R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

XIV Przegląd Zespołów Tanecznych LOVE TO DANCE
2018-06-20 15:18:29 Artykuł czytany 277 razy


W niedzielę 17 czerwca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbył się XIV Przegląd Zespołów Tanecznych „LOVE TO DANCE” o Puchar Starosty Bialskiego. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tanecznych, na którą zjeżdżają się najlepsze zespoły z całego regionu.


W tym roku zgłosiło się aż 17 sekcji tanecznych m.in. z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego a także z Lublina, Chełma, Zbuczyna, Świdnika, Łęcznej i Łosic. Część tych zespołów składała się z kilku grup wiekowych (5-8 lat, 9-12 lat, 13-15 lat oraz powyżej 16 lat) co dało  ok. 600 uczestniczek i uczestników występujących na terespolskim parkiecie i co za tym idzie blisko 70 układów tanecznych!

Przed rozpoczęciem turnieju tradycyjnie odbyły się warsztaty z zakresu tańca współczesnego i hip hop, które poprowadzili cenieni w kraju instruktorzy: Dawid Marzec i Karol Ociepka.
Impreza rozpoczęła się o 14:00. W kolejności od najmłodszych do najstarszych zespoły prezentowały swoje układy w kategoriach: Show Dance i Disco.

Jury w składzie: Joanna Miloszewicz, Joanna Pastuszewska i Dawid Marzec wydało następujące werdykt:
Grand Prix w kategorii Show Dance – ALLEGRO z Chełma za układ taneczny - ,,La Melanż" ,
Nagrodę za najlepszą choreografię w kategorii Show Dance otrzymała grupa KONTRAKCJA z Białej Podlaskiej za układ taneczny pt. ,,Korpo".

Kategorie wiekowe Show Dance:
- kategoria 5-8 lat
1 miejsce: Kontra I
2 miejsce: Ballo Junior
3 miejsce: Sezamki
Wyróżnienie: Dance Academy Studio

- kategoria 9-12 lat
1 miejsce: Kontra II
2 miejsce: Manufaktura
3 miejsce: Dance Academy Studio
Wyróżnienie: Figiel

- kategoria 13-15 lat
1 miejsce: Allegretto
2 miejsce: Ballo I
3 miejsce: Slajd
Wyróżnienie: Boogie Town Modern Junior

- kategoria powyżej 16 lat
1 miejsce: Kontrakcja
2 miejsce: Allegro
3 miejsce: Dance Academy Studio
Wyróżnienie: Domino

DISCO:
1 miejsce: Manufaktura
2 miejsce: Manufaktura
3 miejsce: Manufaktura

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się druga część Przeglądu, w której prezentowały się zespoły taneczne w kategorii Hip Hop.
- GRAND PRIX w kategorii Hip Hop – KEEP IT UP z Chełma za układ taneczny - ,,Nieodzowne Zmiany".
- Nagrodę za najlepszą choreografię w kategorii Hip Hop Jury przyznało zespołowi CHEERS z Łęcznej za układ taneczny pt. ,,Mix"

Wyniki w kategoriach wiekowych prezentują się następująco:
HIP HOP:
- kategoria 5-8 lat
1 miejsce: Academia Art Factory
2 miejsce: Dance Academy Studio
3 miejsce: Flesz Super Mini
Wyróżnienie: Boogie Town - Dance Kids
 
- kategoria: 9-12 lat
1 miejsce: Academia Art Factory - Volcano Mini
2 miejsce: Manufaktura
3 miejsce: Academia Art Factory - Super Kids
Wyróżnienie: Slajd 1

- kategoria: 13-15 lat
1 miejsce: Keep It Out
2 miejsce: Cheers
3 miejsce: ZTN Fux - Lucky Sqad
Wyróżnienie: Flesz Sqad
 
- kategoria: powyżej 16 lat
1 miejsce: Dacne Academy Studio
2 miejsce: ZTN Fux - Lucky Crew
3 miejsce: Flesz Dance Company
Wyróżnienie: Hip Hop Dance Army

Puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka zdobyła grupa: FLESZ SUPER MINI.
Wyróżnienie specjalne od jurorów otrzymała tancerka terespolskiego zespołu FLESZ, która wystąpiła w 7 różnych układach tanecznych w różnych kategoriach - NATALIA SZOŁONIUK.

Cały Przegląd Zespołów Tanecznych prowadziły wolontariuszki: Aleksandra Andrzejuk i Zofia Tarasiuk.




Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


[ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Biała Podl.

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.11

Kwesta na bialskim cmentarzu

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.11

Kwesta na bialskim cmentarzu

więcej »
3 4
5 6 7 8 9

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 09.11

Promocja książki o siedleckiej diecezji

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 09.11

Nowa ekspozycja w Muzeum Południowego Podlasia

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 09.11

Biała Podlaska: Prace na ul. Warszawskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.11

Setna rocznica odzyskania niepodległości w Gminie Leśna Podlaska

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.11

Kodeń: Nocne Czuwanie Młodych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.11

Kodeń: Nocne Czuwanie Młodych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.11

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Rokitno

więcej »
10

POWIAT BIALSKI, 10.11

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Rokitno

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.11

TERESPOL: OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.11

Koncert dla Niepodległej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.11

Biała Podlaska: Prace na ul. Warszawskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.11

Obchody Święta Niepodległości w gminie Konstantynów

więcej »
11

POWIAT BIALSKI, 11.11

Setna rocznica odzyskania niepodległości w Gminie Leśna Podlaska

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11

TERESPOL: OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11

100 lat Niepodległości. Obchody rocznicowe w gminie Terespol

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Rokitno

więcej »

GARWOLIN, 11.11

11 listopada – świętowanie z kulturą

więcej »
12

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.11 11:00

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948”

więcej »
13

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.11

Biała Podlaska: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

więcej »
14

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.11

Biała Podlaska: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

więcej »
15

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.11

Biała Podlaska: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.11 11:00

„Narodziny światów – fantastyka w literaturze” - eliminacje powiatowe XXII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.11 17:00

Podlaskie drogi do Niepodległości i nie tylko

więcej »
16

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.11

Biała Podlaska: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

więcej »

PARCZEW, 16.11 15:00 - 16.11 18:00

Parczew: spotkanie na temat przeciwdziałania przyczynom przestępczości TY TEŻ MOŻESZ ZAPOBIEC

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.11 17:00

W bibliotece o cmentarzu tatarskim

więcej »
17 18
19 20 21 22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.11

Spotkanie z płk. Arturem Arteckim w bialskiej bibliotce

więcej »
23

POWIAT BIALSKI, 23.11 18:30

Pratulińska Szkoła Wiary

więcej »
24 25

ŁUKÓW, 25.11

Niedziela z teatrem

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.11

Zbiórka darów

więcej »

POWIAT BIALSKI, 25.11

Przegląd Poezji Śpiewanej w Terespolu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 25.11 12:00

Finał szachowych rozgrywek w Terespolu

więcej »
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje