R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dozór policji za fałszywy alarm o ładunku bombowym
2018-11-21 14:12:49 Artykuł czytany 105 razy


34-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego odpowie za zaalarmowanie służb dotyczące nieprawdziwej informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Funkcjonariusze mińskiej komendy tego samego dnia ustalili właściciela telefonu z którego było wykonane połączenie, a w konsekwencji dokonali zatrzymania podejrzanego o wprowadzenie w błąd organów państwa, mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Usłyszał on już zarzuty karne, prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji.


W ubiegłym tygodniu dyżurny mińskiej komendy odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, dotyczące podłożenia przez anonimowego mężczyznę ładunku wybuchowego. W stan gotowości zostały postawione służby odpowiedzialne za dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Wstępne działania podjęte przez oficera dyżurnego wskazywały, że ładunek został podłożony na terenie Mińska Mazowieckiego lub Warszawy w niekreślonym miejscu. Policjanci bardzo szybko ustalili właściciela telefonu, z którego zostało wykonane połączenie. Dalsza praca kryminalnych, doprowadziła do ustalenia miejsca z którego telefonował „żartowniś”. Dzięki ich rozpoznaniu oraz wiedzy operacyjnej wytypowali mieszkanie mężczyzny podejrzewanego o przekazanie tej informacji.

Trop policjantów potwierdził się, w mieszkaniu zastali 34-letniego mężczyznę. Był on nietrzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również telefon z którego wykonano alarmowe połączenie. Wstępne rozpytanie mężczyzny potwierdziło, że zgłoszenie podłożenia ładunku wybuchowego było fałszywe.

Podejrzewany o popełnienie przestępstwa został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy przedstawili mu zarzut wprowadzenia w błąd instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. 34-latek przyznał się do popełnienia tego czynu, czeka go sprawa w sądzie. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec mężczyzny dozór policji.

Policjanci przestrzegają przed wywoływaniem fałszywych alarmów. Niosą one za sobą postawienie w stan gotowości wielu służb, a w konsekwencji prowadzą do konfliktu z prawem i mogą się wiązać się z wysokimi karami pieniężnymi. Uczulamy także, że w tego typu sprawach, ustalenie osoby dzwoniącej jest tylko kwestią czasu i nikt nie może czuć się anonimowy.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument...
2019-05-23 16:44:12 Kategoria:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Część z nas tegoroczny urlop spędzi poza granicami naszego kraju. Planując taki wyjazd warto jednak pamiętać, że zagraniczna...

więcej »
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8

MIŃSK MAZ., 08.05 18:30

Mińsk Mazowiecki: Biblioteka Podróży z Elizą Piotrowską

więcej »
9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23

MIŃSK MAZ., 23.05 19:00

Koncert Daniela Gałązki z Zespołem

więcej »
24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje