R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Tunel i obwodnica na finiszu
2018-06-21 17:03:09 Artykuł czytany 5629 razy


Za tydzień Siedlce oddadzą do użytku tunel pod stacją kolejową i III etap obwodnicy śródmieścia. Wielkie otwarcie nastąpi w piątek 29 czerwca, a dziś, 21 czerwca lokalne media mogły się zapoznać ze stanem robót.


Na ulicy Kilińskiego i na Placu Zdanowskiego jest już asfalt i chodniki. W miejscu, gdzie kiedyś był postój taksówek, pojawił się parking na 40 miejsc. Trwa sadzenie roślin na zieleńcach, w najbliższych dniach zostaną jeszcze wymalowane pasy, zamontowane znaki oraz ekrany przeciwhałasowe na wjeździe tunelu. Przygotowano też miejsce pod usunięty na czas inwestycji pomnik kolejarzy, który pojawi się tam 23 września. Trzeba się  będzie przyzwyczaić do nowej organizacji ruchu. Teraz pierwszeństwo będzie dla jadących prosto na linii „ulica Kolejowa-Plac Zdanowskiego”, a nie dla skręcających na Plac z ulicy Kilińskiego. W przyszłości ulica Kolejowa ma być bowiem zmodernizowana i przejmie część ruchu z ulicy Trzeciego Maja.

W tunelu trwa montowanie okładzin na ścianach i podłączanie instalacji elektrycznej od oświetlenia i wind na perony. Przepompownia instalacji odwodnieniowej miała już okazję sprawdzić się podczas deszczu i działa ponoć dobrze. Większa ilość wody może się pojawić w tunelu tylko przy ekstremalnych opadach i tylko przez chwilę. Skrajnia pozwoli na swobodny przejazd pojazdów osobowych i dostawczych, karetek pogotowia i autobusów komunikacji miejskiej. Nie zmieszczą się tylko duże ciężarówki i autobusy.

Rondo przy wylocie tunelu na ulicy Składowej, vis-a-vis bramy koszar, wykonano jako „wtopione”, z wysepką wystającą niewiele ponad jezdnię. Dzięki temu spełni ono rolę regulatora pierwszeństwa i ogranicznika prędkości, a jednocześnie nie utrudni zanadto życia kierowcom dużych, mało zwrotnych ciężarówek.

Na ulicy Składowej leży już świeży asfalt i stoją przezroczyste ekrany dźwiękochłonne, oddzielające jezdnię od koszar i bloków mieszkalnych. Jej skrzyżowanie z wybudowaną niedawno ulicą Pileckiego ma sygnalizację świetlną. W razie jej awarii znaki będą dawać pierwszeństwo jadącym właśnie ulicą Pileckiego, a ulica Zbrojna będzie podporządkowana. Widoczne w tym miejscu wielkie hałdy gruzu będą stopniowo wywożone (gruz przyda się przy innych miejskich robotach drogowych), a miejsce po nich będzie wkrótce sprzedane pod budowę zaplecza usługowo-handlowego centrum przesiadkowego. Miasto ma już wycenę, a przetarg ogłosi najprawdopodobniej we wrześniu. Liczy na dobrą cenę, bo komercyjny potencjał tej lokalizacji jest duży.

Samo centrum przesiadkowe to osobna inwestycja, ale ściśle związana z nowym układem drogowym. Wzniesiono tam już niewielki budynek zaplecza nowego dworca autobusowego, który ma pomieścić kasy, toalety i biura. Stoją słupy pod wiatę nad stanowiskami dla autobusów (ma ich być 18) i widać zarys kilku takich stanowisk na częściowo utwardzonym gruncie. Bardziej zaawansowana jest konstrukcja dwupoziomowego parkingu na 300 samochodów, która ma już podpory, stopniowo wypełnianą płytę „piętra” i rampy wjazdowe. Parking ten będzie darmowy i wyposażony w sygnalizację wolnych miejsc. W sąsiedztwie przewidziano też duży stojak dla rowerów i miejsce dla taksówek.

Wracając na ulicę Pileckiego – to jest ona praktycznie gotowa: ma nawierzchnię, oznakowanie, ekrany przeciwhałasowe, oświetlenie i stopniowo zarastające zieleńce. Tuż za wiaduktem nad ulicą Partyzantów przy drodze pozostawiono ceglany budynek, który miasto chce wydzierżawić pod zajazd dla ciężarówek. W jego sąsiedztwie, między ulicą Pileckiego i torami kolejowymi, jest miejsce na kilkanaście dużych pojazdów.

Trzeba zwrócić uwagę na organizację ruchu w miejscu, gdzie III etap obwodnicy śródmieścia łączy się z II. Będzie ona podobna do obecnej, tzn. pierwszeństwo będą mieli kierowcy zjeżdżający od strony Prądzyńskiego i Kruszcowej. Stromy zjazd ma zimą najwyższy priorytet odśnieżania i solenia, ale miasto woli uniknąć sytuacji, kiedy ktoś się zsunie po śliskim asfalcie pod rozpędzone samochody jadące dołem. Dlatego kierowcy jadący ulicami Kaczorowskiego i Pileckiego będą musieli ustąpić im pierwszeństwa – przynajmniej na razie, bo w przyszłości może się w tym miejscu pojawić niewielkie rondo.

Biegnąca równolegle do Pileckiego ulica Łukasińskiego zgodnie z planem została  zaślepiona. Z jej dawnego wylotu w ulicę Partyzantów usunięto nawierzchnię i choć teraz jeżdżą tam jeszcze maszyny z budowy, docelowo ten kawałek gruntu zostanie wystawiony na sprzedaż.

Warto też przypomnieć, że po przebudowie okolicznego układu komunikacyjnego fragment ulicy Orlicz-Dreszera w sąsiedztwie szkoły przekształcono już na stałe z jednokierunkowego w dwukierunkowy.

Wydział dróg siedleckiego magistratu spodziewa się ukończenia pozostałej „kosmetyki” w ciągu nadchodzącego tygodnia. Instalacje podziemne zostały już zgłoszone do odbioru zarządcom odpowiednich sieci. Lada dzień dopuszczenia nowej drogi do ruchu ma też dokonać nadzór budowlany. Oficjalne otwarcie zaplanowane na godzinę 10.15 w piątek 29 czerwca nie będzie więc symboliczne ale faktyczne – samochody zostaną wpuszczone zaraz po zakończeniu uroczystości.

Zadanie o nazwie „Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Siedlcach” to jedna z największych i najdroższych inwestycji miasta w ostatnich latach. Wartość tego projektu to ponad 65,5 mln zł, z czego blisko 39 mln stanowi dofinansowanie unijne. Zabiegi o te pieniądze trwały kilka lat, natomiast samą budowę zrealizowano w ciągu jednego roku.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


AB/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • pogrzeby
  2018-06-24 19:41:24

  arrow

  Czy pamiętacie tragedie ludzi zalanych i tonących w tunelu??!!

 • Kierowca
  2018-06-22 21:56:52

  arrow

  Wiecie w jakim celu ten garb? Żeby woda nie spływała do tunelu, a raczej żeby spływała tylko z pewnego odcinka a nie połowy Składowej.

  Taką mam koncepcję...

 • trololo
  2018-06-22 12:44:33

  arrow

  centrum miasta a oni zajazd dla tirów chcą robić - brawo, inteligencja wiejska :D

 • Daro
  2018-06-22 11:32:33

  arrow

  Szybko zrobione i będą szybko naprawy

 • ZNAWCA
  2018-06-22 09:33:27

  arrow

  A w wawce takie to ładne a T utuaj takie sobie xd

 • zastanawiam się
  2018-06-22 06:36:54

  arrow

  kto projektował wyjazd z tunelu w kierunku Składowej.
  Przecież tam jest normalnie garb.
  Zimą może być ciekawie

 • siedlcePre
  2018-06-21 20:23:58

  arrow

  Wykończenie słabe. Okopy były lepiej wykonczone
  A co z sufitem ? Brak słów. Porażka. Słaba wizytówka miasta.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »

Siedlce

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.04

9. Dyktando Siedleckie już 1 kwietnia

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.04

Jak powstaje książka?” – warsztaty dla dzieci w Siedleckiej Książnicy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.04

Filmowe rekolekcje w NoveKino Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.04 17:00

Wiosenne spotkanie naukowe

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.04

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Galerii Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.04 10:00

Siedlce: Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie. Tryptyk polski i Dźwięki, szepty, zgrzyty

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób posługujących się językiem Makaton

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04 19:00

„Ach!” - Koncert Katarzyny Groniec w Siedlcach

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.04

5-6 kwietnia rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności Banku Żywności w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.04 10:00 - 06.04 16:00

Siedlce: Jarmark Tradycji Wielkanocnych

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Siedlce: Weekend z siatkówką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Wiosenne warsztaty upcyklingowe

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

5-6 kwietnia rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności Banku Żywności w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Dzień Skupienia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Siedlce: Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Gimnastyce Sportowej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Gdzie jesteś… Ewo?

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Pogoń zagra z Elaną

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04 11:00

Siedlecka Inauguracja Sezonu Motocyklowego 2019... Parada motocykli i utrudnienia w ruchu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04 19:00

„Gdzie jesteś… Ewo?” - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Minuty i sekundy. Smykofonia na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Siedlce: Rekolekcje Akademickie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

XV Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów Między Wierszami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Siedleccy rugbiści zmierzą się z mistrzem kraju

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Siedlce: Weekend z siatkówką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Quest „Siedlecka droga do niepodległości” - nowa gra miejska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Wiosna na polu i w ogrodzie

więcej »
8

POWIAT SIEDLECKI, 08.04 12:00

188. rocznica Bitwy pod Iganiami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.04 19:00

„Ta cisza to ja...” już 8 kwietnia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Mammobus w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Koncert wiosenny w MOK - u

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.04 11:00

„Wojciech Młynarski, czyli róbmy swoje” - wykład Igora Pogorzelskiego dla słuchaczy SUTW

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.04

II Miejski Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisania”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04

Siedlce: „Czwartki Lekkoatletyczne”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 10:00

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 11:00

Powitanie wiosny przez słuchaczy SUTW

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedleckie Targi Pracy po raz XVI

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedlce: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Wielki świat małego człowieka. Dzieciństwo w kulturach pozaeuropejskich

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.04

Piknik Ekologiczny nad Zalewem „Muchawka”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04

Siedlce: w soboty można oddać krew

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 10:00

Dzień skupienia członków Ruchu Rodzin Nazaretańskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 13:00

Stanisław Michalkiewicz w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Koncert Barfly Akustik i B6

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Barfly Akustik & B6 - Siedlecka Fala Dźwięku

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.04

Siedlce: Miejska Droga Krzyżowa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04

Mecz Widzew - Pogoń na żywo w TVP

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04

WITEK MUZYK ULICY wystąpi w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04 17:00

Niedziela Haendel(owa) z Kwartetem Smyczkowym Aleksandria

więcej »
15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.04

Druga edycja warsztatów biblijnych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.04 19:00

„Homesick | Sick Home” - spektakl taneczny Bartka Woszczyńskiego

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.04 10:00

Sadzenie lasu

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.04

Siedlce: „Czwartki Lekkoatletyczne”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.04 10:00

Msza Święta Krzyżma w siedleckiej katedrze

więcej »
19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.04

Pogoń zagra z Błękitnymi

więcej »
21
22 23

MIASTO SIEDLCE, 23.04

Finał Ligi Ministranckiej

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.04

Lifting - Monodram Jolanty Żółkowskiej dla słuchaczy SUTW

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.04 17:00

Koncert „Poznajemy instrumenty”

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.04

Siedlce: „Czwartki Lekkoatletyczne”

więcej »

Nasze klimaty, 25.04

I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04

Dni otwarte w I KLO w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04

XXIV Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2019. Kategoria – TEATR

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04 18:00

„Lalki” - wernisaż wystawy fotografii Włodka Pawłowa

więcej »
26 27

MIASTO SIEDLCE, 27.04

Pejzaże Muzyki Polskiej - Koncert z okazji 35-lecia Grupy Muzycznej LIMBOS

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.04 19:00

Marcin Styczeń wystąpi w Siedlcach

więcej »
28

MIASTO SIEDLCE, 28.04

Trwają zapisy na V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 28.04

Koncert charytatywny dla Filipka

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 28.04 12:00

Wystawa rzeźby Jakuba Łęckiego i grafiki Piotra Szulkowskiego w nowych przestrzeniach ekspozycyjnych Pałacu w Korczewie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04 17:00

Koncert Jubileuszowy Zespołu Artystycznego „Seniorynki”

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje