R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nielegalna produkcja podrabianych papierosów przerwana przez KAS i policję
2019-05-24 11:03:45 Artykuł czytany 87 razy


Prawie 130 kg suszu tytoniowego, 30 kg gotowej tytoniowej krajanki, a także kilkaset sztuk już wyprodukowanych nielegalnych papierosów zabezpieczyli na prywatnej posesji w gminie Parczew funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Mundurowi oszacowali, że właściciel nielegalnej fabryczki naraził skarb państwa na straty sięgające blisko 100 tys. złotych z tytułu niezapłaconych należności podatkowych. Mężczyzna został zatrzymany.


We wtorek (21  maja) w godzinach porannych  funkcjonariusze KAS z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Białej Podlaskiej wspólnie z parczewskimi kryminalnymi skontrolowali jedną z posesji na terenie gminy Parczew. Z ustaleń mundurowych wynikało, że może się tam odbywać nielegalna produkcja i handel wyrobami tytoniowymi.

W trakcie przeszukania domu oraz pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze ujawnili  nielegalną  fabryczkę papierosów ulokowaną w jednym z pomieszczeń gospodarczych. W toku dalszych czynności zabezpieczyli około 130 kg suszu tytoniowego, 30 kg krajanki tytoniowej oraz wyprodukowane już papierosy - w sumie 330 sztuk, a także puste gilzy.
Na terenie mini fabryczki znajdował się również sprzęt do wyrobu papierosów oraz do przerobu suszu tytoniowego w tytoń. Urządzenia te również zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Proceder „chałupniczej” produkcji papierosów odbywał się w budynku gospodarczym, w pomieszczeniu za podwójnymi drzwiami (drewnianymi i szklanymi) - dzięki którym do wewnątrz nie dostawało się wilgotne powietrze.

W pomieszczeniu znajdował się też piec utrzymujący stałą temperaturę, dzięki której tytoń zachowywał swoje właściwości.
 
69-letni właściciel posesji przyznał się do prowadzenia nielegalnej działalności. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Parczewie.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
[MSz]


wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Parczew

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

PARCZEW, 01.09

Rajd samochodowy - start w Jabłoniu

więcej »
2 3 4 5 6 7 8

PARCZEW, 08.09 17:00

Parczew 1946. Powojenne rozrachunki

więcej »
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje