R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Milanów: Charytatywny Maraton Dobra już za nami!
2019-05-20 15:38:44 Artykuł czytany 176 razy


Biegi, rozgrywki sportowe, aukcja charytatywna i maraton zumby – to tylko część z atrakcji, jakie przygotowała Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) w niedzielę 19 maja na Charytatywnym Maratonie Dobra w Milanowie (woj. lubelskie). Wydarzeniu towarzyszył szczytny cel – zbiórka środków na remont i adaptację zabytkowego budynku po dawnej szkole.


Impreza przyciągnęła na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury wielu mieszkańców miejscowości. Pojawili się też m.in. niepełnosprawni uczestnicy CDS Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, pasjonaci sportu z Siedlec, czy Białej Podlaskiej. Pozytywne emocje tego dnia towarzyszyły wszystkim – taka impreza w Milanowie nie zdarza się często.

Formuła Charytatywnego Maratonu Dobra była przemyślana – znalazły się aktywności dla młodszych i starszych. Na początku na scenie z występami artystycznymi zaprezentowały się lokalne grupy, niedługo potem odbyła się aukcja charytatywna oraz bieg integracyjny na 100 metrów dla dzieci, rodzin i osób niepełnosprawnych. Dla bardziej aktywnych były biegi na 5 i 10 kilometrów na trasie Milanów-Wierzbówka. Wśród rozgrywek sportowych można wyliczyć: turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej i turniej piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Milanów. Już na koniec, przed sceną pojawiła się grupa nieco odważniejszych kobiet i mężczyzn, by tańczyć i ćwiczyć zumbę.

Podczas spotkania można było posmakować m.in. ciast i innych słodkości czy barszczu z pasztecikami, które przygotowali: nauczyciele Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Milanowie, rodzice uczniów i uczestników WTZ w Parczewie, mieszkańcy gminy oraz pani sołtys. Dzieci pod okiem rodziców zjeżdżały po dmuchanych zamkach i pływały na wodnych pojazdach. Wolontariusze siedleckiej Caritas, ubrani w czerwone koszulki, malowali dzieciom buzie, skręcali balony, prowadzili zabawy i zachęcali do aktywności.

Obecnie trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas  imprezy. Jej głównym celem było zgromadzenie środków na pierwszy etap remontu i adaptacji zabytkowego budynku w Milanowie. Siedlecka Caritas pragnie tam stworzyć Centrum Aktywności, a w nim Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnoprawnością i Dom Aktywnego Seniora.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Artur Jaszczuk - wicestarosta parczewski, Paweł Krępski - wójt Gminy Milanów, Jerzy Szwaj - radny Sejmiku Lubelskiego, Janusz Zieliński - przewodniczący Rady Powiatu, Anna Ignatowicz - kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Parczewie, ks. Sławomir Matejek - proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Milanowie. Na wydarzeniu był obecny ks. Marek Bieńkowski – dyrektor diecezjalnej Caritas. Wydarzenie poprowadziły natomiast Elżbieta Zielińska-Gomółka - kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie oraz Katarzyna Kowalczyk – koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie.

Organizatorami wydarzenia byli: Caritas Diecezji Siedleckiej, Kilometry Dobra, Gmina Milanów. Patronat honorowy objęli: Paweł Krępski – Wójt Gminy Milanów oraz Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Patroni medialni: TVP3 Lublin, Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl, Echo Katolickie, Słowo Podlasia, Wspólnota, RadioBiper.


Lista osób nagrodzonych:


Kategoria 100 metrów - grupa młodsza
I. Filip Drzazga
II. Mateusz Piątek
III. Igor Trościańczyk

Kategoria 100 metrów - grupa starsza
I. Anna Piekarska
II. Julia Witkowska
III. Monika Włoszek

Bieg 5 km - kategoria Kobiet
I. Julia Ilczuk
II. Emilia Samorańska
III. Weronika Protaś

Bieg 5 km - kategoria Mężczyzn
I. Paweł Mierz
II. Mikołaj Kosowski
III. Dawid Krępski

Bieg na 10 km - kategoria Kobiet
I. Anna Serwińska
II. Anna Lisiecka

Bieg na 10 km - kategoria Mężczyzn
I. Marek Arseniuk
II. Rafał Szafran
III. Mariusz Lisiecki

Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej
I. LKS Milanów- Juniorzy
II. Wyższe Seminarium Duchowne Siedlce
III. Drużyna SATO Milanów

Turniej piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Milanów
I. AZ- BUD Komarówka
II. Grupa Wisznice
III.LKS Milanów
IV. Victoria Parczew (jedyna grupa żeńska)


(KK,AN)
Inf. pras.
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Parczew

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

PARCZEW, 01.09

Rajd samochodowy - start w Jabłoniu

więcej »
2 3 4 5 6 7 8

PARCZEW, 08.09 17:00

Parczew 1946. Powojenne rozrachunki

więcej »
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje