R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Radzyńskie samorządy jako jedne z pierwszych w kraju przyjęły tzw. kartę anty-LGBT
2019-06-18 10:39:48 Artykuł czytany 885 razy


W maju w Radzyniu Podlaskim miasto, gmina i powiat przyjęły Samorządową Kartę Rodzin- jako jedne z pierwszych w kraju. Dokument to odpowiedź na podpisaną przez prezydenta Warszawy Kartę LGBT. Zawiera siedem propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorząd konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. Wśród nich zobowiązanie niefinansowania z pieniędzy publicznych organizacji, których działalność uderza w rodzinę i małżeństwo.


Karta stanowi również deklarację wspierania rodzin poprzez zagwarantowanie rodzicom małych dzieci możliwości wyboru odpowiedniej formy opieki. W poniedziałek, 17 czerwca w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami samorządów i Pawłem Kwaśniakiem z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iris (ta organizacja przygotowała kartę).  - Przyszedł czas prawdy, stan wyjątkowy w naszej ojczyźnie, kiedy wartościom chrześcijańskim i narodowym została wypowiedziana niepisana wojna. Musimy się temu przeciwstawić. My mówimy zdecydowane „nie” cywilizacji śmierci – mówił na konferencji burmistrz Jerzy Rębek.

Dotychczas oprócz trzech radzyńskich tylko dwa samorządy w Polsce przyjęły SKPR: wcześniej zrobił to powiat łowicki, a po nich – powiat przasnyski. Dziś, 18 czerwca ma się odbyć debata na ten temat w Białej Podlaskiej, powiecie Rawa Mazowiecka i mieście Przasnysz. - Ten fakt to silna iskra, która wychodzi z Radzynia  i przykład dla całej Polski oraz inspiracja dla kolejnych samorządów i  nadzieja, że prawa rodziny będą chronione w coraz większej liczbie miejsc w Polsce. Mam nadzieję, że inne samorządy pójdą za wami – mówił Paweł Kwaśniak. Zapowiedział, że to początek współpracy z radzyńskimi samorządami.

Zdaniem przedstawiciela Ordo Iris w ostatnich latach, szczególnie  miesiącach jesteśmy świadkami podważania podstawowych wartości, na których opiera się nasze życie społeczne i system prawny, czyli uderzenia w rodzinę, która jest zbudowana na małżeństwie kobiety i mężczyzny.  -Obserwujemy uderzenie w wartości takie jak czystość, wstrzemięźliwość seksualna i promowanie w niektórych samorządach deprawacji i demoralizacji dzieci i młodzieży – mówił Paweł Kwaśniak, jako jako przykłady podając samorządy Gdańska i Warszawy, gdzie przyjęto projekty edukacyjne oparte na standardach WHO, które zdaniem Ordo Iuris prowadzą do seksualizacji przez np. zalecanie nauczania masturbacji od najmłodszych lat czy negocjowania przez dzieci bezpiecznego seksu.

Karta ma również zachęcać samorządy to tego, żeby we współpracy z organizacjami pozarządowymi uwzględniały kwestie ochrony i tożsamości rodziny. -Zachęcamy do uwzględniana tej zasady w regulaminach konkursów i np. nie przekazywać funduszy na działania podważające wartość rodziny i wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców- mówił Kwaśniak.

- Jestem dumny, że już 17 maja samorząd Miasta Radzyń Podlaski jednogłośnie podjął uchwałę w sprawie przyjęcia  Karty Praw Rodzin. To wyjątkowe wydarzenie potwierdza, że dobro Polaków leży na sercu wielu osobom – mówił przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski. - Polska rodzina dzięki wierze przez lata niewoli zdołała obronić dziedzictwo narodu i tożsamość Ojczyzny, co umożliwiło nam odzyskanie niepodległości. Dziś obserwujemy nową próbę zniewolenia: ktoś chce nam narzucić rewolucję obyczajową i to wbrew obowiązującemu w Polsce prawu. Jako samorząd chcemy, by w naszym mieście prawo było przestrzegane, dlatego przyjęliśmy SKPR, wspieramy i będziemy wspierać rodziny na różnych polach– jest to nasza misja.
KB  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Suchodolska
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Qvo Vadis Siedlce
  2019-06-20 16:40:10

  arrow

  Teraz czas na pogańskie Siedlce.Odwagi Samorządowcy!

 • Do: " ble,ble"!
  2019-06-19 21:04:39

  arrow

  Widzę, że nie zrozumiałeś komentarza! To są dwie różne sprawy! Co innego mieć takie dziecko, które zachowuje się normalnie jak każdy przeciętny człowiek ! Przecież niczym się nie wyróżnia na ulicy, nie ma kartki przylepionej na plecach "Uwaga jestem homo...." Niech sobie żyje, pracuje, mieszka ! Ale niech nie narzuca nam swojej igeologii LGBT!
  A co innego, gdy bierze ten ktoś udział w takich paradach, gdzie się bluźni, bezcześci nasze Święte Obrazy i Naszą Wiarę! A poza tym, to są nasze dzieci, nie będą nam ich degenerować!Nie mają prawa dyktować czego dzieci i młodzież mają się uczyć w szkole!!

 • bla bla
  2019-06-19 12:52:02

  arrow

  a kto ci człowieku powiedział, że była jakaś ewolucja? tego nigdy nie udowodnili, ale wciskają kity tak mocno i nachalnie, że już praktycznie nikomu nie przeszkadza "brakujące ogniwo". niby człowiek od małpy ale trochę tam po drodze brakuje, a nawet bardzo dużo, ale nie szkodzi. jeżeli człowiek pochodzi od małpy, to czemu małpy nie wyginęły, a mające być dowodem teorii ewolucji poprzednie wersje człowieka (australopitek, neandertalczyk itd.) wyginął? małpa, jako jeszcze bardziej prymitywna forma tym bardziej powinna wyginąć, czyż nie?

 • ble ble
  2019-06-19 07:51:00

  arrow

  Żal mi takich rzeczy słuchać!!! a gdyby Wasze dziecko nagle lub tez z czasem powiedziało, że: tato/mamo jestem inna/y i co wtedy z wartościami rodzinnymi i innymi mrzonkami na ten temat, wyrzeczenie się dziecka jest po chrześcijańsku? brak słów na takie pierdy!!! Widać Wasze zacofanie - odwróćmy drogę ewolucji, wracamy na drzewa, wtedy nie będzie nikomu to przeszkadzać pistolety prezesa!!!

 • velario
  2019-06-18 23:18:39

  arrow

  Kolega chciał pojechać na długi weekend na Południowe Podlasie, a ja chciałem odwiedzić jakiś skansen. Teraz już wiem, że możemy zrealizować nasze plany wspólnie w powiecie radzyńskim:)

 • z sąsiedniego Powiatu
  2019-06-18 19:16:34

  arrow

  Brawo RADZYN DZIĘKUJĘ ! TAK TRZYMAĆ ! STOP LGBT!
  DOBRZE BYŁOBY, ŻEBY WSZYSTKIE GMINY I MIASTA TAK POSTĄPIŁY! "...POLSKA, to mój DOM i wichry ze wszech stron, przez tysiace lat nie zmogły GO ..." ! I nigdy nie zmogą! Pilnujmy Go !

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Katolickie Radio Podlasie Hot16Ch2 /OGLĄDAJCIE/
2020-06-03 10:00:16 Kategoria:

Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, Sokołowski Ośrodek Kultury,Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach, Echo Katolickie i Marcin Sójka zostali nominowani przez...

więcej »


Radzyń Podl.

w lewoCzerwiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12

RADZYŃ, 12.06

Siedlanów: Rekolekcje dla małżeństw

więcej »
13

RADZYŃ, 13.06

IV Radzyńskie Dni Fotografii

więcej »

RADZYŃ, 13.06

Siedlanów: Rekolekcje dla małżeństw

więcej »
14

RADZYŃ, 14.06

Siedlanów: Rekolekcje dla małżeństw

więcej »
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
foto

Kiedy warto zamienić zwykły materac na materace...
2020-06-03 14:06:23 Kategoria:

Materace rehabilitacyjne mogą być używane przez wszystkie osoby, które cenią sobie wysoki komfort snu. Jednak jest pewna grupa klientów, dla których takie materace są...

więcej »
foto

Sklep internetowy na PrestaShop - dlaczego warto?
2020-06-03 13:33:08 Kategoria:

Sprzedaż w internecie co roku notuje coraz większe rekordy. Nie ma się temu co dziwić - jest to sposób wygodny, bezpieczny i, szczególnie obecnie, często jedyny...

więcej »
foto

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?
2020-06-03 13:12:23 Kategoria:

Okulary korekcyjne nie tylko umożliwiają czytanie, bezpieczną jazdę samochodem i wykonywanie wielu codziennych czynności, ale również stanowią ozdobę twarzy. Dzięki...

więcej »
foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje