R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

IV Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej /ZDJĘCIA/
2019-03-18 10:22:35 Artykuł czytany 928 razy


16 marca w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, po raz kolejny odbył się Kongres Kół Różańcowych. Przybyli na niego wierni ze 147 parafii naszej diecezji, z 6 rejonów: Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego, Błogosławionej Karoliny Kózkówny, Błogosławionych Męczenników Podlaskich, Św. Jana Pawła II oraz Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zarejestrowanych było ponad 2700 wiernych.


Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00 rejestracją uczestników. Do godziny 10.00 modlitwę prowadził ks. Grzegorz Suwała (na zdjęciu), który czuwał nad przebiegiem całego spotkania i z ogromnym zaangażowaniem i sercem włączył się w tegoroczne przygotowanie kongresu.

Wszystkich zebranych przywitał kustosz sanktuarium, Dziekan Dekanatu Radzyńskiego ks. Prałat Roman Wiszniewski.

Następnie głos zabrał ks. Grzegorz Koc (na zdjęciu) diecezjalny moderator Stowarzyszenia Kół Żywego Różańca.

Kolejnym punktem była konferencja, którą wygłosił ks. Zbigniew Kocoń, moderator diecezjalny Kół Żywego Różańca Diecezji Katowickiej. - Jesteśmy w domu Maryi, w Jej świątyni. Ktoś powiedział, że dom bez matki, to nie jest dom pełny. To dom, w którym zabrakło kogoś szczególnie ważnego, dlatego przeżywamy naszą wiarę z Maryją z Matką w domu, jakim jest dla nas Kościół. Dzisiaj czujemy się tutaj jak rodzina, skoro mamy wspólną Mamę, to jesteśmy sobie też jakoś szczególnie bliscy, jako dzieci, jako bracia w Chrystusie, ale też jako rodzina różańcowa, bo to nas łączy. Wszyscy każdego dnia, bierzemy z radością do ręki różaniec, aby przez całe nasze życie iść razem z Maryją naszą Matką - mówił.

Po konferencji był czas na herbatę i ciasto, które upiekły panie z radzyńskich kół różańcowych. Była to też okazja do rozmowy i podzielenia się wrażeniami ze wspólnego spotkania tylu przyjaciół Maryi.

Z Piszczaca przyjechała duża grupa członków Kół Żywego Różańca, w ich parafii działa ich 19, modli się w nich już czwarte pokolenie. Modlitwa daje im duże wsparcie i siłę.  - Przez modlitwę osiągamy tę moc, której potrzebujemy na co dzień, nasze męskie kółko ma już ponad 60 lat - mówi zelator pan Stanisław. Pani Romualda dodaje, że modlitwa różańcowa daje im dużo łask Bożych a takie spotkanie diecezjalne bardzo ich wzmacnia.

Po chwili odpoczynku wszyscy zebrali się na modlitwie różańcowej, której przewodniczył ks. Dariusz Parafiniuk, dziekan dekanatu włodawskiego.

Następnie zebrani wysłuchali świadectwa Piotra Kozioła – zelatora Koła Żywego Różańca, który mówił, jak wielką moc ma modlitwa różańcowa, jak bardzo jest potrzebna i ile łask wyprosili za wstawiennictwem Maryi.
Po tym świadectwie i krótkim przygotowaniu rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej Piotr Sawczuk. – To jest źródło wielkiej radości, że ten kolejny kongres różańcowy, który się tu odbywa gromadzi tak wielką rzeszę ludzi, którzy zaufali Maryi i modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy chrześcijanom na różne sposoby, może nie wszyscy modlą się dlatego, że należą do Kół Żywego Różańca, ale ci, którzy należą muszą mieć świadomość, że to jest wartość dodana, że to jest modlitwa wspólnotowa, że nie jest łatwo zgromadzić 20 osób, żeby dzielić się na poszczególne tajemnice odmawiając każdego dnia cały różaniec. To jest piękne i chwalebne i za to Panu Bogu dziękujemy. Jest w Kościele mnóstwo akcji modlitewnych, w których istotnym elementem jest modlitwa różańcowa. Jesteśmy przekonani, że ona oplata jak siecią niewidzialną cały świat, całą naszą ojczyznę, cały Kościół i dzięki tej różańcowej sieci, niektórzy ludzie są łowieni przez Chrystusa i decydują się oddać mu życie. To dzięki tej sieci ludzie doświadczający różnorakich chorób, dźwigają się ku zdrowiu, to dzięki tej sieci niektórzy powstają z otchłani upadku i grzechu do życia nawróconego. Dlatego chcemy dziękować, za to, za ten wielki dar w postaci modlitwy różańcowej – mówił w homilii.

Po Mszy Świętej odbyła się wspólna agapa a Kongres zakończył się koronką do Bożego Miłosierdzia.

Diecezja siedlecka liczy prawie 3,5 tysiąca Kół Żywego Różańca. Modli się w nich ponad 58 tysięcy osób.


Większe zdjęcia można zobaczyć tutajTekst i zdjęcia: Beata Fijałek


ZOBACZ: Maryja jest przewodniczką. Kongres Kół Żywego Różańca w Radzyniu Podlaskim

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Uczestniczka
    2019-03-19 08:46:42

    arrow

    Bardzo dobry pomysł z tym Kongresem. Mam jedno pytanie, czemu ks. Proboszcz Sanktuarium, nie zezwala na wystawienie Najświętszego Sakramentu?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4

RADZYŃ, 04.06

Wkrótce „Baśniowy spacerek” ulicami Radzynia

więcej »
5

RADZYŃ, 05.06 10:00

II Forum Ekonomiczne w Borkach

więcej »
6 7

RADZYŃ, 07.06

„Sensualnie” z Elżbietą Kalarus

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.06

Biała Podlaska: PARK SZTUKI

więcej »

RADZYŃ, 07.06 18:00

Wkrótce premiera tomiku poezji „Sensualnie” Elżbiety Kalarus

więcej »
8

RADZYŃ, 08.06

I Zjazd Absolwentów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

więcej »
9

RADZYŃ, 09.06 11:30

Uroczystości w Lesie Baran

więcej »
10 11 12 13 14

RADZYŃ, 14.06

Otwarcie wystawy fotografii Leszka Mądzika

więcej »
15 16
17 18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.06

Kombii gwiazdą festynu w Radzyniu Podlaskim!

więcej »

RADZYŃ, 22.06 17:00

Kombii i Harlem wystąpią w Radzyniu

więcej »
23

RADZYŃ, 23.06 15:00

Festiwal Orkiestr Dętych w Czemiernikach

więcej »
24 25 26

RADZYŃ, 26.06

Wkrótce otwarcie „Słonecznej Czytelni” w Radzyniu

więcej »
27 28 29

RADZYŃ, 29.06

Wkrótce Dni Czemiernik

więcej »
30

RADZYŃ, 30.06

Wkrótce Dni Czemiernik

więcej »
foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem
2019-06-15 12:04:39 Kategoria: Region

Obiekt Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie jest najnowocześniejszym tego typu w powiecie garwolińskim. Koszt inwestycji, to ponad osiem milionów złotych, ale około...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2019-06-15 10:25:35 Kategoria:

Gródek nad Bugiem 22 czerwiec 2019

więcej »
foto

OGIEŃ I WODA Z JANEM KOCHANOWSKIM
2019-06-15 10:13:51 Kategoria:

GRÓDEK NAD BUGIEM 15 / 16 czerwca 2019

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje