R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dozór policji za fałszywy alarm o ładunku bombowym
2018-11-21 14:12:49 Artykuł czytany 93 razy


34-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego odpowie za zaalarmowanie służb dotyczące nieprawdziwej informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Funkcjonariusze mińskiej komendy tego samego dnia ustalili właściciela telefonu z którego było wykonane połączenie, a w konsekwencji dokonali zatrzymania podejrzanego o wprowadzenie w błąd organów państwa, mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Usłyszał on już zarzuty karne, prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji.


W ubiegłym tygodniu dyżurny mińskiej komendy odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, dotyczące podłożenia przez anonimowego mężczyznę ładunku wybuchowego. W stan gotowości zostały postawione służby odpowiedzialne za dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Wstępne działania podjęte przez oficera dyżurnego wskazywały, że ładunek został podłożony na terenie Mińska Mazowieckiego lub Warszawy w niekreślonym miejscu. Policjanci bardzo szybko ustalili właściciela telefonu, z którego zostało wykonane połączenie. Dalsza praca kryminalnych, doprowadziła do ustalenia miejsca z którego telefonował „żartowniś”. Dzięki ich rozpoznaniu oraz wiedzy operacyjnej wytypowali mieszkanie mężczyzny podejrzewanego o przekazanie tej informacji.

Trop policjantów potwierdził się, w mieszkaniu zastali 34-letniego mężczyznę. Był on nietrzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również telefon z którego wykonano alarmowe połączenie. Wstępne rozpytanie mężczyzny potwierdziło, że zgłoszenie podłożenia ładunku wybuchowego było fałszywe.

Podejrzewany o popełnienie przestępstwa został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy przedstawili mu zarzut wprowadzenia w błąd instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. 34-latek przyznał się do popełnienia tego czynu, czeka go sprawa w sądzie. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec mężczyzny dozór policji.

Policjanci przestrzegają przed wywoływaniem fałszywych alarmów. Niosą one za sobą postawienie w stan gotowości wielu służb, a w konsekwencji prowadzą do konfliktu z prawem i mogą się wiązać się z wysokimi karami pieniężnymi. Uczulamy także, że w tego typu sprawach, ustalenie osoby dzwoniącej jest tylko kwestią czasu i nikt nie może czuć się anonimowy.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

MIŃSK MAZ., 02.12

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Juniorów w Szachach

więcej »
3 4 5 6

MIŃSK MAZ., 06.12

Mariusz Szczygieł w Mińsku Mazowieckim

więcej »
7 8

MIŃSK MAZ., 08.12

Mińsk Mazowiecki będzie tańczył w chustach

więcej »
9

MIŃSK MAZ., 09.12

Mrozy: spektakl o przygodach Świętego Mikołaja

więcej »

MIŃSK MAZ., 09.12

18. Koncert Charytatywny

więcej »
10

MIŃSK MAZ., 10.12

Mińsk Mazowiecki: Wkrótce otwarcie lodowiska

więcej »

MIŃSK MAZ., 10.12

Balet DZIADEK DO ORZECHÓW w wykonaniu Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa

więcej »
11 12 13

MIŃSK MAZ., 13.12

Koncert salezjańskiego zespołu „Kreska” w klubie CSŻW

więcej »
14

MIŃSK MAZ., 14.12

Mrozy: spotkanie burmistrza z mieszkańcami

więcej »

MIŃSK MAZ., 14.12

O współczesnych formach prześladowanie chrześcijan w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIŃSK MAZ., 14.12

Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego

więcej »
15

MIŃSK MAZ., 15.12

Sobota z planszówką w gralni

więcej »

MIŃSK MAZ., 15.12

Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli

więcej »
16

MIŃSK MAZ., 16.12

VI Bieg po Choinkę

więcej »

MIŃSK MAZ., 16.12

Targ Bożonarodzeniowy Kupieckie Mensko

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje