R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Edukacja przez Szachy w Szkole” w Międzyrzecu Podlaskim
2017-06-19 15:01:59 Artykuł czytany 501 razy


17 czerwca dzieci z klas I - III uczestniczące w Ogólnopolskim Projekcie Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole” uczestniczyły w turniejach szachowych zorganizowanych przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim i Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim.


W jednym turnieju uczestniczyły dzieci w klas I i II, natomiast w drugim uczniowie i uczennice klas III. Obydwa turnieje rozegrano tempem 15 min. na zawodnika, na partię.

Przy szachownicach usiadło do rywalizacji 43 młodych szachistów ze szkół podstawowych w Międzyrzecu Podlaskim, Misiach, Rogoźnicy, Konstantynowa, Radzynia Podlaskiego i Lubartowa, którym kibicowali rodzice i szkoleniowcy prowadzący zajęcia w szkołach.

Wśród uczniów klas III zwyciężył Filip Sienkiewicz z SP w Konstantynowie, przed Erykiem Trąbką z SP nr 3 w Lubartowie i Jakubem Sikorą z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Wśród dziewcząt triumfowała Aleksandra Marciniuk, uczennica klasy III "b" Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Pierwsze miejsce w turnieju dla klas I i II zajął uczeń klasy I "a" Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim - Aleksander Nakaziuk, który jednocześnie zwyciężył w klasyfikacji chłopców klas I. Drugie miejsce w tej grupie zajął Michał Drozd z SP 3 w Lubartowie, a trzecie Krystian Kociński, również uczeń klasy I "a" SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Najlepszym szachistą z klas II został uczeń klasy II "b" SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Karol Majczyna, który wyprzedził Nikodema Boretę z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim i swojego brata Bartosza.

Najlepszą szachistką z klas II została Aleksandra Szczerba z SP nr 3 w Lubartowie. Drugie miejsce zajęła Karolina Tymoszuk z klasy II "b" SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim, a trzecie Nikola Adamowicz z SP w Misiach.

Jedyna reprezentantką najmłodszych dziewcząt była Joasia Wedziuk uczęszczająca do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Joasia walczyła bardzo dzielnie, ze starszymi koleżankami i kolegami i wygrała dwie z sześciu partii.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulacje złożyła wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 Ewa Włodarczyk.Fundatorem nagród rzeczowych było Wydawnictwo MAC.

Info/foto Tadeusz Węgrzyniak

SK/Międzyrzec Podlaski/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Międzyrzec Podl.

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

MIĘDZYRZEC, 06.04

Turniej II ligi siatkarzy w Międzyrzecu

więcej »

MIĘDZYRZEC, 06.04

Turniej II ligi siatkarzy w Międzyrzecu

więcej »

MIĘDZYRZEC, 06.04

Turniej II ligi siatkarzy w Międzyrzecu

więcej »
7

MIĘDZYRZEC, 07.04

Bieg z „Jajem” w Międzyrzecu

więcej »
8
9 10 11 12 13 14 15

MIĘDZYRZEC, 15.04

Mistrzostwa powiatu w szachach

więcej »
16 17 18 19 20

MIĘDZYRZEC, 20.04 14:00

Mecz Przyjaźni w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »
21

MIĘDZYRZEC, 21.04

Maratony Kresowe. Wyścig kolarski w Międzyrzecu

więcej »
22
23 24 25 26 27 28 29

MIĘDZYRZEC, 29.04

VIII MEMORIAŁ LESZKA DULSKIEGO W MIĘDZYRZECU PODLASKIM

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje