R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Policjanci z mińskiej drogówki w akcji „EDWARD”
2017-09-25 17:48:55 Artykuł czytany 315 razy


Więcej patroli ruchu drogowego, wzmożone kontrole pojazdów, kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierujących, na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych - tak wyglądały działania mińskiej drogówki, która aktywnie włączyła się w II edycję europejskiej akcji „EDWARD” w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.


Celem działań było ujawnianie wykroczeń drogowych popełnionych przez kierowców łamiących ograniczenia prędkości oraz tych wsiadających za kierownicę po alkoholu. Akcja miała pokazać uczestnikom ruchu drogowego, że dzięki bezpiecznej i zgodnej z przepisami jeździe można uniknąć zdarzeń, w których traci się zdrowie, ale można też stracić życie.

21 września był dniem szczególnym na wszystkich polskich, a nawet europejskich drogach, ponieważ akcja, którą zorganizowano miała charakter międzynarodowy i została zorganizowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „TISPOL”. Działaniom, które zorganizowano nadano kryptonim „EDWARD” co oznaczało „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych”. To przedsięwzięcie zostało włączone do obchodów „Europejskiego Tygodnia Mobilności” i była to już druga edycja działań.

Do akcji włączyli się bardzo aktywnie policjanci z mińskiej drogówki. Do działań zaangażowano maksymalne siły wydziału ruchu drogowego, aby być obecnym w najbardziej newralgicznych miejscach, wszędzie tam, gdzie dochodziło do zdarzeń drogowych.

Policyjne posterunki pojawiły się na głównych ciągach komunikacyjnych, w tym na drodze krajowej nr 2 i nr 50, na drogach wojewódzkich 637 i 802 oraz drogach powiatowych, miejskich i gminnych.

Policjanci prowadzili kontrole drogowe, sprawdzali stan techniczny pojazdów, dokumenty i uprawnienia do kierowania, a także stan trzeźwości kierowców. Pod szczególną policyjną „lupą” znaleźli się ci, którzy jeździli z nadmierną prędkością. Oprócz statycznych pomiarów prędkości, na drogach powiatu mińskiego pojawiło się kilka nieoznakowanych radiowozów z wideorejstratorami.

Celem akcji było przeciwdziałanie zdarzeniom drogowym, a przede wszystkim ujawnianie takich zachowań kierowców, wynikiem których są wypadki, w których oprócz osób rannych zdarzają się też ofiary śmiertelne.

Policjanci zapowiadają, że podczas codziennych służb patrolowych na drogach, będą konsekwentnie ujawniać i rozliczać tych, którzy oprócz tego że nie mają szacunku dla norm prawnych, to jeszcze nie szanują ludzkiego życia.

nadkom. Daniel Niezdropa [ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl

Mińsk Maz.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.02 12:00

Mińsk Mazowiecki: Wykład „Kobieta w niemieckim obozie koncentracyjnym”

więcej »
2 3 4
5 6 7 8

MIŃSK MAZ., 08.02 18:30

Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem w Mińsku Mazowieckim

więcej »
9 10

MIŃSK MAZ., 10.02 18:00

Koncert operetkowy w Mińsku Mazowieckim

więcej »
11
12 13 14 15 16

MIŃSK MAZ., 16.02

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie budowy wiaduktu w Mrozach

więcej »
17 18
19 20

MIŃSK MAZ., 20.02

Spotkanie z Adamem Robińskim w Mińsku Mazowieckim

więcej »
21 22 23 24 25

MIŃSK MAZ., 25.02

Kurs pierwszej pomocy w Kiczkach

więcej »
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje