R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Reprezentacja Gminy Międzyrzec na Dożynkach Powiatowych
2017-09-13 17:30:09 Artykuł czytany 564 razy


Liczna reprezentacja promowała Gminę Międzyrzec Podlaski podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły 3 września 2017 r. w Sosnówce. Stoisko promocyjne gminy przygotowało Stowarzyszenie Przyjazne Misie, które podczas dożynek realizowało projekt w ramach dotacji z programu „Potrafisz Polsko” – konkurs na „Pieroga roku”.


Na stoisku prezentowało się również Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe Gminy Międzyrzec realizując punkt informacyjny dotyczący edukacji ekologicznej realizowany w ramach dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Piękny wieniec dożynkowy przygotował zespół ludowy Ale Baby z Kapelą z Berezy. Gminę reprezentował także poczet sztandarowy Rady Gminy w składzie: Bogdan Bernat, Maciej Tymoszuk i Andrzej Sawczuk. Licznie przybyli radni gminy, sołtysi oraz mieszkańcy. Cała delegacja wspólnie przemaszerowała w korowodzie dożynkowym.
Stoisko promocyjne gminy przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjazne Misie należało do najciekawszych i najbarwniejszych – przez całą uroczystość cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników uroczystości, było jednym z najczęściej odwiedzanych stoisk gminnych.
W ramach stoiska stylizowanego na wiejską chatę realizowany był konkurs na „Pieroga roku”. Nasi reprezentanci na żywo przygotowywali pierogi z pięcioma różnymi nadzieniami: pierogi ruskie, pierogi ziemniaczane, pierogi z kaszą, pierogi z kapustą i grzybami oraz pierogi z soczewicą. Odwiedzający stoisko goście mogli głosować na najsmaczniejszy ich zdaniem farsz w pierogach wrzucając pieniądze do ustawionych przy nich puszek. Przygotowanych zostało aż 5000 pierogów!  Po przeliczeniu kwot zebranych w puszkach zwycięskie okazały się pierogi z kapustą i grzybami. Prócz pierogów na stoisku spróbować można było wypiekane na żywo na tradycyjnym piecu pyszne podpłomyki. Atrakcją był pokaz tradycyjnego ubijania masła oraz kiszenia kapusty. Przy stoisku do tańca przygrywał zespół Ale Baby z Kapelą z Berezy. Członkowie Stowarzyszenia Przyjazne Misie przygotowali ponadto barwne dekoracje ze słomy i kwiatów, pojawiły się element tradycyjnej izby z kredensem i piecem, nie zabrakło oczywiście maskotek misia. Stoisko promujące gminę powstało przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Dożynki Powiatowe to jak co roku czas wręczania odznaczeń i rozstrzygnięć konkursów. Miło nam poinformować o licznych sukcesach reprezentantów Gminy. Odznakę Honorową „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymał Paweł Łukaszuk z Zasiadek. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wyróżnieniem uhonorowany został wieniec dożynkowy przygotowany przez zespół Ale Baby z Kapelą z Berezy. W konkursie na tradycyjny chleb dożynkowy gminę reprezentował pyszny chleb wypieczony przez Iwonę Matejek z Miś. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozstrzygnięcia konkursu „Piękne bo Bialskie”. W kategorii „gospodarz roku” drugie miejsce zdobyli Państwo Ewa i Wiktor Dąbrowscy z Kolonii Jelnica, zaś w kategorii „najpiękniejszy ogród”  wyróżnienie zdobył ogród Państwa Natalii i Stanisława Lesiuk z Rogoźnicy.


Tekst/zdjęcia: www.gokmiedzyrzec.pl
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Międzyrzec Podl.

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIĘDZYRZEC, 01.05

X Rodzinny Rajd Rowerowy

więcej »
2

MIĘDZYRZEC, 02.05

Dzień Flagi w Międzyrzecu

więcej »
3

MIĘDZYRZEC, 03.05

3 Maja w Międzyrzecu

więcej »
4 5 6
7 8 9

MIĘDZYRZEC, 09.05

Dzień Ptaków w Rzeczycy

więcej »
10 11 12

MIĘDZYRZEC, 12.05 10:00

II Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego

więcej »
13

MIĘDZYRZEC, 13.05

Przegląd Pieśni Maryjnej w Przychodach

więcej »
14

MIĘDZYRZEC, 14.05

Spotkanie z Mistrzem w Misiach

więcej »
15 16 17 18 19 20

MIĘDZYRZEC, 20.05 11:40

60-lecie OSP Strzakły

więcej »

MIĘDZYRZEC, 20.05 14:30

Biesiada w Strzakłach

więcej »
21 22 23 24 25 26

MIĘDZYRZEC, 26.05 14:00

Wilki gwiazdą Dni Międzyrzeca

więcej »
27

MIĘDZYRZEC, 27.05 16:00

Wilki gwiazdą Dni Międzyrzeca

więcej »
28 29 30

MIĘDZYRZEC, 30.05 19:00

Koncert Uwielbienia w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje