RADZYŃ
Oficjalne wyniki wyborów w Radzyniu i w powiecie radzyńskim
2014-11-24 17:15:00 Artykuł czytany 5796 razy
Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych przeprowadzonych 16 listopada na terenie Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego.
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
Okręg wyborczy nr 1: radnym został wybrany:
- Fijałek Bogdan Stanisław z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 2: radnym został wybrany:
- Panasiuk Waldemar z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 3: radnym został wybrany:
- Mazurek Robert z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 4: radnym został wybrany:
- Długosz Izydor z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 5: radną została wybrana:
- Lecyk Bożena Urszula z listy nr 22 KWW Radzyńskie Forum Samorządowe;
Okręg wyborczy nr 6: radnym został wybrany:
- Stradczuk Krzysztof z listy nr 22 KWW Radzyńskie Forum Samorządowe;
Okręg wyborczy nr 7: radnym został wybrany:
- Wołowik Krzysztof Stanisław z listy nr 22 KWW Radzyńskie Forum Samorządowe;
Okręg wyborczy nr 8: radnym został wybrany:
- Zając Mieczysław Tadeusz z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Wierzchowski Dariusz Marian z listy nr 22 KWW Radzyńskie Forum Samorządowe;
Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Piekutowski Jacek z listy nr 22 KWW Radzyńskie Forum Samorządowe;
Okręg wyborczy nr 11: radnym został wybrany:
- Zawada Marek z listy nr 22 KWW Radzyńskie Forum Samorządowe;
Okręg wyborczy nr 12: radnym został wybrany:
- Adamski Adam Kazimierz z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 13: radnym został wybrany:
- Jakubowski Jakub Marcin z listy nr 20 KWW LRA;
Okręg wyborczy nr 14: radnym został wybrany:
- Skowron Piotr z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 15: radnym został wybrany:
- Sieromski Włodzimierz Stanisław z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Wybory Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski:
1. Wyboru nie dokonano, ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów. W dniu 30 listopada 2014 r. odbędzie się ponowne głosowanie.
2. Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 13011, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
3. Karty do głosowania wydano 7239 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej
niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).
4 . W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 7237 wyborców, co stanowi 55.62% uprawnionych do głosowania.
Wybory do Rady Powiatu Radzyńskiego
1) Komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następującą ilość głosów:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy PSL uzyskała 7887
2) lista nr 3 - KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskała 6193
3) lista nr 4 - KW Platforma Obywatelska uzyskała 2023
4) lista nr 14 - KWW „Nasz Powiat" uzyskała 2542
5) lista nr 15 - KWW Obywatelski Komitet Wyborczy uzyskała 2034
6) lista nr 17 - KWW Radzyńskie Forum Samorządowe uzyskała 2427
Okręg wyborczy nr 1; radnymi zostali wybrani:
- Świć Adam Jan lista nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość,
- Szymala Anna lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Skoczylas Mariusz lista nr 17 KWW Radzyńskie Forum Samorządowe,
- Olko Andrzej lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Gil Jan lista nr 14 KWW „Nasz Powiat".
Okręg wyborczy nr 2 ; radnymi zostali wybrani:
- Niebrzegowski Szczepan lista nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość,
- Powałka Piotr Jan lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Skowron Tadeusz lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Kowalczyk Grzegorz Kazimierz lista nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość,
- Kamiński Jerzy lista nr 14 KWW „Nasz Powiat",
- Bednarczyk Jerzy Czesław lista nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość,
- Bajda Jerzy Krzysztof lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Wagner Mieczysław lista nr 15 KWW Obywatelski Komitet Wyborczy.
Okręg wyborczy nr 3 ; radnymi zostali wybrani:
- Wołosowicz Marek lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Bartoś Mirosław lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Mróz Anna lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Goławska Zofia Helena lista nr 1 Komitet Wyborczy PSL,
- Gmitruczuk Robert lista nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość,
- Makarski Zbigniew lista nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość.
Wybory do Rady Gminy Radzyń Podlaski:
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
Okręg wyborczy nr 1: radną została wybrana:
- Frączek Maria z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 2: radną została wybrana:
- Fijałek Danuta Jadwiga z listy nr 23 KWW Kraszewski; Okręg wyborczy nr 3: radnym został wybrany:
- Marciniuk Jan z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 4: radną została wybrana:
- Grochoła Anna Joanna z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 5: radnym został wybrany:
- Walczyna Jerzy z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 6: radną została wybrana:
- Kościuczyk Barbara z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 7: radnym został wybrany:
- Malinowski Adam z listy nr 23 KWW Dla Białki; Okręg wyborczy nr 8: radną została wybrana:
- Siudaj Monika Agnieszka z listy nr 21 KWW „Razem Dla Gminy Radzyń
Podlaski";
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Wiśnicki Dariusz z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Ochnio Tomasz z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 11: radną została wybrana:
- Palica Barbara z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 12: radnym został wybrany:
- Bosko Piotr Dariusz z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 13: radną została wybrana:
- Golanko Anna z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka; Okręg wyborczy nr 14: radną została wybrana:
- Maliszewska Halina Wiesława z listy nr 21 KWW „Razem Dla Gminy Radzyń
Podlaski";
Okręg wyborczy nr 15: radnym został wybrany:
- Wronowski Waldemar Marek z listy nr 20 KWW Wiesława Mazurka.
Wybory Wójta Gminy Radzyń Podlaski:
1. Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród 2 kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskał(-a) MAZUREK Wiesław Stanisław zgłoszony(-a) przez KWW Wiesława Mazurka.
2. Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 6524, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
3. Karty do głosowania wydano 3738 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).*
4 . W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 3736 wyborców, co stanowi 57.27% uprawnionych do głosowania.
5. Wybrany kandydat uzyskał 2540 głosów ważnych.
Wybory do Rady Gminy Borki
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
Okręg wyborczy nr 1: radną została wybrana:
- Obroślak Elżbieta z listy nr 20 KWW Razem dla Gminy Borki;
Okręg wyborczy nr 2: radnym został wybrany:
- Chojnacki Andrzej Wiesław z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 3: radnym został wybrany:
- Bernacki Kazimierz Tadeusz z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 4: radnym został wybrany:
- Buhaj Janusz z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 5: radną została wybrana:
- Danieluk Jadwiga Maria z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 6: radnym został wybrany:
- Zabielski Waldemar z listy nr 1Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 7: radnym został wybrany:
- Cieślak Piotr z listy nr 20 KWW Razem dla Gminy Borki;
Okręg wyborczy nr 8: radnym został wybrany:
- Witek Marian Adam z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Jaszczuk Marcin z listy nr 20 KWW Razem dla Gminy Borki;
Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Skowron Waldemar z listy nr 20 KWW Razem dla Gminy Borki;
Okręg wyborczy nr 11: radnym został wybrany:
- Kot Zdzisław z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 12: radnym został wybrany:
- Niewęgłowski Andrzej z listy nr 20 KWW Razem dla Gminy Borki;
Okręg wyborczy nr 13: radnym został wybrany:
- Sokół Stanisław z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 14: radną została wybrana:
- Gaweł Wioletta z listy nr 20 KWW Razem dla Gminy Borki;
Okręg wyborczy nr 15: radną została wybrana:
- Bober Krystyna z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Wybory Wójta Gminy Borki
1. Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród 3 kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskał(-a) SAŁATA Radosław Adam zgłoszony(-a) przez KWW Razem dla Gminy Borki.
2. Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 4879, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
3. Karty do głosowania wydano 3048 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).
4 . W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 3048 wyborców, co stanowi 62.47% uprawnionych do głosowania.
5. Wybrany kandydat uzyskał 1670 głosów ważnych.
Wybory do Rady Gminy Czemierniki
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
Okręg wyborczy nr 1: radną została wybrana:
- Łączek Zofia z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 2: radnym został wybrany:
- Latek Eugeniusz z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 3: radnym został wybrany:
- Filipek Arkadiusz Tadeusz z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 4: radnym został wybrany:
- Góralski Leszek z listy nr 23 KWW „Mieszkańcy Gminy Czemierniki";
Okręg wyborczy nr 5: radnym został wybrany:
- Kwasek Jarosław Marek z listy nr 23 KWW „Mieszkańcy Gminy Czemierniki";
Okręg wyborczy nr 6: radnym został wybrany:
- Piątek Kazimierz z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 7: radnym został wybrany:
- Kornacki Jerzy z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 8: radnym został wybrany:
- Niewęgłowski Jerzy Władysław z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Purtal Wojciech z listy nr 23 KWW „Mieszkańcy Gminy Czemierniki";
Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Krupa Jerzy Stanisław z listy nr 23 KWW „Mieszkańcy Gminy Czemierniki";
Okręg wyborczy nr 11: radną została wybrana:
- Stelmach Ewa z listy nr 24 KWW Samorządowa Wspólnota;
Okręg wyborczy nr 12: radnym został wybrany:
- Baryła Ryszard z listy nr 23 KWW „Mieszkańcy Gminy Czemierniki";
Okręg wyborczy nr 13: radnym został wybrany:
- Jach Michał Marek z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 14: radna została wybrana:
- Polak Marzena Agnieszka z listy nr 23 KWW „Mieszkańcy Gminy Czemierniki";
Okręg wyborczy nr 15: radnym został wybrany:
- Skubiszewski Jan z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL.
Wybory Wójta Gminy Czemierniki
1. Wyboru nie dokonano, ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów. W dniu 30 listopada 2014 r. odbędzie się ponowne głosowanie.
2. Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 3695, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
3. Karty do głosowania wydano 2326 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej
niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).
Wybory do Rady Gminy Kąkolewnica
Okręg wyborczy nr 1: radnym został wybrany:
- Sójka Wacław z listy nr 21 KWW RPS;
Okręg wyborczy nr 2: radnym został wybrany:
- Matejek Marek z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 3: radnym został wybrany:
- Basaraba Krzysztof z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 4: radnym został wybrany:
- Jezierski Piotr z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 5: radnym został wybrany:
- Gnych Grzegorz z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 6: radnym został wybrany:
- Prokopiak Sławomir z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 7: radnym został wybrany:
- Grzeszczyk Krzysztof Czesław z listy nr 22 KWW Wspólnota Gminna;
Okręg wyborczy nr 8: radnym został wybrany:
- Jędruszczak Edmund Bogdan z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Gałecki Grzegorz z listy nr 21KWW RPS;
Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Kośmider Władysław Maciej z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 11: radnym został wybrany:
- Kołtun Marcin Stanisław z listy nr 21 KWW RPS;
Okręg wyborczy nr 12: radnym został wybrany:
- Król Marek z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 13: radnym został wybrany:
- Ochal Waldemar Wincenty z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 14: radnym został wybrany:
- Piekarski Mariusz Stanisław z listy nr 23 KWW Ład;
Okręg wyborczy nr 15: radną została wybrana:
- Sierhej Agnieszka z listy nr 23 KWW Ład.
Wybory Wójta Gminy Kąkolewnica
1. Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród 3 kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskał(-a) ŁADNY Zbigniew zgłoszony(-a) przez KWW Ład.
2. Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 6702, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
3. Karty do głosowania wydano 4010 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).
4 . W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 4007 wyborców, co stanowi 59.79% uprawnionych do głosowania.
5. Wybrany kandydat uzyskał 2680 głosów ważnych.
Wybory do Rady Gminy Komarówka Podlaska
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
Okręg wyborczy nr 1: radnym został wybrany:
- Wiszniewski Zbigniew Wawrzyniec z listy nr 22 KWW Gm. Komarówka Podlaska;
Okręg wyborczy nr 2: radnym został wybrany:
- Weremczuk Tomasz z listy nr 20 KWW Wspólna Sprawna Gmina;
Okręg wyborczy nr 3: radnym został wybrany:
- Korszeń Łukasz z listy nr 21 KWW Czas na Zmiany w Gminie;
Okręg wyborczy nr 4: radnym został wybrany:
- Orłowski Wiesław Stanisław z listy nr 20 KWW Wspólna Sprawna Gmina;
Okręg wyborczy nr 5: radnym został wybrany:
- Jackun Marian Jan z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 6: radną została wybrana:
- Boguta-Bartoś Magdalena Aleksandra z listy nr 22 KWW Gm. Komarówka Podlaska;
Okręg wyborczy nr 7: radnym został wybrany:
- Burczaniuk Krzysztof Ramuald z listy nr 22 KWW Gm. Komarówka Podlaska;
Okręg wyborczy nr 8: radnym został wybrany:
- Ilczuk Sławomir z listy nr 22 KWW Gm. Komarówka Podlaska;
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Faluszewski Stanisław Józef z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL;
Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Szczęśniak Mirosław z listy nr 22 KWW Gm. Komarówka Podlaska;
Okręg wyborczy nr 11: radnym został wybrany:
- Kowalczyk Andrzej Marcin z listy nr 20 KWW Wspólna Sprawna Gmina;
Okręg wyborczy nr 12: radnym został wybrany:
- Pieńko Konrad z listy nr 20 KWW Wspólna Sprawna Gmina;
Okręg wyborczy nr 13: radną została wybrana:
- Krupska Joanna Genowefa z listy nr 20 KWW Wspólna Sprawna Gmina;
Okręg wyborczy nr 14: radnym został wybrany:
- Bylicki Andrzej z listy nr 21 KWW Czas na Zmiany w Gminie;
Okręg wyborczy nr 15: radnym został wybrany:
- Siwiński Janusz Marian z listy nr 20 KWW Wspólna Sprawna Gmina.
Wybory Wójta Gminy Komarówka Podlaska
Wyboru nie dokonano, ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów. W dniu 30 listopada 2014 r. odbędzie się ponowne głosowanie.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 3826, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
Karty do głosowania wydano 2108 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).
W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 2108 wyborców, co stanowi 55.1% uprawnionych do głosowania.
Wybory do Rady Gminy Ulan Majorat
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
Okręg wyborczy nr 1: radnym został wybrany:
- Maliszewski Bogdan z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 2: radnym został wybrany:
- Zborowski Zbigniew Stanisław z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 3: radnym został wybrany:
- Wielgosz Tadeusz Edward z listy nr 29 KWW „Rozwój i Samorządność";
Okręg wyborczy nr 4: radnym został wybrany:
- Kopiejek Grzegorz z listy nr 20 Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólna Gmina";
Okręg wyborczy nr 5: radną została wybrana:
- Skwara Małgorzata z listy nr 21 KWW „Rozwój i Samorządność";
Okręg wyborczy nr 6: radnym został wybrany:
- Nieśmiałek Ryszard Jerzy z listy nr 20 Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólna Gmina";
Okręg wyborczy nr 7: radną została wybrana:
- Iwaszko Grażyna Barbara z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 8: radnym został wybrany:
- Mazurek Sławomir Leszek z listy nr 20 Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólna Gmina";
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Mazurek Adam Karol z listy nr 20 Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólna Gmina";
Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Bartochowski Sławomir Florian z listy nr 21 KWW „Rozwój i Samorządność";
Okręg wyborczy nr 11: radnym został wybrany:
- Zalewski Mariusz Piotr z listy nr 22 KWW Mieszkańców Zakrzewa;
Okręg wyborczy nr 12: radną została wybrana:
- Paskudzka Elżbieta z listy nr 21 KWW „Rozwój i Samorządność";
Okręg wyborczy nr 13: radnym został wybrany:
- Zarzycki Kazimierz z listy nr 21 KWW „Rozwój i Samorządność";
Okręg wyborczy nr 14: radnym został wybrany:
- Zienkiewicz Krzysztof z listy nr 20 Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólna Gmina";
Okręg wyborczy nr 15: radnym został wybrany:
- Lipiński Leszek Łukasz z listy nr 20 Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólna Gmina";
Wybory Wójta Gminy Ulan-Majorat
Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród 2 kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskał(-a) KOCZKODAJ Jarosław Waldemar zgłoszony(-a) przez Komitet Wyborczy Wyborców "Wspólna Gmina".
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 4886, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
Karty do głosowania wydano 3237 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).
W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 3235 wyborców, co stanowi 66.21% uprawnionych do głosowania.
Wybrany kandydat uzyskał 1585 głosów ważnych.
Wybory do Rady Gminy Wohyń
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
Okręg wyborczy nr 1: radną została wybrana:
Marzanna Anna z listy nr 24 KWW Wspólna Gmina;
Okręg wyborczy nr 2: radnym został wybrany:
- Uchaniuk Marek z listy nr 22 KWW „Nasza Gmina Wohyń";
Okręg wyborczy nr 3: radnym został wybrany:
- Mackiewicz Henryk Józef z listy nr 22 KWW „Nasza Gmina Wohyń";
Okręg wyborczy nr 4: radnym został wybrany:
- Pacześniowski Marek z listy nr 24 KWW Wspólna Gmina;
Okręg wyborczy nr 5: radnym został wybrany:
- Kratiuk Marek z listy nr 24 KWW Wspólna Gmina;
Okręg wyborczy nr 6: radnym został wybrany:
- Chilimoniuk Grzegorz Ryszard z listy nr 24 KWW Wspólna Gmina;
Okręg wyborczy nr 7: radnym został wybrany:
- Zdunek marek Leszek z listy nr 24 KWW Wspólna Gmina;
Okręg wyborczy nr 8: radnym został wybrany:
- Kaźmieruk Włodzimierz z listy nr 24 KWW Wspólna Gmina;
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Korczyk Marek z listy nr 24 KWW Wspólna Gmina;
Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Barszczewski Krzysztof z listy nr 22 KWW „Nasza Gmina Wohyń";
Okręg wyborczy nr 11: radną została wybrana:
- Iwanejko Dorota z listy nr 22 KWW „Nasza Gmina Wohyń";
Okręg wyborczy nr 12: radną została wybrana:
- Pomorska Magdalena z listy nr 22 KWW „Nasza Gmina Wohyń";
Okręg wyborczy nr 13: radnym został wybrany:
- Jaroszewicz Janusz Zbigniew z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 14: radnym został wybrany:
- Jędruszczak Robert Eugeniusz z listy nr 22 KWW „Nasza Gmina Wohyń";
Okręg wyborczy nr 15: radnym został wybrany:
- Tupikowski Sławomir Antoni z listy nr 22 KWW „Nasza Gmina Wohyń".
Wybory Wójta Gminy Wohyń
Wyboru nie dokonano, ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów. W dniu 30 listopada 2014 r. odbędzie się ponowne głosowanie.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 5717, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
Karty do głosowania wydano 2870 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).
W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 2869 wyborców, co stanowi 50.18% uprawnionych do głosowania.
Wybory do Rady Gminy Drelów
Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
Okręg wyborczy nr 1: radnym został wybrany:
- Olesiejuk Stanisław z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 2: radną została wybrana:
- Ciesielska Anna z listy nr 1 KW Polskie Stronnictwo Ludowe;
Okręg wyborczy nr 3: radną została wybrana:
- Andrzejuk Bożena Katarzyna z listy nr 17 KWW Dla Dobra Wszystkich;
Okręg wyborczy nr 4: radnym został wybrany:
- Kowalczuk Dariusz z listy nr 18 KWW Dariusza Kowalczuka;
Okręg wyborczy nr 5: radnym został wybrany:
- Zbański Krzysztof Bogdan z listy nr 17 KWW Dla Dobra Wszystkich;
Okręg wyborczy nr 6: radną została wybrana:
- Wróbel Anna z listy nr 17 KWW Dla Dobra Wszystkich;
Okręg wyborczy nr 7: radnym został wybrany:
- Korolczuk Marcin Jan z listy nr 1 KW Polskie Stronnictwo Ludowe;
Okręg wyborczy nr 8: radną została wybrana:
- Cieślikowska Anna z listy nr 17 KWW Dla Dobra Wszystkich;
Okręg wyborczy nr 9: radnym został wybrany:
- Korniluk Zenon Jan z listy nr 17 KWW Dla Dobra Wszystkich;
Okręg wyborczy nr 10: radnym został wybrany:
- Dąbrowski Jan Antoni z listy nr 19 KWW Szóstka Nasz Dom;
Okręg wyborczy nr 11: radną została wybrana:
- Grzeszuk Dorota Katarzyna z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość;
Okręg wyborczy nr 12: radnym został wybrany:
- Grzeszuk Jan Jerzy listy nr 1 KW Polskie Stronnictwo Ludowe;
Okręg wyborczy nr 13: radnym został wybrany:
- Kieczka Dariusz z listy nr 17 KWW Dla Dobra Wszystkich;
Okręg wyborczy nr 14: radną została wybrana:
- Waszczuk Janina z listy nr 17 KWW Dla Dobra Wszystkich
Okręg wyborczy nr 15: radnym został wybrany:
- Michaluk Jerzy z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość.
Wybory Wójta Gminy Drelów
Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród 2 kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskał(-a) KAZIMIERSKI Piotr zgłoszony(-a) przez KWW Dla Dobra Wszystkich.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 4448, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).
Karty do głosowania wydano 2403 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).
W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 2401 wyborców, co stanowi 53.98% uprawnionych do głosowania.
Wybrany kandydat uzyskał 1714 głosów ważnych
źródło: PKW
DJ
Zobacz także
- Uczeń radzyńskiego liceum...
- Zmarła znana pątniczka radzyńskiej...
- Rozpoczęto zapisy na Radzyński...
- Quadem wjechał w metalowe...
- Warsztaty walentynkowe w Siedlanowie
- Gaza w szkole w Kąkolewnicy
- Rynek oddany do użytku
- Radzyń Podlaski: VIII Kongres...
- IV Gminny Konkurs na najlepszą nalewkę
- Apostolat Złota Róża w Siedlanowie
tel. 500 105 909 suchodolska@radiopodlasie.pl |
| | | |
tel. 500 106 003 miedzyrzec@radiopodlasie.pl |
Komentarze
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
-
Przyjęli Maryję do swoich domów
-
Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom
-
Stacja Siemiatycze... Dworzec PKP nocą
-
W styczniu doczekamy sie opadów śniegu...
-
List z kodymskiej parafii...
-
Szopki i dekoracje świątecznie w siedleckich kościołach
-
Pasterka 2020 I
-
Bożonarodzeniowe Szopki w kościele w Siemiatyczach, Pobikrach, Czajach...
-
Pasterka w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach
-
Pasterka w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie
-
Dekoracja świąteczna w radzyńskim sanktuarium
-
„OTO JA ODDAJĘ GO PANU” - POGRZEB IGNACEGO BIJATY
-
Profesjonalny warsztat dla twojego samochodu
-
Konferencja prasowa S. Izdebskiego
-
Protest w Zdanach cz. 2
-
Protest rolników w Zdanach
-
Hiszpański reżyser w Siedlcach
-
Wesoła Trójeczka – sprintem do maratonu
-
Koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo - 2
-
Koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo - 1
-
Koło Przyjaciół KRP z Zalesia świętowało 10-lecie istnienia
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
Zapraszamy na audycje:
O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:
Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...
więcej »- Jak wspierać osoby z chorobą... 2022-12-13 13:12:00 Kategoria:
- Radiowa nowenna przed jubileuszem... 2022-12-07 10:16:34 Kategoria:
- Festyn z okazji 30-lecia KRP w... 2022-11-25 10:54:35 Kategoria:
Radzyń Podl.
Pon | Wt | Śr | Czw | Pią | So | Nd |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:
Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...
więcej »Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:
Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...
więcej »Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:
Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....
więcej »Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:
SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...
więcej »Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:
Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...
więcej »Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:
Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?
więcej »Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:
Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...
więcej »Kondolencje
Ostatnio komentowane
- Do Zabuża po nowym asfalcie
- Protest przewoźników w Koroszczynie
- Wręczono Nagrody Starosty Siedleckiego /ZDJĘCIA/
- Wozy bojowe amerykańskiej armii w Sokołowie Podlaskim
- Zmarł wieloletni komendant garwolińskiego hufca ZHP
- Emerytowani nauczyciele otrzymali ,,Pochodnie oświaty’’
- Czy w Łaskarzewie odkopano średniowieczną drewnianą drogę?
- 600-lecie Garwolina
- Czy w Łukowie może powstać galeria handlowa?
- Kościół na Brzeskiej po remoncie robi wrażenie!