R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmiany wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej
2020-06-24 11:32:03 Artykuł czytany 33264 razy


Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 lipca br.


Księża przechodzący na emeryturę

Ks. prał. Edmund SZAREK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Łaskarzew oraz dziekana dekanatu łaskarzewskiego i przeniesiony na emeryturę.

Ks. kan. mgr Stanisław BIEŃKO - zwolniony z urzędu proboszcza Stoczek Łukowski i przeniesiony na emeryturę.

Ks. kan. Jan GROCHOWSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trąbki i przeniesiony na emeryturę.

Ks. kan. Waldemar IZDEBSKI
- zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskieji przeniesiony na emeryturę.

Ks. kan. mgr Jan ORŁOWSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Ostrów Lubelski i przeniesiony na emeryturę.

Ks. kan. Eugeniusz PEPA - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Żabianka i przeniesiony na emeryturę.

Ks. kan. mgr Adam TUREMKA - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Miastków Kościelny i przeniesiony na emeryturę.

Zmiany proboszczowskie


Ks. prał. mgr Sławomir NIEWĘGŁOWSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Jeziorzany i mianowany proboszczem parafii Łaskarzew oraz dziekanem dekanatu łaskarzewskiego.

Ks. kan. Ryszard KOZIEŁ - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trzebieszów i mianowany proboszczem parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej.

Ks. kan. mgr lic. Ireneusz GŁOWACKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Zembry i mianowany proboszczem parafii Miastków Kościelny.

Ks. kan. mgr Józef SOBOTKA - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Huszlew i mianowany proboszczem parafii Trzebieszów.

Ks. mgr Sylwester GAŁACH - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Manie i mianowany proboszczem parafii Trąbki.

Ks. mgr lic. Stanisław KLUSKA - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Jeleniec i mianowany proboszczem parafii Ostrów Lubelski.

Ks. Kazimierz JÓŹWIK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Wierzbno i mianowany proboszczem parafii Huszlew.

Ks. mgr Andrzej SZYMONIK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Radomyśl i mianowany proboszczem parafii Manie.

Ks. Marek CHOJNOWSKI
- zwolniony z urzędu proboszcza parafii Polskowola i mianowany proboszczem parafii Żeliszew.

Ks. mgr Sławomir SULEJ - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Żeliszew i mianowany proboszczem parafii Stoczek Łukowski.

Ks. mgr Stanisław JASTRZĘBSKI - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Kościeniewicze i mianowany proboszczem parafii Rozkopaczew.

Ks. mgr Wiesław NESTORUK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Rozkopaczew i mianowany proboszczem parafii Żabianka.

Ks. mgr Alfred WASILAK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Łuzki i mianowany proboszczem parafii Wierzbno.

Ks. Jarosław GAŁĄZKA - zwolniony z funkcji kapelana szpitala w Radzyniu Podlaskim i mianowany proboszczem parafii Polskowola.

Ks. mgr Marek ANDRZEJUK - zwolniony z funkcji diecezjalnego moderatora Domowego Kościoła i Ruchu Światło-Życie oraz asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia Moria i mianowany proboszczem parafii Jeziorzany.

Ks. mgr Sławomir ZACZEK
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskieji mianowany proboszczem parafii Radomyśl.

Ks. mgr Piotr WOŹNIAK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Piszczac i mianowany proboszczem parafii Kościeniewicze.

Ks. mgr Tomasz RADCZUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskimi mianowany proboszczem parafii Łuzki.

Ks. mgr lic. Jan KLUSKA
- zwolniony z funkcji prefekta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach i mianowany proboszczem parafii Zembry.

Ks. dr Adam KULIK
- zwolniony z funkcji administratora Domu Księży Emerytów w Nowym Opolu i mianowany proboszczem parafii Jeleniec.

Zmiany wikariuszowskie

Ks. mgr Marcin BUDZYŃSKI
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii Gończyce i mianowany wikariuszem parafii Przesmyki.

Ks. dr Grzegorz CHRUŚCIEL - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Stężyca i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.

Ks. mgr Grzegorz GŁADYSZ
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii Parysów i mianowany wikariuszem parafii Stężyca.

Ks. mgr Sławomir GNYSZKA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wisznice i mianowany wikariuszem parafii Łaskarzew.

Ks. mgr lic. Mateusz GOMÓŁKA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr lic. Karol JAKUBIAK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

Ks. mgr Paweł KOBIAŁKA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przesmyki i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Marek KONDEJ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Adamów i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Piotr KRUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

Ks. mgr Szczepan LITWINIUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego w Siedlcach.

Ks. mgr Gabriel MAZUREK - zwolniony z funkcji prefekta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej, kapelana Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Wólce Ostrożeńskiej oraz kapelana Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie oraz dzieci i młodzieży z nerwicami i uzależnieniami, i mianowany wikariuszem parafii Parysów.

Ks. mgr Tomasz MIKOŁAJCZUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jeziorzany i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Grzegorz OSIPACZ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sosnowica i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Siedlcach.

Ks. mgr Radosław OSIPACZ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Kąkolewnica i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Ks. mgr lic. Krzysztof PEŁKA
- zwolniony z funkcji kierownika Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl oraz pracy w Katolickim Radiu Podlasie i mianowany wikariuszem parafii Konstantynów.

Ks. mgr Sławomir PLESZCZYŃSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Wisznice.

Ks. mgr Michał PNIEWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wola Uhruska i mianowany wikariuszem parafii Ulan.

Ks. mgr Rafał PRZEZDZIAK
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii Kłoczew i mianowany wikariuszem pw. św. Anny w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Łukasz RODZOŚ - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jedlanka i mianowany wikariuszem parafii Gończyce.

Ks. mgr lic. Łukasz SKOLIMOWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sulbiny mianowany wikariuszem parafii Żelechów.

Ks. mgr lic. Artur STEFANIAK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Opatrzności Bożej w Parczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Grzegorz SUWAŁA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

Ks. mgr Mariusz SZYSZKO - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łaskarzew i mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Ks. mgr lic. Mariusz TELACZYŃSKI - po powrocie z pracy w strukturach Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława BM w Siedlcach.

Ks. mgr Grzegorz WALCZUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Konstantynów i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Siedlcach.

Ks. mgr Kamil WASILEWSKI
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łomazy i mianowany wikariuszem parafii Stanin.

Ks. mgr Marcin WESOŁOWSKI
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii Rossosz i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.

Ks. mgr Krzysztof WĘGRZYNEK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Sulbiny.

Ks. mgr lic. Krzysztof ZAWADZKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i mianowany wikariuszem parafii Łomazy.

Ks. mgr Paweł ZAZUNIAK - po powrocie z pracy duszpasterskiej w USA mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie.

Ks. mgr Dariusz ŻMUDA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i mianowany wikariuszem parafii Łaskarzew.

Ks. mgr Mirosław ŻACZEK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ulan i mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Parczewie.

Ks. mgr Artur ZBAŃSKI - zwolniony z funkcji prefekta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Księża neoprezbiterzy


Ks. mgr Paweł BORYCHOWSKI
- mianowany wikariuszem parafii Jedlanka.

Ks. mgr Marcin JANOWSKI
- mianowany wikariuszem parafii Piszczac.

Ks. mgr Adam KLIMEK
- mianowany wikariuszem parafii Adamów.

Ks. mgr Mateusz KOPEĆ - mianowany wikariuszem parafii Kąkolewnica.

Ks. mgr Marek MALEŃCZUK
- mianowany wikariuszem parafii Rossosz.

Ks. mgr Sławomir OCHNIK
- mianowany wikariuszem parafii Wola Uhruska.

Ks. mgr Kacper RYSAK
- mianowany wikariuszem parafii Kłoczew.

Prefekci


Ks. mgr Arkadiusz BYLINKA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Żelechów i mianowany prefektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie, asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej, kapelanem Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Wólce Ostrożeńskiej oraz kapelanem Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie oraz dzieci i młodzieży z nerwicami i uzależnieniami.

Ks. mgr Mariusz DZIWULSKI
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany prefektem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu.

Ks. mgr Bogdan IWAŃCZUK - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i mianowany prefektem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Ks. mgr lic. Karol NASIŁOWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jabłoń i mianowany prefektem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie.

Inne zmiany

Ks. kan. dr Jerzy DUDA - zwolniony z funkcji dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Siedleckiej i skierowany na dwuletni urlop habilitacyjny.

Ks. mgr lic. Mariusz ZANIEWICZ - mianowany dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Ks. dr Łukasz CELIŃSKI - po powrocie ze studiów rzymskich mianowany kierownikiem Referatu Liturgicznego Kurii Diecezjalnej i koordynatorem ds. organizacji nabożeństw ogólnodiecezjalnych.

Ks. kan. mgr Andrzej BIERNAT - mianowany dziekanem dekanatu bialskiego południowego na okres kolejnych pięciu lat.

Ks. kan. mgr lic. Krzysztof SAMSEL
- mianowany dziekanem dekanatu osieckiego na okres kolejnych pięciu lat.

Ks. mgr Paweł BIELECKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ducha Świętego w Siedlcach i skierowany na studia stacjonarne z teologii pastoralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Ks. mgr Paweł BROŃSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Komarówka Podlaska i skierowany do pracy w Katolickim Radiu Podlasie.

Ks. dr Kamil DUSZEK - po powrocie ze studiów w KUL mianowany diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła oraz asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Moria.

Ks. mgr Dariusz KONIECZNY - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łaskarzew i mianowany kapelanem biskupa siedleckiego na okres trzech lat oraz notariuszem Sądu Biskupiego Siedleckiego.

Ks. mgr Andrzej KOŁODZIEJCZYK
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach i skierowany do pracy wśród Polonii w Szwajcarii na okres trzech lat.

Ks. mgr Jakub KOZAK
- zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i skierowany na studia stacjonarne z duszpasterstwa rodzin w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Ks. Adam ZAWISTOWSKI - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Stanin i mianowany kapelanem szpitala w Radzyniu Podlaskim.

Kuria Diecezjalna Siedlecka

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Kredyt gotówkowy - gdzie najlepiej wziąć kredyt z...
2020-07-07 12:36:39 Kategoria:

Przyszli kredytobiorcy, którzy obserwują oferty kredytów gotówkowych, szukają tych atrakcyjnych cenowo i posiadających niskie oprocentowanie. Szczególnie jest to istotne...

więcej »
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »

Siedlce

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.07

„Wakacje z Andersenem” w Siedleckiej Książnicy

więcej »
2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.07

STOP SHOP Siedlce zaprasza na seanse letniego kina samochodowego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.07 21:00

„Od Straussa do Ordonki” już 3 lipca na scenie Letniego Festiwalu pod muralem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.07 21:00

IV Letni Festiwal pod Muralem!

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »
5
6 7 8

MIASTO SIEDLCE, 08.07

„Wakacje z Andersenem” w Siedleckiej Książnicy

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.07

Apple Pie na scenie IV Letniego Festiwalu pod muralem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.07

STOP SHOP Siedlce zaprasza na seanse letniego kina samochodowego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.07

„Wakacje z Andersenem” w Siedleckiej Książnicy

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.07

Będzie transmisja meczu Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce

więcej »
12
13 14 15

MIASTO SIEDLCE, 15.07

„Wakacje z Andersenem” w Siedleckiej Książnicy

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.07

„Wakacje z Andersenem” w Siedleckiej Książnicy

więcej »
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje