R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ćwiczenia „ANAKONDA – 18”
2018-11-16 13:19:27 Artykuł czytany 80 razy


14 i 15 listopada, mińscy policjanci brali udział w ogólnopolskich ćwiczeniach organizowanych przez siły zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej – „Anakonda – 18”. Celem ćwiczeń było sprawdzenie zdolności sił zbrojnych i układu pozamilitarnego, jako elementów systemu bezpieczeństwa narodowego państwa do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. Udział policjantów w ćwiczeniu wynika z ustawowych zadań Policji i jest uzupełnieniem procesu szkolenia teoretycznego o ćwiczenie praktyczne. Przedsięwzięcie podzielono na dwa epizody RENEGADE – 18/II i LIVEX.


Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim w ramach epizodu Renegade – 18/II, w dniu 14 listopada ćwiczyliśmy sposób postępowania w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Statek powietrzny wykonujący lot tranzytowy z Niemiec na Ukrainę, zostaje uprowadzony w polskiej przestrzeni powietrznej. Znajdujący się na pokładzie pasażerowie stają się zakładnikami. Samolot zostaje sprowadzony na lotnisko przez parę myśliwców, a dalsze działania przejmuje Żandarmeria Wojskowa. Policjanci realizowali zadania polegające na prewencyjnym zabezpieczeniu rejonu lotniska oraz zapewnienia płynności ruchu w rejonie obiektu wojskowego.

Wczorajsze ćwiczenia w ramach epizodu LIVEX polegały na ewakuacji ludności z powiatów zagrożonych działaniami militarnymi na terenie województwa mazowieckiego i przetransportowanie ich w wyznaczony rejon. Funkcjonariusze mińskiej komendy zapewnili eskortę na trasie przejazdu autokarów.

W ćwiczeniach z ramienia Policji brali udział: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim młodszy inspektor Sebastian Ciastoń, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Zbigniew Kołecki, Naczelnik i Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji mińskiej komendy oraz podlegli im policjanci, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariusze „drogówki”, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim. Obecny był także Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.

Poniżej oficjalna strona ćwiczeń:
http://anakonda.do.wp.mil.pl/pl/index.html

KPP Mińsk Mazowiecki

DJ

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument...
2019-05-23 16:44:12 Kategoria:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Część z nas tegoroczny urlop spędzi poza granicami naszego kraju. Planując taki wyjazd warto jednak pamiętać, że zagraniczna...

więcej »
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8

MIŃSK MAZ., 08.05 18:30

Mińsk Mazowiecki: Biblioteka Podróży z Elizą Piotrowską

więcej »
9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23

MIŃSK MAZ., 23.05 19:00

Koncert Daniela Gałązki z Zespołem

więcej »
24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje