R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Niepodległa Seniorom”– koncert w SP w Zalesiu
2022-11-28 14:00:24 Artykuł czytany 97 razy


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu przygotowali koncert patriotyczny dla seniorów z gminy Zalesie.


22 listopada, w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu odbyło się spotkanie pod hasłem „Niepodległa Seniorom”, którego inicjatorem była szkolna społeczność na czele z Teresą Kusiak – dyrektorem szkoły.

Ideą, która przyświecała temu przedsięwzięciu, była chęć uczczenia przez lokalną społeczność rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przypadającego 14 listopada Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym nastąpiły przemówienia: Dyrektor placówki oraz p. Tomasza Szewczyka – zastępcy Wójta Gminy Zalesie.

Po powitaniu wszystkich zebranych, dyrektor Teresa Kusiak w swoim wystąpieniu podkreśliła, jak wielkie znaczenie dla naszego państwa, a także dla przyszłych pokoleń Polaków miało odzyskanie niepodległości w 1918 r. W ciepłych słowach zwróciła się również do zgromadzonych na uroczystości seniorów, wskazując, iż pełnią oni bardzo ważną rolę w każdej rodzinie – mając za sobą pokaźny bagaż doświadczeń i wspomnień, którymi dzielą się z młodszymi pokoleniami. Następnie głos zabrał zastępca wójta Tomasz Szewczyk, który podziękował za zorganizowanie wydarzenia, które stało się okazją do międzypokoleniowej integracji środowiska lokalnego. Tomasz Szewczyk, wyraził przy tym uznanie dla innych inicjatyw podejmowanych przez szkołę w Zalesiu, dzięki którym staje się ona wizytówką nie tylko miejscowości, ale także całej gminy.

Program artystyczny, przygotowany przez uczniów szkoły, pod kierunkiem Małgorzaty Minakowskiej, rozpoczęła prezentacja polskiego tańca narodowego – poloneza, w wykonaniu uczniów klas VIII. Następnie pokaz swoich zdolności artystycznych dały dzieci z oddziałów przedszkolnych, które zaśpiewały pieśni patriotyczne oraz zatańczyły kujawiaka.

Wydarzenie uświetniło gościnne wystąpienie Urszuli Jaworskiej – lokalnej poetki, która zaprezentowała swoje wiersze o tematyce niepodległościowej i patriotycznej. Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny, podczas którego uczniowie szkoły zaprezentowali koncert pieśni patriotycznych oraz gry na instrumentach. Wybrzmiały m. in. takie utwory jak: Rota, Szara piechota, Polskie kwiaty, Pierwsza brygada, Przybyli ułani, czy Rodzinny kraj.

Dopełnieniem spotkania, które upłynęło w atmosferze radosnego świętowania Niepodległości, było wspólne śpiewanie. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani udali się na przygotowany poczęstunek.Nadesłał: Ernest Kuszneruk

Oprac:ICH
Zdjęcia: Archiwum SP w Zalesiu.

ICH [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl
|
|
|
Beata Malczuk
tel.
b.malczuk@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »

Biała Podl.

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.02 17:30

Biała Podlaska: Koncert kolęd

więcej »
3

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.02 18:00

Wir w Galerii Podlaskiej

więcej »
4 5

POWIAT BIALSKI, 05.02 10:00

Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek

więcej »
6 7 8 9 10

POWIAT BIALSKI, 10.02

Miłość cierpliwa jest - Rekolekcje dla niepłodnych małżeństw

więcej »
11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje