Nasi misjonarze

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kościół jest z natury misyjny
2019-10-01 18:35:10 Artykuł czytany 189 razy


"Ochrzczeni i posłani" to część hasła nadzwyczajnego miesiąca misyjnego, który ogłosił papież Franciszek. Dwa słowa wydawałoby się tak z różnych działów Kościoła i dotyczące innych ludzi. Pierwsze kojarzy się bardziej ze świeckimi. Słysząc o posłanych od razu na myśl przychodzi duchowieństwo i wspólnoty życia konsekrowanego.


Nic bardziej mylnego. Obie te rzeczywistości stanowią jedność. Z chwilą chrztu automatycznie stajemy się posłani do głoszenia Ewangelii. Każdy z nas staje się misjonarzem. Wezwanie "idźcie i głoście!" nie dotyczy wąskiej grupy wyspecjalizowanych ludzi, ale każdego ochrzczonego. Wiele razy słyszę od ludzi, że pracując w Boliwii na misjach realizuję wielkie rzeczy. Nic bardziej mylnego. Zawsze czuję słabość i wielką pokorę do zadań, które stawia przede mną Pan. Z drugiej strony to normalne zadanie Kościoła, które dotyczy wszystkich. Przypominają mi się w tym momencie słowa świeckiej misjonarki Basi, która ze zdziwieniem mówiła, że wiele osób stawia ją na piedestale ze względu na jej decyzję poświęcenia kilku lat na misjach, a przecież to nic wielkiego, bo Jezusa trzeba po prostu głosić. Pokusa patrzenia z podziwem na ludzi głoszących Dobrą Nowinę na krańcach świata niesie niestety niebezpieczeństwo odcięcia się od swojego, wynikającego z chrztu, prawdziwego poczucia wezwania do bycia misjonarzem tu i teraz, każdego dnia i w swoim środowisku. Nigdy nie pomyśl, że my to jesteśmy stworzeni tylko do często ciężkiego głoszenia Jezusa a Ty to szara, mało znacząca cegiełeczka Kościoła. On Cię od chrztu stawia obok nas. My głosimy w Boliwii, Peru, Brazylii, w krajach Afryki a Ty w swoim środowisku. My wyjeżdżamy z Ewangelią do ludzi na ziemię pustynną i spaloną przez słońce a Ty jesteś wezwany do pójścia z Nią w podobną przestrzeń duchową swojego małżeństwa, rodziny czy pracy - często bez miłości dającej życie, spalonej przez słońce nienawiści. My cierpimy przez problemy związane z niezrozumieniem, odrzuceniem, brakiem chęci do współpracy z łaską Bożą przez ludzi. Czy nie wydają Ci się one znajome, kiedy chcesz zasiać na tej pustyni dobro, miłość i Boże życie?

Jesteśmy wszyscy ochrzczeni i posłani do głoszenia Słowa Bożego. Tylko zrozumienie, że wszyscy jesteśmy misjonarzami da opór złu, które z wielką intensywnością atakuje to wszystko co jest Jezusowe. Tylko zrozumienie tego sprawi, że my, wierzący staniemy się wielkim światłem dla świata cierpiącego w ciemności kłamstwa i egoizmu. Jak być misjonarzem w tak skomplikowanej rzeczywistości? Papież podpowiada i w swoim nauczaniu podaje kilka wskazówek. Ja mogę potwierdzić, dzięki własnemu doświadczeniu, że Duch Święty prowadząc mnie po tych ścieżkach działał i wciąż działa wielkie rzeczy.

Pierwsza rzecz, o której mówi Ewangelia i którą z mocą przypomina papież to wychodzenie na peryferie – do miejsc trudnych i do ludzi absolutnie biednych. W Boliwii to fizyczne wychodzenie i podróż do odległych wiosek, gdzie nie ma obecności księdza, a przez to nie ma głoszonego Słowa Bożego i dostępu do łask rozlewających się przez sakramenty. Misjonarze czasem godzinami podróżują jadąc lub płynąc rzekami, aby dotrzeć do odległych miejsc. Jednak istnieją też peryferia duchowe na misjach. Są to ludzie najbiedniejsi, chorzy, niepełnosprawni lub też żyjący długie lata bez Boga. Wiele osób żyje w Boliwii bez chrztu i pozostałych sakramentów latami zapominając o Bogu, który ich kocha i wzywa. Powiem szczerze, że wyjście na peryferie zawsze jest bardzo trudne. Z drugiej strony są to miejsca wyjątkowego działania Pana Boga. Trzeba tylko przemóc swój lęk przed innością i niebezpieczeństwem i wyjść ze swojej pozornej strefy komfortu. Jak to powiedział papież do młodych: uczeń Jezusa zawsze ma na sobie buty turystyczne. My, misjonarze wyjeżdżamy w dalekie miejsca. Ty jako misjonarz wezwany jesteś do wychodzenia na Twoje peryferia. Na pewno masz takie przestrzenie. Mogą to być trudne i bolesne relacje, osądzanie innych, gniew. Jako uczeń Jezusa jesteś wezwany do pójścia tam i głoszenia Ewangelii, a więc totalnie innej logiki niż ta, która panowała do tej pory. To naprawianie relacji z Twoimi braćmi i siostrami, które wydawało się, że są nie do skorygowania. Wychodzenie na peryferia to pójście do ludzi cierpiących ubóstwo nie tylko materialne, ale także duchowe. Wystarczy zrobić pierwszy krok a Pan dalej Cię poprowadzi.

Druga rzecz, która jest absolutnie potrzebna do bycia misjonarzem to osobista relacja z Jezusem. Tylko On może Cię umocnić, kiedy wyruszasz na peryferia i tylko On może napełnić mocą do tego, żeby głosić Ewangelię. On zapewnia siłę i bezpieczeństwo zarówno duchowe jak i fizyczne. Bardziej niż słowo przemawia świadomość, że misjonarz osobiście przeżywa treści, o których mówi. Wiele razy w rozmowach z ludźmi, wcześniej w Polsce a teraz w Boliwii, słyszałem, że najbardziej dotykało świadectwo o działaniu Jezusa w moim życiu. Jeśli chcesz ogłosić innym Ewangelię musisz najpierw mieć bardzo osobistą relację z Tym, którego głosisz. Z mocą głosi tylko ten, który przepełniony jest miłością i wdzięcznością do Jezusa. Inaczej my wszyscy, chcący wychodzić na peryferia będziemy jedynie następnymi głosicielami jakiejś jednej idei, może i pięknej, ale nie wiadomo czy prawdziwej. Małe są perspektywy, że inni ją wtedy przyjmą.

Trzecie to zaufanie Panu Bogu w naszej misji. To, co dla mnie najtrudniejsze w pracy w Boliwii to brak widocznych owoców. Boliwijczycy są narodem bardzo skrytym jeśli chodzi o swoje życie duchowe. Nigdy nie usłyszałem świadectwa, że Ewangelia ich zmienia czy stała się dla nich ważna. Nikt nie mówi o swojej relacji z Bogiem. Czasem jedziemy sprawować Mszę Świętą tylko dla kilku osób. Czasem dla kilkorga dzieci, które same przyszły jako przedstawiciele dosyć dużej wioski. Dla mnie bycie misjonarzem w Boliwii to próba absolutnego zaufania Jezusowi. Jeśli On mnie tam postawił to znaczy, że uskutecznia się Jego wielkie dzieło, mimo że po ludzku wygląda to bardzo słabo, a czasami wręcz źle. „Jezu, ufam Tobie” to hasło, którym się żyje każdego dnia. Piszę o tym, bo w Twoim byciu misjonarzem na co dzień w Polsce może się okazać, że też nie będzie natychmiastowych owoców. Mimo głoszenia poprzez świadectwo i mimo ciągłego wychodzenia na peryferia może okazać się, że nic się nie zmienia. To tylko pozory. Bóg działa z mocą i ma we wszystkim najlepszy z możliwych planów. Rób swoje z absolutnym zawierzeniem Jezusowi.

Jeśli już masz świadomość, że jesteś misjonarzem posłanym przez Pana Jezusa tu w Polsce, do Twojej codzienności to wiedz, że możesz zrobić jeszcze więcej dla dzieła misyjnego. Możesz nam, misjonarzom w innych krajach nieść ogromną pomoc duchową. Doznajemy różnych niebezpieczeństw i niecodziennych sytuacji. Nie upadamy duchowo w obliczu braku owoców, niezrozumienia czy pustyni duchowej. Ale dla nas to oczywiste, że cała moc pochodzi od Pana a została wyproszona przez ludzi, którzy modlą się za misje. Ta pomoc jest dla nas w pewien sposób duchowy namacalnie oczywista. My pracujemy, ale to dzięki tysiącom ludzi, którzy w Polsce nas wspierają poprzez swoje modlitwy. Przyznam szczerze, że przeżyłem kilka sytuacji, które wydawały się bez wyjścia a rozwiązały się w nieoczywisty sposób. Oczywiście na korzyść naszej pracy misjonarskiej. Zawsze w takich chwilach pierwsza myśl, jaka mi przychodzi do głowy jest taka,  że to dzięki modlitwie osób w Polsce.

Kościół jest z natury misyjny. Oznacza to, że ciągle poznajemy naszego Mistrza, zachwycamy się Nim i pogłębiamy naszą miłość do Niego. Jednak nie pozostawiamy Dobrej Nowiny tylko dla siebie. Chcemy ją zanieść wszędzie, a w szczególności do miejsc, gdzie jej najbardziej brakuje bez względu na to czy to będą krańce świata czy nasze środowisko, w którym żyjemy na co dzień. W końcu jesteśmy "ochrzczeni i posłani".


ks. Paweł WysokińskiArtykuł ukazał się w tygodniku "Echo Katolickie"

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.

Co, gdzie, kiedy

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.10

Obraz MB Różańcowej w parafii św. Jana Pała II w Siedlcach

więcej »

WŁODAWA, 01.10

80. rocznica Bitwy pod Wytycznem

więcej »

ŁUKÓW, 01.10

Pieniądze na tomograf i mammograf dla łukowskiego szpitala

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.10

Jubileuszowy benefis Eugeniusza Kasjanowicza w warszawskim Domu Literatury

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.10

Porozmawiajmy o Łukowie

więcej »
3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.10

Gmina Łomazy: wizyta wiceministra i nowy sprzęt dla strażaków

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.10

Gmina Adamów: 80. rocznica ostatniej bitwy Kampanii Wrześniowej

więcej »

ŁUKÓW, 04.10

Wola Gułowska: „Bitwa o honor”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

Siedlecka Fala Bluesa

więcej »

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.10

Wystawa Bogny Gniazdowskiej

więcej »

MIĘDZYRZEC, 04.10

Nowa hala na stulecie szkoły w Rogoźnicy

więcej »

PARCZEW, 04.10

Weekendowe rekolekcje

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »

ŁUKÓW, 05.10

Łuków: Noc Bibliotek

więcej »

KRAJ, 05.10

40. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę

więcej »

KRAJ, 05.10

40. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę

więcej »

LUBARTÓW, 05.10

Obchody 80. rocznicy Bitwy pod Kockiem

więcej »

ŁUKÓW, 05.10

Wola Gułowska: „Bitwa o honor”

więcej »

ŁUKÓW, 05.10

Gmina Łuków: szachowy turniej o puchar dyrektora

więcej »

SIEMIATYCZE, 05.10

26. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2019

więcej »

SIEMIATYCZE, 05.10

II Extremalna Piątka w gminie Siemiatycze

więcej »

RADZYŃ, 05.10 18:00

Spotkanie z poetą Adrianem Szarym w Radzyniu

więcej »

PARCZEW, 05.10 18:00

Uwielbienie w Parczewskiej Bazylice

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.10 19:00

Noc Bibliotek z Jędrzejem Majką

więcej »

RADZYŃ, 05.10 19:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu włącza się w akcję „Noc Bibliotek”

więcej »
6

POWIAT BIALSKI, 06.10

Motocyklami do Pratulina

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.10

Wręczenie nagród w Konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim

więcej »

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.10

Zwierzątkowo. Koncert z cyklu „Smykofonia na Mazowszu”

więcej »

ŁUKÓW, 06.10

Łuków: półmaraton Jata 21 Serc

więcej »

RADZYŃ, 06.10

Wkrótce V Radzyńska Paraolimpiada

więcej »

WĘGRÓW, 06.10

Filharmonia w Węgrowie

więcej »

RYKI, 06.10

Przygotowania do konsekracji kościoła w parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie

więcej »

ŁOSICE, 06.10

II Cross Nadbużański

więcej »

ŁUKÓW, 06.10

Łuków: jak wygrać szczęście w małżeństwie?

więcej »

ŁUKÓW, 06.10

Wola Gułowska: „Bitwa o honor”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 06.10 09:30

9. Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »

RYKI, 06.10 14:00

Gmina Kłoczew świętować będzie Dzień Seniora

więcej »

RADZYŃ, 06.10 15:00

Wspomną zamordowanych mieszkańców Tchórzewa

więcej »

ŁOSICE, 06.10 15:30

Wojciech Sumliński przyjedzie do Łosic

więcej »
7

ŁOSICE, 07.10 17:30

Spotkanie z Haliną Grochowską

więcej »
8

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.10

Muzyczne spotkanie „przy winylu”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.10

Pracownia Rysunku i Malarstwa SUTW. Otwarcie dorocznej wystawy

więcej »

WĘGRÓW, 08.10 18:00

Węgrów: Koncert Patriotyczny Fundacji TAK DLA RODZINY /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
9

RADZYŃ, 09.10

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży

więcej »

ŁUKÓW, 09.10

Spotkanie dla rodziców z katolicką dziennikarką Małgorzatą Nawrocką

więcej »

Kierowcy, 09.10

Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.10 11:00

Inauguracja roku akademickiego SUTW z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem

więcej »

ŁUKÓW, 09.10 18:00

Łuków: Msza Święta i modlitwa o uzdrowienie

więcej »
10

POWIAT SIEDLECKI, 10.10

Inauguracja Roku Akademickiego w WSD

więcej »

RADZYŃ, 10.10

Znany pianista Mariusz Drzewicki wystąpi w Radzyniu w ramach XXXVI Dni Karola Lipińskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.10

Dzień Spirometrii 2019 w bialskim szpitalu

więcej »

SOKOŁÓW, 10.10

Parasite w DKF Zbyszek

więcej »

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.10 19:00

Czwartek kapłański w WSD

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.10

Stoczek Łukowski: Świętochowski znany i nieznany

więcej »

ŁUKÓW, 11.10

Łuków: obchody Dnia Edukacji Narodowej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.10 13:30

Pierwsze mLegitymacje studenckie w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym

więcej »

PARCZEW, 11.10 17:00

„Ostatni rozkaz” w Parczewie

więcej »

SOKOŁÓW, 11.10 18:00

Maleo Reggae Rockers w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.10 21:00

98. Nocne Czuwanie Młodych w Kodniu

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.10

KPS powalczy z zespołem z Lublina

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.10

Uczniowie szkoły muzycznej zagrają w Parku Potockich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.10

Sobota z rugby

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.10

Pierwszy mecz przed własną publicznością

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.10

Kolejny mecz bialskich szczypiornistów

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.10

Dzień Papieski w Siedlcach

więcej »

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

ŁUKÓW, 13.10

Gmina Łuków: Festiwal Papieski „Barka”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 13.10 14:00

Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »

LUBARTÓW, 13.10 16:00

VII Festiwal Muzyki Kameralnej SEMPRE

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.10 17:00

Moniuszko kameralnie - koncert Eweliny Sielskiej-Badurek i Emilii Sitarz

więcej »
14

POWIAT SIEDLECKI, 14.10 15:30

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Wodynie

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.10

Siedlce: Konferencja na temat zatrudnienia

więcej »

ŁUKÓW, 15.10 11:00

Powiat łukowski: sesja Rady Powiatu

więcej »

ŁUKÓW, 15.10 17:20

Dzień Dziecka Utraconego w łukowskiej Kolegiacie

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.10

Jubileusz o. Leona Knabita w WSD w Nowym Opolu

więcej »

KRAJ, 16.10

10. Forum Rozwoju Mazowsza

więcej »

MIĘDZYRZEC, 16.10

Spotkanie z pisarzem Jakubem Małeckim

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 16.10 12:00

Rusza UTW w Zbuczynie

więcej »

SOKOŁÓW, 16.10 18:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna w Sokołowie Podlaskim

więcej »
17

KRAJ, 17.10

10. Forum Rozwoju Mazowsza

więcej »

WĘGRÓW, 17.10

Spotkanie autorskie z Wojciechem Kempą

więcej »

ŁUKÓW, 17.10

ŁOK: W podróży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.10

Dzień Papieski i III Piesza Pielgrzymka Szkolna z siedlecką „Kolejówką”

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.10

Rusza rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

więcej »

ŁOSICE, 17.10 14:00

Seniorzy wracają do nauki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.10 18:00

Otwarcie wystawy fotografii Jerzego Chaberka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.10 18:00

Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Hinz-Wójcickiej

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.10

Poplenerowa wystawa fotografii w Siemiatyckim Ośrodku Kultury

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.10

18. edycja Pucharu Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt

więcej »

ŁUKÓW, 18.10

„Boże Ciało” i „Mowa ptaków” w Kinie Łuków

więcej »

KRAJ, 18.10

III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie (18-19 października)

więcej »

RADZYŃ, 18.10

Radzyński Klub Rękodzieła

więcej »

KRAJ, 18.10 16:00

100 lat LO w Grajewie

więcej »

KRAJ, 18.10 16:00

100 lat LO w Grajewie

więcej »

WŁODAWA, 18.10 17:00

Wystawa malarstwa Jarosława Struka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.10 18:30

Polska i Ukraina takie same hołubce wycina

więcej »
19

RADZYŃ, 19.10

Koncert jazzowy w ramach XXXVI Dni Karola Lipińskiego

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.10

Pokaz Ogniowy na Skwerze

więcej »

ŁUKÓW, 19.10

„Boże Ciało” i „Mowa ptaków” w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 19.10

Łuków: turniej szachowy

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.10

18. edycja Pucharu Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.10

Sympozjum w WSD - Mistyczka z Ziemi Siedleckiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.10

XVIII Podlasie Jazz Festival

więcej »

DROHICZYN, 19.10

Drohiczyn zaprasza na Dzień Seniora

więcej »

DROHICZYN, 19.10

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie diecezji drohiczyńskiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.10

Biała Podlaska: XVIII Podlasie Jazz Festival

więcej »

KRAJ, 19.10

III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie (18-19 października)

więcej »

RADZYŃ, 19.10 10:00

Wielkie Warsztaty Fotograficzne w Radzyniu Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.10 16:00

DKF Kameleon - Dyskusyjny Klub Filmowy

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.10 18:00

Biesiadnie w Mordach

więcej »
20

SIEMIATYCZE, 20.10

18. edycja Pucharu Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.10

XVIII Podlasie Jazz Festival

więcej »

KRAJ, 20.10

20 października – korekta rozkładu jazdy na kolei

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.10

Biała Podlaska: XVIII Podlasie Jazz Festival

więcej »

POWIAT BIALSKI, 20.10

IX Szachowe Grand Prix Terespola

więcej »

KRAJ, 20.10

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 20 października

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.10

12. Spotkania Kresowa – zawody wędkarskie nad Bugiem

więcej »

WĘGRÓW, 20.10

XI Hubertus Węgrowski w Łochowie

więcej »

SOKOŁÓW, 20.10 10:00

Turniej Smaków – Jesień Na Wielkim Gościńcu Litewskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.10 17:00

Bułat Okudżawa – najpiękniejsze pieśni i ballady

więcej »

LUBARTÓW, 20.10 17:30

Lubartów: Koncert Piosenki Autorskiej im. Agaty Budzyńskiej

więcej »
21 22

SIEMIATYCZE, 22.10

Grupa Full Power Spirit wystąpi w Siemiatyczach

więcej »

ŁUKÓW, 22.10

Łuków: Na skrzydłach amora

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.10 17:00

Spotkanie z twórczością Franciszki Urszuli Radziwiłłowej z Wiśniowieckich

więcej »

SOKOŁÓW, 22.10 18:00

„Przestrzeń bez lawendy” – wystawa Olgi Langowskiej

więcej »
23

SOKOŁÓW, 23.10

26. Muzyczne Spotkania z Poezją Skarabeusz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.10

VITOexTrEAM z Maćkiem Nabrdalikiem

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.10

Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

więcej »

SOKOŁÓW, 24.10

Promocja książki Anny Lisieckiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.10

VITOexTrEAM z Maćkiem Nabrdalikiem

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.10

Caritas: Niepełnosprawni też mają pasje!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.10

Wojskowi włączą syreny alarmowe

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.10

VITOexTrEAM z Maćkiem Nabrdalikiem

więcej »

ŁUKÓW, 25.10

Łuków: Przeboje XX wieku

więcej »

MIĘDZYRZEC, 25.10

100 lat „Jedynki”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.10

Siedlecki Dzień Seniora

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.10

Nowe obiekty sportowe i plac zabaw przy SP2

więcej »

ŁUKÓW, 25.10

Łuków: Ach! Co to był za ślub...

więcej »

LUBARTÓW, 25.10 16:00

Turniej Mistrza Gier Planszowych w Lubartowie

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.10

Kino Łuków: Maraton Absurdalnych Horrorów

więcej »

ŁUKÓW, 26.10

Zapasy w Starych Kobiałkach

więcej »

RADZYŃ, 26.10

Spotkanie u Hrabiego

więcej »
27

WĘGRÓW, 27.10

113-lecie Orkiestry Dętej OSP w Liwie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 27.10 10:30

„Love to dance” w Terespolu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 27.10 11:00

„Dzieje wsi Stok Lacki od 1471 roku”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.10 14:00

XXXVI Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny

więcej »
28

RADZYŃ, 28.10 17:00

Promocja książki Laury Barszczewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim

więcej »
29

SIEMIATYCZE, 29.10 17:30

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach

więcej »
30

ŁUKÓW, 30.10

Rubinowe Gody w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.10

Polskie DNA – wolność tańcem malowana

więcej »
31

RADZYŃ, 31.10

Syn Garego Moore`a w Radzyniu!!!

więcej »

ŁUKÓW, 31.10

Ruszają zapisy na łukowskie Biegi Niepodległości

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Pizza rodem z włoskiej restauracji. Zdradzamy recepturę...
2019-10-18 10:52:22 Kategoria:

Nikt nie robi lepszej pizzy niż Włosi! Prawdziwa włoska pizza jest sprężysta, aromatyczna i nie zapycha. Ciasto powinno być cienkie oraz nie przytłaczać swoim smakiem...

więcej »
foto

Skoda - upusty do 14000 na wybrane modele
2019-10-18 09:50:30 Kategoria:

Dni Otwarte w salonach SKODA CARSED 25-27 października. Sprawdź szczegóły.

więcej »
foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »