R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Samorząd Mazowsza wspiera inwestycje w Mińsku Mazowieckim i Kałuszynie
2021-12-31 13:39:57 Artykuł czytany 153 razy


Skatepark, pumptrack, streetball i parkour w jednym miejscu – już wkrótce Mińsk Mazowiecki zyska nowy obiekt sportowy. Samorząd województwa przekazał właśnie niemal 4 mln zł na jego budowę. Również 4 mln zł trafiło do gminy Kałuszyn, która przebuduje swój dom kultury. Umowy w tej sprawie podpisały z beneficjentami członkinie zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.


Jak wskazuje członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, dzisiejsze umowy dotyczą dużych i potrzebnych projektów. – Centrum sportowe w Mińsku umożliwi młodzieży uprawianie dyscyplin, do których dostęp do tej pory był ograniczony. Z kolei mieszkańcy gminy Kałuszyn zyskają łatwiejszy dostęp do kultury. To doskonałe informacje na zakończenie roku – dodaje.

Mińsk zbuduje centrum sportów miejskich

Centrum sportowe ma powstać na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Skorzystają jednak nie tylko uczniowie „Budowlanki”, ale też inni mieszkańcy. Obiekt będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego całkowicie bezpłatne. Do dyspozycji będzie betonowy skatepark z elementami parkoura, pumptrack i boisko do koszykówki w formie streetballa. Projekt przewiduje także miejsce do ćwiczeń dla klas wojskowych.

Koncepcja centrum sportu została wypracowana w sposób partycypacyjny, we współpracy z różnymi podmiotami i instytucjami działającymi na terenie miasta. Obecnie trwa opracowanie dokumentacji projektowej, a realizację przewidziano na lata 2022–2024.

Koszt całej inwestycji to 7 mln zł, w tym wsparcie z budżetu województwa to 3,96 mln zł. Dotacja pochodzi z instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego, autorskiego programu wsparcia samorządu Mazowsza.

Dom kultury w Kałuszynie czeka rozbudowa


Jak mówi członek zarządu województwa Elżbieta Lanc, projekty wsparte dziś przez samorząd Mazowsza będą mieć realny wpływ na życie mieszkańców. – Wiemy, że wielomilionowe inwestycje nie są łatwe do zrealizowania dla lokalnych samorządów, dlatego programy wsparcia to ważny element budżetu województwa – dodaje.

Przykładem takiej inwestycji jest rozbudowa budynku domu kultury w Kałuszynie, która ma kosztować 7,5 mln zł. Samorząd województwa przekazał na ten cel 4 mln zł.

W domu kultury powstanie sala audiowizualna ze sceną, sala widowiskowa, świetlica dziecinna, sale zajęć manualnych, pokoje biurowe i do zajęć tematycznych. Zostanie także wydzielone pomieszczenie, w którym znajdzie się później izba pamięci dla uczczenia historii walki o niepodległość, jak również bitwy o Kałuszyn. W nowych pomieszczeniach mają być także prowadzone zajęcia poświęcone tradycji ziemi kałuszyńskiej i całego regionu. Co ważne, obiekt ma zostać dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Gmina Kałuszyn ma już kompletną dokumentację projektową i niezbędne pozwolenia, by rozpocząć budowę. Zgodnie z planem, inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2023-2024.


Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Kolejna audycja pielgrzymkowa
2022-08-03 17:21:33 Kategoria:

Dziś w „Czarno na białym” kontynuujemy tematy związane z pielgrzymowaniem na Jasną Górę. 1 sierpnia - z Łosic, Zbuczyna i Białej Podlaskiej, 2 - z Międzyrzeca...

więcej »


foto

Zawód medyczny – czy warto? Cz. 2. Zawody branży...
2022-08-15 06:00:00 Kategoria:

W ostatnim czasie na rynku pracy wzrósł popyt na zawody medyczne. Pandemia koronawirusa pokazała bowiem ogromne braki kadrowe w służbie zdrowia. Ważnym czynnikiem wyboru...

więcej »
foto

Czy e-recepta jest darmowa? Sprawdzamy!
2022-08-11 08:18:18 Kategoria:

By kupić niektóre leki w aptece, potrzebna będzie e-recepta. Jest to dokument cyfrowy stanowiący potwierdzenie, że pacjent konsultował się z lekarzem, a ten –...

więcej »
foto

Wakacje kredytowe pomogą spłacającym mieszkanie
2022-08-09 13:15:22 Kategoria:

Od 29 lipca Polacy spłacający kredyt hipoteczny w złotych, przeznaczony na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, mogą złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe...

więcej »
foto

Czym powinien wyróżniać się dobry rower miejski?
2022-08-09 07:38:39 Kategoria:

Najlepszy rower miejski powinien zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu oraz bezpieczeństwo. Ważne jest to, aby wybór jednośladu został dokładnie przemyślany. Opłaca...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody: Najlepszy Park Rodzinny w Polsce
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

Magiczne Ogrody to prawdopodobnie najbardziej utytułowany park w Polsce. Wieloma nagrodami obdarowali go jego goście. Potwierdzają to bardzo dobre opinie na Facebooku (4,8) i...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoSierpień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20

MIŃSK MAZ., 20.08

Mroziańska Plaża 2022

więcej »
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje