14:29:31 Artykuł czytany 51 razy


Powstańcy Warszawscy otrzymają polską żywność. Akcja "Paczka dla Powstańca - wdzięczni Bohaterom Sierpnia'44" koordynowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, kolejna inicjatywa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wpisuje się w działania promujące polską żywność. Paczki z polskimi produktami otrzymają wszyscy żyjący walczący w Powstaniu Warszawskim. Jest ich około tysiąca, w tym 300 poza Warszawą. W piątek 2 października przypada 76 rocznica kapitulacji Powstania Warszawskiego. W paczce znajdą się produkty oznaczone znakiem ,,Produkt Polski” .


Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił na konferencji prasowej, że paczki to gest wdzięczności za poświęcenie Powstańców Warszawskich. Jest to też realna i konkretna pomoc dla weteranów. W ramach akcji do Powstańców trafi 915 paczek z artykułami spożywczymi. Każda z nich zawiera wyroby ze znakiem PRODUKT POLSKI, czyli wytworzone w kraju, z użyciem rodzimych surowców. Artykuły zostały przekazane nieodpłatnie przez krajowych producentów żywności. W sumie to kilkadziesiąt podmiotów i łącznie około 18 800 produktów. Darczyńców reprezentował Marek Dereziński, członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk powiedział, ze jego instytucja regularnie wspiera powstańców warszawskich i weteranów walk o niepodległość Polski. Jan Józef Kasprzyk podkreślił, że akcja Paczka dla Powstańca ma znaczenie realne oraz symboliczne. paczki powstańcom przekażą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. ta formacja czerpie z tradycji Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. do symbolu urasta fakt, że żołnierze WOT przekażą dary żołnierzom AK. To swoisty łańcuch pokoleń dodał Jan Jozef Kasprzyk. Dowódca 5 mazowieckiej Brygady OT płk Mieczysław Gurgielewicz podkreślił, że to ogromny zaszczyt dla niego i żołnierzy.

Jak mówił zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński, przedsiębiorcy chętnie odpowiedzieli na apel ośrodka. Dyrektor Wroński podkreślił, ze kiedyś wyrazem patriotyzmu było chwycenie za broń w obronie Ojczyzny. Obecnie może nim być sięgniecie po polską żywność na półce sklepowej. Jan Jozef Kasprzyk dodał, że to m.in. dzięki wysiłkowi powstańców warszawskich i innych walczących o wolność, polscy rolnicy i przetwórcy mogą produkować polska żywność.

W konferencji uczestniczyła Jadwiga Przybylska-Wolf, pseudonim "Iga", sanitariuszka Powstania Warszawskiego, która otrzymała jedną z paczek.

Terytorialsi dostarczą żywność wszystkim Powstańcom Warszawskim, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Prace nad paszportyzacją polskiej żywności

W Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa odbyło się spotkanie w ramach koncepcji projektu Paszportyzacji Polskiej Żywności.  zostały zaprezentowane możliwości technologiczne w zakresie paszportyzacji przez dostawców technologii informatycznych, czyli  możliwości identyfikacji żywności na każdym etapie jej produkcji.

Paszportyzacja polskiej żywności to jedno ze strategicznych działań mających na celu wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie. Projekt został zainicjowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, jest realizowany wspólnie z zespołem GovTech funkcjonującym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem jest zapewnienie większej wiarygodności, przejrzystości i pewności informacji o produktach rolno-spożywczych, a także wzrost pozytywnego wizerunku produkowanej w Polsce żywności za granicą, jak również zoptymalizowanie zaangażowania poszczególnych instytucji do zadań i procesów związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa i jakości żywności. Końcowym beneficjentem funkcjonalności projektu ma być ostateczny odbiorca.

Zadaniem uczestników spotkania było wskazanie i omówienie rozwiązań technologicznych służących do monitorowania i agregowania danych w łańcuchu dostaw żywności, w tym głównie dla rynku wołowiny oraz rynku ziemniaka.

Światowy Dzień Jabłka


Z okazji Światowego Dnia Jabłka, 28 września, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu zorganizowali w gospodarstwie sadowniczym państwa Prządaków w Trzeku konferencję prasową pt. „Jabłka krajowe – smaczne i zdrowe”.

– Wybierając polskie jabłka nie tylko wspieramy rodzimych producentów, ale również dbamy o środowisko naturalne. Nie musimy ich transportować z innych części świata, jak to ma miejsce w przypadku cytrusów, a tym samym zmniejszamy nasz ślad węglowy. Co ważne, kupując lokalnie produkowane jabłka, sprawiamy, że więcej pieniędzy zasila budżet krajowy – zaznaczył Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR.

O tym, że produkcja owoców może być nie tylko źródłem zarobkowania, ale także pasją mówiła Małgorzata Prządak. – Z wykształcenia, powołania i zamiłowania jesteśmy ogrodnikami. Trzymamy się tradycyjnych metod upraw, dzięki którym od 30 lat pozyskujemy smaczne i zdrowe owoce, które dostarczamy do sklepów ze zdrową żywnością w Poznaniu i okolicach.

– Podczas codziennych zakupów warto pamiętać, że najwyższą wartość odżywczą mają owoce pochodzące z naszej strefy klimatycznej. A polskie jabłka to przede wszystkim bogate źródło witamin, minerałów i błonnika. Są nie tylko wysokiej jakości, smaczne, ale i zdrowe – mówił Dyrektor Wroński.

Jabłka zdecydowanie dominują w krajowej strukturze produkcji owoców, a Polska jest ich największym producentem w Unii Europejskiej i trzecim na świecie. Udział naszego kraju w światowej produkcji jabłek wynosi około 5%, a w unijnej 27%. Polskie sadownictwo charakteryzuje się bogactwem odmian jabłek o zróżnicowanym smaku, formie i przeznaczeniu.

http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2020/10/02/kwadrans-o-wsi-i-rolnictwie-z-2-pazdziernika/


Fot.:   KOWR

AI/DW
wykop
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Najnowsze Informacje