R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ciekawy koncert we własnym domu? Parczewianie mają na to sposób
2019-07-12 13:34:31 Artykuł czytany 186 razy


Wierzbówka, mała podparczewska wioska była obok Poznania, Warszawy, Łodzi czy Gdyni jednym z przystanków na trasie koncertowej Lucasa Laufena, australijskiego muzyka grającego nastrojowe piosenki własnego autorstwa. Kameralne wydarzenie odbyło się w środę, 10 lipca. Kolejne już wkrótce.


Dlaczego Wierzbówka? Bo właśnie tutaj państwo Katarzyna i Arkadiusz Kowalczykowie zorganizowali już kolejny koncert z cyklu House Gig. Pani Katarzyna (z wykształcenia i zawodu pedagog i animator kultury) nie ukrywa, że to ona jest głównym „sprawcą” tego wydarzenia, ale ma w tym „pozytywnym szaleństwie” pełne poparcie swojego męża. W końcu to już piąty koncert tego typu w ich domu.

Każde z tych pięciu wydarzeń miało podobną formułę: koncert kosztuje „co łaska”, w jego trakcie „puszczany” jest kapelusz, a wszystkie pieniądze trafiają do artysty, który danego dnia występuje. Koncerty są akustyczne, a atmosfera iście domowa i przyjacielska. To również wynik tego, że na wydarzenie trzeba się niejako „zapisać”, zgłaszając swój udział gospodarzom poprzez media społecznościowe. Ilość miejsc jest oczywiście ograniczona, bo koncert odbywa się w domowym salonie, a miejsca siedzące usytuowane są na poduchach, leżakach, dywanie… Muzyka, która wybrzmiała również podczas koncertu Lucasa Laufena, to przede wszystkim nastrojowe, gitarowe brzmienia, które mogły powodować, że niektórzy uczestnicy (głównie dzieci) wręcz zasypiały. Dla artysty był to jednak, jak sam przyznał, największy komplement.

Pani Katarzyna i pan Arkadiusz zapewniają, że to nie koniec tego typu aktywności z ich strony, a ściana na której znajdują się pamiątki z kolejnych, domowych koncertów ma jeszcze sporo wolnego miejsca, które planują zapełnić. Warto śledzić ich profile na facebooku, gdyż to za pomocą mediów społecznościowych rozsyłają informacje o wydarzeniach: https://www.facebook.com/Wierzb%C3%B3wka-1526724167637012/ 

Relacja dźwiękowa:


GA/Parczew [ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Parczew

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

PARCZEW, 19.01 18:00

Parczewskie kolędowanie

więcej »
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje