R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Święto Policji w Parczewie
2019-07-17 09:35:06 Artykuł czytany 204 razy


W poniedziałek 15 lipca parczewscy policjanci obchodzili swoje święto. Wyjątkowej atmosferze towarzyszył fakt, że w tym roku przypada 100. rocznica powołania do życia Polskiej Policji. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 od mszy świętej w kościele pw. Opatrzności Bożej w Parczewie. Następnie mundurowi w towarzystwie orkiestry przemaszerowali do Urzędu Miasta w Parczewie gdzie odbyła się uroczysta zbiórka.


Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości i wprowadzeniu sztandaru, Komendant Powiatowy Policji w Parczewie mł.insp. Krzysztof Kozyra przywitał wszystkich gości. W wystąpieniu okolicznościowym odniósł się do 100 letniej historii powołania Polskiej Policji wspominając m.in. o bohaterskich postawach policjantów, którzy wypełniając rotę ślubowania zginęli na służbie lub w wyniku wojennych represji. Komendant pogratulował awansów i podziękował swym podwładnym za poświęcenie i trud, a ich bliskim za wyrozumiałość i okazane wsparcie. Podziękowania skierowane były także dla pracowników cywilnych, którzy na co dzień stanowią nieocenione wsparcie dla mundurowych.

W dalszej części uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody dla wyróżniających się policjantów. Ceremonie zakończyły okoliczności przemowy zaproszonych gości. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Roberta Szewca, w którym dziękował wszystkim policjantom  za aktywną służbę i życzył dalszych sukcesów zawodowych. Po nim głosy zabrali zaproszeni goście m.in. Wicestarosta Parczewa Artur Jaszczuk oraz  Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki.

Po uroczystościach policjanci oraz wszyscy goście mogli obejrzeć wystawę przygotowaną przez funkcjonariuszy KPP w Parczewie z okazji 100 rocznicy powołania Polskiej Policji. Można było zobaczyć unikatowe fotografie, dokumenty, podręczniki oraz zabytkowe wyposażenie funkcjonariuszy. Nasz kolega Dariusz Wojtal na tą specjalną okazje wcielił się w policjanta II RP zakładając oryginalny mundur pochodzący z tego okresu. W strój policjantki przebrała się z kolei jego córka. Przypominamy, że wystawę można obejrzeć w siedzibie parczewskiej jednostki do końca lipca bieżącego roku.


AŁ/ KWP Lublin
[MSz]
wykop

Komentarze

  • mihau
    2019-07-17 10:34:15

    arrow

    Dlaczego księża coraz częściej na oficjalnych uroczystościach rezygnują z sutanny na rzecz "cywilnego" garnituru albo co gorsza przebierają się w mundury, w których notabene wyglądają fatalnie?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Parczew

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

PARCZEW, 19.01 18:00

Parczewskie kolędowanie

więcej »
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje