R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

„Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego”
2019-10-09 15:17:49 Artykuł czytany 56 razy


Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej poinformowała, że wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Starostwem Powiatu Mińskiego organizuje spotkanie integracyjne „Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego”. Będzie to przedsięwzięcie promujące osiągnięcia i walory Ziemi Mińskiej, realizowane w dniach 8-9 listopada br. w Hali Sportowej, w Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej, ul. Piękna 7A w Mińsku Mazowieckim.


Powiat Miński może pochwalić się bogatą ofertą kulturalną dostępną dla lokalnych społeczności oraz turystów napływowych    z sąsiednich powiatów oraz całego województwa. Organizacja wystawy pozwoli zebrać i zaprezentować w jednym miejscu najatrakcyjniejsze oferty oraz podmioty branży promującej dziedzictwo kulturowe, tj. jednostki samorządu terytorialnego, muzea, domy kultury, koła gospodyń wiejskich, obiekty sakralne i obiekty agroturystyczne. Wszystkie podmioty będą miały okazję do atrakcyjnej prezentacji swojej działalności oraz dorobku kulturalnego. Pierwszy dzień spotkania będzie otwarty dla szkolnych grup zorganizowanych, ponieważ to bardzo ważny klient dla organizacji pobytów m.in w obiektach agroturystycznych – zagrodach edukacyjnych, na warsztatach w domach kultury bądź w muzeach na lekcjach tematycznych. (w godz.10-17).

Wydarzenie będzie skierowane do mieszkańców powiatu mińskiego oraz gości napływowych z całego województwa mazowieckiego i spoza jego granic. Po piątku otwartym dla grup szkolnych i nauczycieli sobota będzie dedykowana wszystkim zainteresowanym z powiatu mińskiego i całego województwa (w godz. 10-14) . Podczas tego spotkania odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z kulturą Ziemi Mińskiej, jej historią, tradycją  i folklorem. Goście będą mieli okazję degustować lokalne produkty np. sójki mazowieckie,  sery kozie, a nawet przetwory z czosnku latowickiego oraz pochodzące z lokalnych ogrodów i sadów. W trakcie spotkania na scenie zaprezentują się również lokalni artyści oraz przedstawiciele jst i innych obiektów promujących dziedzictwo kulturowe, którzy krótko opowiedzą o swojej działalności w gminach oraz zachęcą do odwiedzenia ich regionu oraz całej Ziemi Mińskiej. 

Ważnym elementem będzie turystyka filmowa. Powstało tu bowiem kilka kultowych filmów i seriali – „Noce i Dnie”, „Ranczo”, „Plebania”, filmy o Józefie Piłsudskim a ostatnio komedia „Ostra”, której premiera zapowiedziana jest na przełomie bieżącego i przyszłego roku. Czekamy na ostateczne potwierdzenie obecności aktorów grających czołowe role w wymienionych filmach. Przewidujemy także koncert muzyki filmowej.
Impreza, która z pewnością ściągnie wielu uczestników, będzie idealną okazją do promocji Ziemi Mińskiej – jej osiągnięć, walorów, oferty kulturowej, turystycznej i około turystycznej  - stąd pomysł na organizację spotkania integracyjnego, podczas którego zaprezentują się gminy i miasta powiatu, wszyscy chętni przedsiębiorcy i firmy turystyczne. Na stoiskach dostępne będą materiały promocyjne, warsztaty rękodzielnicze (np. wyplatanki z siana czy wikliny), regionalne swojskie jadło. Na scenie zagoszczą lokalne zespoły ludowe, wystąpią też znani artyści.


  Najważniejsze cele przedsięwzięcia to:

- Integracja środowisk kulturalnych powiatu mińskiego
- Promocja dorobku kulturowego powiatu mińskiego,
- Prezentacja dorobku kulturalnego
- Nawiązanie bądź utrzymywanie współpracy z nowymi partnerami,
- Wsparcie promocji dziedzictwa narodowego w ofercie zagród agroturystycznych i ułatwienie nawiązania współpracy między zagrodami a szkołami w celu realizacji podstawy programowej nauczania na warsztatach plenerowych.Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Ranking najlepszych tabletek na trądzik
2019-12-13 09:18:47 Kategoria:

Wybór odpowiednich tabletek na trądzik nie należy do łatwych spraw. Trądzik jest chorobą skóry, którą niestety nie jest wcale tak łatwo wyleczyć. Większość ludzi...

więcej »
foto

Biżuteria na prezent. Co kupić dla mamy, żony,...
2019-12-10 08:07:35 Kategoria:

Powszechnie uważa się, że biżuteria jest zawsze sprawdzonym i polecanym pomysłem na prezent dla kobiety. To prawda – pod warunkiem, że wiemy, jaki styl ona posiada, co...

więcej »
foto

Dlaczego lepiej wynajmować niż kupować mieszkanie?
2019-12-10 07:57:47 Kategoria:

Rynek nieruchomości stale się rozwija. Praktycznie na każdym kroku spotykamy nowe inwestycje. Rozbudowane osiedla z wysokimi blokami, pasmo domów szeregowych, biurowce itp....

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5

MIŃSK MAZ., 05.12 19:00

Biblioteka podróży z Tomaszem Radomińskim - Korona z marzeń

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.12 19:00

Wernisaż Mirosława Chylińskiego w MDK

więcej »
6

MIŃSK MAZ., 06.12 16:00

Święty Mikołaj w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIŃSK MAZ., 06.12 19:00

Mińsk Mazowiecki: Koncert BIG BAND-u Marozy

więcej »
7 8

MIŃSK MAZ., 08.12 13:00

Mikołajki w GCK

więcej »
9 10

MIŃSK MAZ., 10.12

Promocja tomiku poezji i otwarcie wystawy

więcej »
11 12

MIŃSK MAZ., 12.12 18:30

Spotkanie z Joanną Bator

więcej »
13 14

MIŃSK MAZ., 14.12 11:00

Mińsk Maz.: Wspólnie przeciw marnowaniu żywności!

więcej »
15

MIŃSK MAZ., 15.12 10:00

Targ Bożonarodzeniowy w Mińsku Mazowieckim

więcej »
16 17

MIŃSK MAZ., 17.12

Mrozy: Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2019

więcej »
18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje