R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Grupa pracowników Stadlera idzie na kwarantannę
2020-03-25 15:22:34 Artykuł czytany 12315 razy


Środki ostrożności były, ale przy załodze liczonej w setkach ludzi nie udało się przejść przez epidemię „suchą nogą”. Grupa pracowników fabryki Stadler Polska została wysłana na kwarantannę po tym, jak u jednego wykryto zakażenie koronawirusem.


Jak podaje siedlecki Sanepid, nie chodzi tu o żadnego z mieszkańców Siedlec, o zakażeniu których informowano wczoraj. Pracownik ten dojeżdża do fabryki spoza powiatu siedleckiego. Po pozytywnym wyniku testu wdrożone zostają zwykłe procedury: ustalenie osób, z którymi zakażona osoba się stykała i poddanie ich kwarantannie na mocy decyzji powiatowego inspektora sanitarnego. Jak powiedziała Radiu Podlasie Barbara Bałkowiec, zastępca dyrektora siedleckiej PSSE, w tej chwili nie sposób jeszcze określić, jak liczna to będzie grupa. Lista na podstawie wywiadu medycznego właśnie powstaje i na jej podstawie będą wydawane decyzje o kwarantannie.

Marta Jarosińska ze Stadler Polska uzupełnia, że z informacją o zainfekowaniu koronawirusem zadzwonił dziś (25 marca) do firmy sam pracownik, który aktualnie przebywa w domu. W związku z tym podjęto własną decyzję o natychmiastowym objęciu kwarantanną 41 pracowników, którzy mieli z nim kontakt w miejscu pracy. Spółka wymienia informacje z Sanepidem i zapewnia, że działa zgodnie z jego wytycznymi. Ma organizować pracę tak, by z jednej strony zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, a jednocześnie zachować ciągłość produkcji.

AB/DW

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Loki
  2020-04-01 18:49:21

  arrow

  Dzisiaj na montażu elektrycznym na brzeskiej wykryli koronę w stadlerze

 • prosty temat
  2020-03-26 20:45:35

  arrow

  prosta sprawa do zalatwienia kwestia przesiedzenia 2 godzin + znajomy. SedziaDred.....IP connection bramka i proxy informacje na temat goscia znany. Za oszczerstwa klamstwa i bzdury temat prosty do ogarniecia..... cos jeszcze? anonimowy nie jestes muminku

 • Sędzia Zgred
  2020-03-26 09:22:58

  arrow

  https://www.tygodniksiedlecki.com/t55450-drugi.pracownik.stadlera.z.koronawirusem.htm
  Sędzia D... dalej czekasz na rozwój epidemii może jako ostatni powinieneś opuścić okręt

 • Znajomy
  2020-03-26 02:58:03

  arrow

  Z delegacji zagranicznych powracali ludzie i przyszli do roboty. Przed zamknięciem granic po zakładzie chodzili Włosi. Jakie środki bezpieczeństwa? Żart

 • Znajomy
  2020-03-26 02:56:23

  arrow

  Z delegacji zagranicznych powracali ludzie i przyszli do roboty. Przed zamknięciem granic po zakładzie chodzili Włosi. Jakie środki bezpieczeństwa? Żart

 • Znajomy
  2020-03-26 02:53:23

  arrow

  Z delegacji zagranicznych powracali ludzie i przyszli do roboty. Przed zamknięciem granic po zakładzie chodzili Włosi. Jakie środki bezpieczeństwa? Żart

 • Odebrali już swoją zapłatę
  2020-03-26 00:28:35

  arrow

  Wirus przenosi się drogą kropelkową więc ten pic z myciem rąk jak w przedszkolu przed jedzeniem to sobie można darować. Przez zarząd firmy takiej jak ta ucierpi wielu ludzi. Chyba członek zarządu próbuje tu ratować sytuację PRową A pracowników będą straszyć zwolnieniami.

 • Pracownik
  2020-03-25 22:49:37

  arrow

  @Sędzia Dred
  Parskasz jadem pod każdą informacją o zakażeniu w Stadlerze. Każdy ma prawo do swojego zdania. I w tej chwili zdrowie i życie każdego z nas jest najważniejsze. Pracuję tam też kilka lat, i nie jak piszesz piszesz "siedzę na d... pie" tylko rzetelnie wypełniam swoje obowiązki. Lubię tą pracę i doceniam ją, bo miałam okazję pracować w gorszych miejscach, ale twoje parskanie jadem jest nie na miejscu. Ludzie po prostu boją się tego co nieznane, jeszcze nie zbadane.

 • Sędzia Dred
  2020-03-25 18:58:56

  arrow

  No niestety nie da się zdalnie wstawiać zabudowę pokazu... wydać narzędzia czy zamontować sprzęg.Ciezko to niektórym zrozumieć ale to świadczy jedynie o niskim poziomie inteligencji.Co innego pracownik który siedzi na komputerze a co innego pracownik który zajmuje się montowanie podzespołów. Ci tu porównywać.Są zgredy co za siedzenie w domu chcieli by kase brać i nic nie robić...i narzekać ze kaszę za mało. No niestety tak się nie da.... Musicie przyjeżdżać i chodzić narzekać na firmie bym codziennie słuchając waszego narzekania żałował ze nie jestem głuchy. Opanujcie się trochę...więcej zrozumienia. Polecam zająć się sobą i zadbać o siebie i jeszcze poświęcić chwilę koledze obok bo może tego potrzebuje. Stać Cię na wiecej? to pokaż ze coś potrafisz wiecej niż biadolenie.

 • Sędzia Dred
  2020-03-25 18:41:03

  arrow

  Na pierwszej hali stoi środek antybakteryjny przy szafie do wydawania materialów pomocnizych, w narzedziowni jest ogólnie dostępny można w każdej chwili podejść i użyć. To że stoi na biurach lidera nie znaczy ze złóż tylko dla niego. Każdy lider udostępnia swojej ekipie.Ciezko trochę rozdać wszystkim ponieważ, jest to towar deficytowy.Niech nikt sobie nie myśli że firma codziennie bedzie rozdawał wszystko ludziom. Każdy z nas odpowiada za siebie i każdy może zakupić sobie dodatkowy żel, miseczkę itd nie czekać aż firma wam da. Proszę już nie pisać bzdur na firmę bo pracuje w Stadler juz pare ładnych lat. Wiem ze robi wszystko dla pracowników. Ja wiem ze każdemu mało każdemu źle itd. Chyba niektórzy nie pracowali w innych firmach.... Nie macie porównania i większość nie wie co to znaczy ciężka praca za marną płacę. 8 lat pracuję i mam nadzieję że będę jescze dłużej. Codziennie mam setki spraw na głowie, godzinami po pracy staram się pogodzić i podzielić pracę na każdym projekcie.Nie zawsze jest lekko i nie zawsze kolorowo , ale wracam codziennie z uśmiechem na twarzy bo robię to co lubię i cenię sobie ludzi którzy mnie wspierają w codziennych zmaganiach. Zawsze drażni mnie narzekanie.Większość pomimo większego przebiegu nie zna życia i reali Polecam zmienić pracę i zobaczyć jak jest w innych firmach. Znam setki osób w firmie ktorych cenię i masę typowych narzekaczy, którzy zamiast robić chodzą i narzekają jak to żele i niedobrze. Radzę wziąść się do pracy zadbać o siebie, firmę bo ona wam daje miejsce pracy i możliwość zarobku w godnych warunkach, bo na to nie możecie narzekać.Może warto się zastanowić co by było gdyby nie było tej firmy....raczej niektórzy nie odnaleźli się w zwykłym społeczeństwie gdzie niestety trzeba zap......ać za mniejsze pieniadzę.

 • Bolo pilegniarZ
  2020-03-25 18:31:00

  arrow

  Wirus na plastiku czy klamkach, narzedziach utrzymuje sie wiecej niz dobe. Powodzenia Stadler! Mnie by juz nie zobaczyli. Kasa, kasa! Robic!

 • Brej-ra
  2020-03-25 18:12:50

  arrow

  Panowie dla tych śmiesznych.... Najważniejszym dla bezpieczeństwa jest zakładanie czapki jak zaglądasz po coś pod wagon czy śmiesznego kasku dla "oka" bo to jest najłatwiej egzekwować i "karać" na tym nasi przełożeni najlepiej się znają i najlepiej im to idzie czyli na sprawach z du...y wziętych a nie na poważnych problemach, na takich "ważnych" zagadnieniach najłatwiej o awans i o to w tej firmie chodzi że "jeden za drugim....chodzi"

 • Sędzia Zgred
  2020-03-25 18:10:03

  arrow

  trudna chwila dla zakladu chyba dla pracownikow szeregowych, reszta odizolowana albo praca zdalna, i kto tu siedzi na ...

 • Pracownik
  2020-03-25 17:58:09

  arrow

  @Sędzia Dred
  Czemu mierzysz wszystkich jedną miarą. Nikt nie sieje propagandy tylko fakty są takie, że ludzie się boją czegoś, co jest nieznane. Nie wiadomo jak ten wirus zadziała na Ciebie czy na mnie. Ja nie przychodzę do pracy, żeby jak piszesz "siedzieć na d.... pie". Przychodzę uczciwie pracować, bo lubię tą pracę, ale są sytuacje, że trzeba wybrać czy zdrowie czy praca.

 • koronavirus
  2020-03-25 17:14:42

  arrow

  Prawda jest taka: brak plynow dezynfekcji plyny maja tylko osoby w biurach oraz kierownicy i liderzy na swoich biurkach. Dla produkcji nie ma plynow sa zwykle mydla w lazienkach jest tylko instrukcja jak myc rece. Kolejna sprawa brak masek! Ani jednej. Kolejna sprawa przed wejsciem do firmy brak dezynfekcji przez bramke przechodzi sie normalnie.

 • hannaw
  2020-03-25 17:07:14

  arrow

  Ludzie to trzeba zamknąć i już tak samo MOSTOSTAL co za ludzie w tych zarządach po trupach dążą do celu a udają katolików JUDASZE
  PRACOWNICY idzcie na zwolnienia bo inaczej to WAS wywiozą

 • Stadlerowiec
  2020-03-25 17:04:51

  arrow

  @Sędzia Dred
  Właśnie siejesz propagandę, jakie komunikaty, gdzie ten żel widziałeś, bo chyba w internecie na allegro lub u Prezesa Tomasza na biurku. Skoro nie chcesz tego słuchać to sam się zwolnij, będzie jednego bohatera mniej.

 • Sędzia Dred
  2020-03-25 16:41:51

  arrow

  W zakładzie były zastosowane środki ostrożności także , bez siana propagandy.Żele antybakteryjne ciągłe komunikaty o sytuacji panującej w zakładzie i instrukcje jak mamy się zachować. Godziny pracy zostały zmienione by ograniczyć widywanie się z innymi współpracownikami.Wstrzymano dostawców, ktorzy odwiedzali firmę itd. Ja wiem że większość w tym zakładzie musi na coś narzekać.... Najlepiej siedzieć na du...ie i nic nie robić i kase brać. Nawet w tej trudnej chwili dla zakładu, patrzą jak tu kase brać i w domu siedzieć pod pretekstem koronowirusa. Słuchać mi sie tego nie chce nawet. Słucham codziennie od wielu lat ciągłe narzekania i pier.....nie. Jak nie pasuje to mogą się zwolnić zawsze...tylko pozniej to ciekaw jestem kto by zgreda zatrudnił.

 • Stadlerowiec
  2020-03-25 16:30:25

  arrow

  @warszawa
  głupiego udajesz czy czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Jest napisane na końcu: Zamknąć obiekt i przeprowadzić dezynfekcję!!!

 • Pracownik
  2020-03-25 16:16:22

  arrow

  Mamy rosyjską ruletkę w Stadlerze zachorujesz, albo nie zachorujesz. Ryzykujemy nasze zdrowie i zdrowie naszych rodzin, znajomych i przyjaciół.

 • Zainteresowany
  2020-03-25 16:10:09

  arrow

  Tak a nie można by było jeszcze napisać czy to chodzi o hele produkcyjna tą która wynajmują od Mostostalu a może o magazyny na Brzeskiej?

 • warszawa
  2020-03-25 16:06:13

  arrow

  @stadlerowiec
  a jak to by była ta "odpowiedzialna decyzja"? Zdalnie z domu chciałeś te kable w wagonie montować czy o co Ci chodzi?

 • Pracownik
  2020-03-25 15:55:16

  arrow

  Na kwarantannę zostało wysłane kilka osób z które pracowały w najbliższym kontakcie z zarażonymi. Reszta w dalszym ciągu ma przychodzić do pracy.
  Pytanie mam, dlaczego nie ma info o tych nowych zarażeniach?

 • Stadlerowiec
  2020-03-25 15:45:47

  arrow

  Żadnych środków ostrożności nie było! Instrukcja mycia rąk i zawieszenie posiłków w kantynie to nie są środki ostrożności. Tylko osoby z biura się odizolowały od reszty pracowników. Jeden przypadek wystarczy żeby rozłożyć całą załogę. Zarząd firmy jest nieświadomy i nieodpowiedzialny. Dziś pracownicy firmy masowo wypisują zwolnienia. Skoro Zarząd nie potrafi podjąć odpowiedzialnej decyzji, to trzeba oddolnie zarządzić zamknięcie obiektu i dezynfekcję.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Najbliższe transmisje na antenie KRP
2020-08-12 16:03:05 Kategoria:

Dobiega końca Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapraszamy naszych słuchaczy do duchowej łączności z pątnikami, którzy w tym roku – inaczej niż zwykle -...

więcej »


foto

Łazienka z wanną wolnostojącą
2020-08-14 14:28:59 Kategoria:

Niektórym po prostu trudno jest sobie wyobrazić łazienkę bez wanny. Klasyczna jest w prostokątnym kształcie, przynajmniej jednym bokiem przylega do ściany. Często...

więcej »
foto

Oszczędzanie a promocje w sklepach: co warto o tym...
2020-08-10 13:23:09 Kategoria:

Wbrew pozorom, zakupy żywności to jedna z głównych dziedzin naszego życia, które mogą stać się źródłem oszczędności. Jak wiadomo, oszczędzanie niejedno ma imię....

więcej »
foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »

Siedlce

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.08

Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.08 17:00

Siedlce: 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »
2
3 4 5 6 7 8 9

MIASTO SIEDLCE, 09.08

MOK Summer Music Festival 2020

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.08

Uroczystość odpustowa w Budzieszynie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.08

XIV Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych - Pod Siedlcami w Wiśniewie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.08 12:00

Piknik Historyczny w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.08 15:00

Trwają zgłoszenia do XIV Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie...”

więcej »
10 11 12

POWIAT SIEDLECKI, 12.08

Spotkanie z Ireną Groblewską - Andrzejewską

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.08 19:00

Koncert zespołu Wolni jak Motyle

więcej »
14 15

MIASTO SIEDLCE, 15.08 12:00

Święto Wojska Polskiego w Siedlcach

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.08 12:00

Siedlce: odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje