R E K L A M APOWIAT SIEDLECKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ile za odbiór odpadów płacą mieszkańcy gmin z terenu powiatu siedleckiego? /RAPORT O CENACH ODBIORU ŚMIECI/
2019-11-20 08:04:18 Artykuł czytany 1228 razy


Może być drożej, ale nie musi. Samorządy przygotowują się do wprowadzenia nowych stawek za odbiór odpadów. Jak obecnie wyglądają one w gminach powiatu siedleckiego?


Gmina Wiśniew
9 złotych za segregowane i 21 złotych za niesegregowane tak wyglądają obecne stawki za odbiór śmieci w gminie Wiśniew. Nowe poznamy dopiero po przetargu, który zaplanowano w przyszłym miesiącu.  Zapewne jak w większości samorządów i w gminie Wiśniew zostaną podniesione. Ten samorząd jest udziałowcem w ZUO w Suchożebrach więc władze mają nadzieję że podwyżki nie będą znaczne.

Gmina Skórzec
Jeśli mieszkańcy gminy Skórzec nie będą segregowali śmieci zapłacą czterokrotną stawkę za odbiór tych odpadów. Wprawdzie przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty ale samorząd już teraz zastanawia się jak będą wyglądały stawki za odbiór i wywóz śmieci.

Na chwilę obecną mieszkańcy tego samorządu płacą 10 zł za odpady segregowane i 20 za niesegregowane. Po nowym roku stawki mogą wyglądać następująco 15 lub 16 zł za segregowane a 80 zł. za niesegregowane,

Nowy przetarg dotyczący wywozu śmieci w Gminie Skórzec jeszcze nie ogłoszony.

Gmina Wodynie
W gminie Wodynie bez zmian. Mowa o podnoszeniu stawek za odbiór i wywóz śmieci z gospodarstw mieszczących się na terenie tego samorządu. 
Na stronie internetowej Gminy Wodynie czytamy, że „ jeśli odpady komunalne są zbierane i oddawane w sposób selektywny  - opłata wynosi
 12 zł/miesiąc od każdej zamieszkałej osoby.  Jeśli odpady komunalne są zbierane i oddawane w sposób zmieszany – opłata wynosi  20 zł/miesiąc od każdej zamieszkałej osoby.

Gmina Kotuń
Po 22 listopada dowiemy się jak będą prezentowały się nowe stawki za odbiór i wywóz śmieci w gminie Kotuń. W tym samorządzie jeszcze nie rozstrzygnięto przetargu. Obecnie mieszkańcy za odbiór odpadów segregowanych płacą za osobę 8 złotych a za niesegregowane 16 złotych.
gmina Kotuń to kolejny samorząd w naszym regionie, w którym jeszcze nie podjęto decyzji o podwyższeniu stawek za wywóz śmieci.

Gmina Domanice
Zmieniają się stawki za odbiór odpadów w Gminie Domanice. W roku 2016 mieszkańcy płacili:
- za odpady komunalne- segregowane – 5 złotych miesięcznie od mieszkańca
- za odpady komunalne- niesegregowane (zmieszane) -10 złotych miesięcznie od mieszkańca.
Rok później (2017) mieszkańcy płacili już więcej
- za odpady komunalne- segregowane – 6 złotych miesięcznie od mieszkańca
- za odpady komunalne- niesegregowane (zmieszane) -12 złotych miesięcznie od mieszkańca.

Dwa lata później (2018 r.) stawki wzrosły
-za odpady komunalne- segregowane – 10  złotych miesięcznie od mieszkańca
- za odpady komunalne- niesegregowane (zmieszane) -20 złotych miesięcznie od mieszkańca.
Jeszcze nie wiadomo jak będą wyglądały stawki w przyszłym roku, ale widać tendencja jest wzrostowa.

Gmina Korczew
Niewiele różnią się stawki za odbiór odpadów w gminie Korczew w porównaniu do innych samorządów powiatu siedleckiego. Od dnia 1 kwietnia 2019 r. w Gminie Korczew obowiązują takie stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:
9 zł od osoby- w przypadku, gdy odpady komunalne zbierane są w sposób selektywny
16 zł od osoby – w przypadku, gdy odpady komunalne zbierane są w sposób nieselektywny
Opłata za wywóz odpadów czyli tak zwany „podatek śmieciowy” jest obowiązkowy.

Gmina Mokobody
Opłaca się segregować śmieci w gminie Mokobody. Mieszkańcy którzy segregują odpady płacą za tę usługę miesięcznie od osoby 5 złotych  a za śmieci  niesegregowane 10 złotych, czytamy na stronie internetowej Gminy Mokobody. Te stawki obowiązują od 2013 roku. Opłata ta będzie obowiązuje wszystkie osoby mieszkające na terenie Gminy Mokobody (nawet bez zameldowania). Czy stawka ta zmieni się z nowym rokuem. Dowiemy się po przetargach.

Gmina Mordy
Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta i gminy Mordy zmieniało się ale nie znacząco. W 2017 roku za odpady segregowane trzeba było zapłacić 6 zł. A za niesegregowane 11 zł. Obecnie mieszkańcy za tę usługę płacą:
- stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosi 8,00 zł miesięcznie.
- stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny wynosi 16,00 zł miesięcznie.

Gmina Przesmyki
W gminie Przesmyki stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny na jednego mieszkańca wynosi 7 złotych miesięcznie. Natomiast stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób niesegregowany (zmieszany) na jednego mieszkańca wynosi 14 złotych miesięcznie. Uchwałę w tej sprawie podjęto w ubiegłym roku 27 grudnia. Jeszcze w tym roku kalendarzowym Radni tego samorządu muszą podjąć uchwałę o wysokości stawek na przyszły rok.  Ten samorząd jeszcze nie podał nowych stawek. Poznamy je po przetargach.

Gmina Siedlce

9 złotych za segregowane o 20 złotych za niesegregowane – takie są stawki dla mieszkańców gminy Siedlce za odbiór i wywóz śmieci z terenu gospodarstw. Jak powiedział wójt Henryk Brodowski za dwa tygodnie zostanie rozstrzygnięty przetarg i poznamy nowe stawki. Gdyby dzisiaj Gmina Siedlce chciała rozstrzygnąć ten przetarg to stawki wyglądałyby następująco: za odbiór śmieci segregowanych 12,60 zł a 30 zł niesegregowanych.
Wójt Gminy Siedlce pytany, przy okazji kolejnych podwyżek cen odbioru odpadów zapowiedział powołanie gminnej Spółdzielni, która ma takiemu zjawisku przeciwdziałać. Jak wyjaśnił, chce, aby odpady zielone, były przez nią zbierane i przeznaczane na kompost, z którego potem będą korzystali mieszkańcy gminy, zajmujący się działalnością rolniczą, a część kompostu trafiałby na tereny zielone należące do samorządu.  A zebrany popiół ma być wykorzystywany przy remontach dróg gruntowych.
Warto dodać, że średnio miesięcznie mieszkańcy Gminy Siedlce oddają na wysypisko około 440 ton odpadów.

Gmina Suchożebry
Warto segregować śmieci w gminie Suchożebry. W tym samorządzie trzeba zapłacić za niesegregowane odpady 25 złotych.
Stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązują od 1 lipca 2019 r. i przedstawiają się następująco:
-    8 zł miesięcznie od osoby zamieszkujących daną nieruchomość , jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny (segregowane),
-    25 zł miesięcznie od jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny (niesegregowane).

Gmina Zbuczyn
Może być drożej, ale nie musi. Samorządy przygotowują się do nowych stawek za odbiór odpadów. Obecnie mieszkańcy gminy Zbuczyn płacą miesięcznie 8 złotych za odpady segregowane i 20 za niesegregowane. To stawki liczone od osoby. Jeśli Zakład Utylizacji Odpadów, który odbiera nieczystości, jakoś drastycznie nie podniesie cen odbioru na wysypisku, to ceny samorząd  utrzyma takie same na przyszły rok. Jednak o nowych stawkach dowiemy się dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.Oprac. MJa
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • komentarz
  2019-11-26 10:51:36

  arrow

  Kto zarabia na polskich śmieciach ?

  Na wywozie odpadów komunalnych w Polsce najwięcej zarabiają dwie niemieckie firmy – wynika z analizy money.pl. Chodzi o przedsiębiorstwa Remondis i Alba.

 • do Adek
  2019-11-20 11:34:41

  arrow

  http://nowa.wodynie.eu/?page_id=1431
  na stornie internetowej nie znalazłem stawek

 • Adek
  2019-11-20 09:41:25

  arrow

  Gmina Wodynie już podniosła na nowy rok

 • Logic
  2019-11-20 09:33:46

  arrow

  A Paprotnia?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP przed 25 - leciem beatyfikacji...
2021-03-02 14:05:00 Kategoria: Region

3 października 2021 r. przypadają centralne uroczystości 25-lecia beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina. W ramach duchowego przygotowania wiernych diecezji...

więcej »


foto

Czy kobieta ciężarna może bezpiecznie zażywać...
2021-05-17 10:32:24 Kategoria:

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. W tym okresie musi szczególną wagę przywiązywać do tego, w jaki sposób się odżywia i jakie leki przyjmuje. Przez łożysko...

więcej »
foto

Food Trucki w Węgrowie!
2021-05-15 06:00:00 Kategoria:

W dniach 21-23 maja na Rynku w Węgrowie pojawią się Food Trucki. Wracamy do Was w nowej, bezpiecznej formie zgodnie z wytycznymi dla gastronomii w trakcie trwania epidemii w...

więcej »
foto

Jak wybrać meble w stylu skandynawskim?
2021-05-14 13:55:58 Kategoria:

Jeśli cenisz sobie komfort i prostotę, styl skandynawski na pewno Ci się podoba. Urządzając wnętrze, kieruj się zasadą mniej znaczy więcej. Zastanawiasz się, jak...

więcej »
foto

Zdrowa żywność według św. Hildegardy
2021-05-13 07:17:00 Kategoria:

Święta Hildegarda z Bingen jest uważana za założycielkę naukowej historii naturalnej Średniowiecznej Europy. Przez wiele wieków zapomniana. Dzisiaj od kilku dekad...

więcej »
foto

Plexi na wymiar - jakie są najskuteczniejsze techniki...
2021-05-10 14:12:41 Kategoria:

Plexi na wymiar? Proszę bardzo! Pleksi, nazywane również szkłem akrylowym, szkłem organicznym lub pleksiglasem, to jedno z najbardziej uniwersalnych tworzyw sztucznych,...

więcej »
foto

50% rabatu na WSZYSTKIE okulary korekcyjne z okazji...
2021-05-10 07:40:38 Kategoria:

10 maja 2021 roku odbędzie się WIELKIE OTWARCIE salonu KODANO Optyk w Białymstoku. Z tej okazji będzie można skorzystać z wyjątkowej promocji i kupić dowolne okulary...

więcej »

Siedlce

w lewoMaj 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.05

Majówka online z artystami CKiS

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.05

Majówka online z artystami CKiS

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.05

Majówka online z artystami CKiS

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05 13:00

Widowisko słowno-muzyczne w Mordach

więcej »
4 5 6 7

MIASTO SIEDLCE, 07.05

Giganci Piosenki - online 7 maja na kanale YouTube CKiS

więcej »
8 9
10

MIASTO SIEDLCE, 10.05 18:00

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem on-line

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.05 11:00

Spotkanie z Marcinem Szczygielskim on-line

więcej »
12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.05

Malarstwo Mirosława Greluka w Galerii Teatralnej CKiS

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.05

Spektakl „Przezroczystość” online 14 maja na kanale YouTube CKiS

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.05

Noc Muzeów 2021 z MOK Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.05 19:00

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Regionalnym w Siedlcach

więcej »
16

POWIAT SIEDLECKI, 16.05 16:00

Koncert Kapeli Zbuckiej

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.05 11:00

Recytuj z Ączkiem - finał konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków

więcej »
18 19

MIASTO SIEDLCE, 19.05 18:00

W moim ogródecku - koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.05

Poeci na start! III Siedlecki Slam Poetycki

więcej »
21 22 23

MIASTO SIEDLCE, 23.05

Wiecznie Młodzi - IV Festiwal Twórczości Artystycznej Seniorów ONLINE

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.05 16:00

„O Piracie Buciorze...” już 23 maja na scenie CKiS pod muralem

więcej »
24 25 26 27 28 29

MIASTO SIEDLCE, 29.05

Koncert Marcina Sójki 29 maja na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje