R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Policjanci z mińskiej drogówki w akcji „EDWARD”
2017-09-25 17:48:55 Artykuł czytany 373 razy


Więcej patroli ruchu drogowego, wzmożone kontrole pojazdów, kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierujących, na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych - tak wyglądały działania mińskiej drogówki, która aktywnie włączyła się w II edycję europejskiej akcji „EDWARD” w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.


Celem działań było ujawnianie wykroczeń drogowych popełnionych przez kierowców łamiących ograniczenia prędkości oraz tych wsiadających za kierownicę po alkoholu. Akcja miała pokazać uczestnikom ruchu drogowego, że dzięki bezpiecznej i zgodnej z przepisami jeździe można uniknąć zdarzeń, w których traci się zdrowie, ale można też stracić życie.

21 września był dniem szczególnym na wszystkich polskich, a nawet europejskich drogach, ponieważ akcja, którą zorganizowano miała charakter międzynarodowy i została zorganizowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „TISPOL”. Działaniom, które zorganizowano nadano kryptonim „EDWARD” co oznaczało „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych”. To przedsięwzięcie zostało włączone do obchodów „Europejskiego Tygodnia Mobilności” i była to już druga edycja działań.

Do akcji włączyli się bardzo aktywnie policjanci z mińskiej drogówki. Do działań zaangażowano maksymalne siły wydziału ruchu drogowego, aby być obecnym w najbardziej newralgicznych miejscach, wszędzie tam, gdzie dochodziło do zdarzeń drogowych.

Policyjne posterunki pojawiły się na głównych ciągach komunikacyjnych, w tym na drodze krajowej nr 2 i nr 50, na drogach wojewódzkich 637 i 802 oraz drogach powiatowych, miejskich i gminnych.

Policjanci prowadzili kontrole drogowe, sprawdzali stan techniczny pojazdów, dokumenty i uprawnienia do kierowania, a także stan trzeźwości kierowców. Pod szczególną policyjną „lupą” znaleźli się ci, którzy jeździli z nadmierną prędkością. Oprócz statycznych pomiarów prędkości, na drogach powiatu mińskiego pojawiło się kilka nieoznakowanych radiowozów z wideorejstratorami.

Celem akcji było przeciwdziałanie zdarzeniom drogowym, a przede wszystkim ujawnianie takich zachowań kierowców, wynikiem których są wypadki, w których oprócz osób rannych zdarzają się też ofiary śmiertelne.

Policjanci zapowiadają, że podczas codziennych służb patrolowych na drogach, będą konsekwentnie ujawniać i rozliczać tych, którzy oprócz tego że nie mają szacunku dla norm prawnych, to jeszcze nie szanują ludzkiego życia.

nadkom. Daniel Niezdropa [ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA w Węgrowie
2018-06-18 07:58:26 Kategoria:

23 czerwca w Węgrowie odbędzie się wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy i atrakcje dla dzieci. Będzie można również wygrać...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2018-06-18 07:23:30 Kategoria:

Dyrekcja Obiektu Gródek nad Bugiem ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie pn. NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Uroczystość odbędzie się 24 czerwca w godz. 11.00 – 24.00 na terenie...

więcej »
foto

Oferty pracy w firmie VITO POLSKA
2018-06-11 12:15:00 Kategoria:

Firma Vito Polska, lider stolarki otworowej zatrudni monterów, szklarzy i okuwaczy. Praca od zaraz. Szukamy pracowników, współpracowników, osób prowadzących własną...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

MIŃSK MAZ., 02.06

VII Rajd Pojazdów Zabytkowych po Ziemi Mińskiej

więcej »
3
4 5 6 7 8 9 10

MIŃSK MAZ., 10.06

Dzień Truskawki w Gminie Dobre

więcej »
11 12 13

MIŃSK MAZ., 13.06

Prezydent Duda na święcie Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim

więcej »
14

MIŃSK MAZ., 14.06

Cegłów popularyzuje naukę

więcej »
15

MIŃSK MAZ., 15.06

Cegłów popularyzuje naukę

więcej »
16

MIŃSK MAZ., 16.06

Pierwszy musical w Mińsku Mazowieckim

więcej »
17

MIŃSK MAZ., 17.06

Rajd rowerowy ulicami Mińska Mazowieckiego

więcej »
18 19 20 21 22 23 24

MIŃSK MAZ., 24.06 16:30

Wianki w Mrozach

więcej »
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje