R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Parczew: Policyjna akcja „Traktor"
2018-04-20 12:08:13 Artykuł czytany 423 razy


Policjanci z parczewskiej komendy biorą udział w realizacji działań prewencyjnych pod nazwą „Traktor”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem ciągników rolniczych. W ostatnim tygodniu doszło na drogach powiatu parczewskiego do dwóch wypadków drogowych w których zginęła jedna osoba. Przyczyną tych wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących ciągnikami rolniczymi.


Policjanci z parczewskiej komendy prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Traktor”. Akcja ma związek z wypadkami do jakich doszło na terenie powiatu parczewskiego. W jednym z nich zginął motocyklista, a w drugim natomiast inny motocyklista został poważnie ranny. Przyczyną tych wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących ciągnikami rolniczymi. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie ilości wypadków drogowych. Mundurowi sprawdzają min stan trzeźwości kierujących oraz badania techniczne i uprawnienie do kierowania. Okazuje się że nie wszyscy kierujący tymi pojazdami stosują się do tych przepisów.

W ciągu czterech dni trwania akcji policjanci zatrzymali traktorzystę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości i jednego po użyciu alkoholu. Zatrzymali 3 dowody rejestracyjne z powodu stanu technicznego pojazdu. 12 kierujących poruszało się po drogach bez wymaganych dokumentów lub w ogóle nie posiadali uprawnień do kierowania ciągnikami. W sumie za popełnione wykroczenia nałożono 21 mandatów karnych. Policjanci zwracają uwagę  aby kierujący ciągnikami rolniczymi poruszali się z ważnymi dokumentami i zadbali o stan techniczny swoich pojazdów. Nie będzie też pobłażania dla kierujących na podwójnych gazie. Działania będą w dalszym ciągu kontynuowane.

AŁ/ KWP Lublin


[MSz]

wykop

Komentarze

  • kierowca
    2018-04-20 12:18:52

    arrow

    Bardzo dobry pomysł.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Parczew

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

PARCZEW, 06.01

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Parczewa

więcej »
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje