util util util
foto

Mistrzostwa powiatu w szachach
2018-04-16 18:09:27 Artykuł czytany 325 razy

Pierwsze Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Szybkich pod patronatem Starosty Bialskiego i Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski odbyły się 15 kwietnia w Międzyrzecu.

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Do rywalizacji przystąpiło 50 młodych szachistów z powiatu bialskiego, łukowskiego, radzyńskiego i łosickiego. Turniej rozegrany został dla dziewcząt i chłopców do lat 10 oraz juniorek i juniorów w wieku 11-19 lat. Dodatkowo wyodrębniono grupy wiekowe do lat 8 i 14. W turnieju juniorów zwyciężyła z kompletem punktów reprezentantka MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim Patrycja Waszczuk, która jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorek do lat 14 w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Mistrzem Powiatu Bialskiego Juniorów do lat 14 został Wiktor Kukawski, kolega klubowy Patrycji, który zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce w turnieju i pierwsze w kategorii juniorek do lat 14 zajęła Karolina Sacharczuk z Uczniowskiego Ludowego Klubu Szachowego w Sarnakach. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze wśród juniorów do lat 19 zajął Jakub Niczyporuk z Konstantynowa. Warto wspomnieć, iż w tym turnieju uczestniczyło dwóch ośmiolatków: Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachistów "Szachpol" Łuków i Aleksander Nakaziuk z międzyrzeckiego klubu. Chłopcy zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce w stawce 21 zawodników.

Mistrzem Powiatu Bialskiego Młodzików do lat 10 w Szachach Szybkich został Bartosz Walaszek z Radzynia Podlaskiego, natomiast w grupie ośmiolatków Maciej Waszczuk, przedszkolak z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Mistrzynią powiatu młodziczek do lat 10 została Karolina Tymoszuk z MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim, a w grupie ośmiolatek Magdalena Kaniuch, również z Międzyrzeca Podlaskiego.

Trofea i nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Bialskiego Mariusza Filipiuka oraz Burmistrza Międzyrzeca Zbigniewa Kota wręczyli : Wiceburmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Grzegorz Łubik i reprezentująca Starostę Bialskiego, radna powiatu bialskiego Jolanta Zbucka. Patronat Medialny nad tym wydarzeniem sprawowało m.in. KRP i Portal podlasie 24.pl . Organizatorami zawodów były kluby zrzeszone w Bialskim Regionalnym Związku Szachowym - Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy w Międzyrzecu Podlaskim i Klub Szachowy MOK Terespol. Turniej odbył się w gościnnych progach Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podl.