R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmiany wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej - część II
2021-06-30 16:39:22 Artykuł czytany 18454 razy


Biskup Kazimierz Gurda podjął kolejne decyzje co do zmian personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej.


Z dniem 1 lipca 2021 r.

Księża wikariusze:

Ks. mgr Krystian Bajkowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.

Ks. mgr Paweł Bilski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr lic. Sebastian Bisek  – po powrocie ze studiów w KUL mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach oraz odpowiedzialnym za formację dziewic i wdów konsekrowanych w diecezji siedleckiej.

Ks. mgr Grzegorz Bochiński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Terespolu i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim.

Ks. mgr Zenon Bodziak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie.

Ks. mgr Łukasz Borowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Terespolu.

Ks. mgr Paweł Borychowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Króla w Jedlance i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

Ks. mgr Michał Celej – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawicach i mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Ks. mgr Andrzej Ciok – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika i Aniołów Stróżów w Zbuczynie  i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Mariusz Czerwiński
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kocku i mianowany wikariuszem parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Marcin Dudziński – po powrocie z misji w Boliwii mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawicach.

Ks. mgr Marcin Gnyszka
– po zakończeniu urlopu zdrowotnego mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Ks. mgr Piotr Grzebisz
–– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej pomocy w Starym Opolu i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Ks. mgr Łukasz Iwaniec
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Ks. mgr Michał Kobryński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie.

Ks. mgr Łukasz Kulik  – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim.

Ks. mgr Grzegorz Lisiecki – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym i mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wilczyskach.

Ks. mgr Łukasz Michaluk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Terespolu i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie.

Ks. mgr Michał Miszkurka – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Ks. mgr lic. Michał Mościcki – mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach i koordynatorem dyżuru spowiedniczego w katedrze siedleckiej.

Ks. mgr lic. Waldemar Mróz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach, koordynatora dyżuru spowiedniczego w Katedrze Siedleckiej i odpowiedzialnego za formację nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Krzysztof Niestieruk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Paweł Paszkiewicz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Antoniego w Kotuniu i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Terespolu.

Ks. mgr Robert Ponikowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przemieniania Pańskiego w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim.

Ks. mgr Adam Potapczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP  w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie.

Ks. Michał Rodak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Krzysztof Sobczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

Ks. mgr lic. Daniel Struczyk – zwolniony pracy w Katolickim Radio Podlasie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Marcin Todorski
– po powrocie z posługi we wspólnocie Drogi Neokatechumenalnej mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu.

Księża neoprezbiterzy:


Ks. mgr Damian Gadamer - mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej.

Ks. mgr Adrian Gendek - mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie.

Ks. mgr Grzegorz Góraj - mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie.

Ks. mgr Paweł Konieczny - mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym.

Ks. mgr Patryk Krzymowski - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach.

Ks. mgr Adrian Kubak - mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Jedlance.

Ks. mgr Łukasz Kwasowiec - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie.

Ks. mgr Kacper Osak - mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu.

Ks. mgr Robert Piegdoń - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Kotuniu.

Pozostałe zamiany:


Ks. kan. dr Krzysztof Baryga – zwolniony z funkcji dyrektora Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej i mianowany dyrektorem Instytutu Teologicznego w Siedlcach oraz diecezjalnym wizytatorem nauczania katechetycznego.

Ks. kan. dr Paweł Kindracki – zwolniony z funkcji dyrektora Instytutu Teologicznego w Siedlcach i mianowany dyrektorem Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Ks. mgr Radosław Piotrowski – mianowany diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, kierownikiem Referatu Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz diecezjalnym koordynatorem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Ks. mgr Wojciech Sobieszek – zwolniony z funkcji diecezjalnego duszpasterza młodzieży i kierownika Referatu Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Ks. dr Łukasz Celiński – mianowany odpowiedzialnym za formację nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w diecezji siedleckiej.

Ks. mgr Karol Biardzki – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Bartłomieja w Grębkowie i skierowany na studia specjalistyczne z katolickiej nauki społecznej na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

Ks. mgr Marcin Komoszyński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim i udzielono zgody na formację oraz posługę w Movimento dei Focolari na okres 3 lat.

Ks. mgr Tomasz Koprianiuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach i skierowany do pracy w Katolickim Radio Podlasie i Wydawnictwie Diecezji Siedleckiej UNITAS.

Ks. mgr lic. Kamil Mazurkiewicz – skierowany do pracy w Archiwum Diecezjalnym w Siedlcach z zadaniem dokończenia doktoratu i mianowany rezydentem w parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Ks. mgr lic. Radosław Pietruczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach i skierowany na urlop zdrowotny

Ks. mgr Rafał Soćko – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie i skierowany na stacjonarne studia specjalistyczne z historii Kościoła w KUL oraz do pomocy duszpasterskiej w parafii Kock.

Ks. mgr Paweł Zazuniak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie i mianowany wicedyrektorem Caritas Diecezji Siedleckiej.

Zmiany w parafiach zakonnych:

O. Krzysztof Borodziej – zwolniony z urzędu administratora parafii pw. św. Anny w Kodniu i mianowany kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

O. Krzysztof Wrzos OMI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Kodniu.

O. Cezary Klocek OMI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Teresy od Dzieciatka Jezus w Siedlcach.

O. Michał Hadrich OMI – mianowany proboszczem parafii pw. św. Anny w Kodniu.

O. Marcin Dyrda OMI – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.

Zmiany z dniem 6 lipca

Ks. Grzegorz Tomaszewski – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie i skierowany na urlop zdrowotny.

Ks. mgr Marek Śliwa
– zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Matki Bożej Kodeńskiej w Żukowie i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w  Sobieszynie.

Ks. Artur Wojtkowicz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie i mianowany proboszczem parafii pw. Nawiedzenia Matki Bożej Kodeńskiej w Żukowie.

Ks. mgr lic. Krzysztof Korolczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie.

Ks. mgr lic. Rafał Kornilak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Łosicach i mianowany prefektem w I LO im. B. Prusa w Siedlcach, z zamieszkaniem w parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach.

Ks. mgr Mirosław Niewęgłowski CFM – zwolniony z urzędu wikariusza pw. NMP Królowej Polski w Życzynie i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Łosicach.


Inf. pras.
Kuria Diecezjalna Siedlecka


ZOBACZ: Zmiany wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej - część I
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Parafianka
  2022-06-27 10:05:13

  arrow

  W parafii Brzostówka, ksiądz zmieniony po 18 latach ,wspaniały człowiek i kapłan zawsze pomocny.Ks Marek

 • wojcieszków
  2021-07-06 19:52:07

  arrow

  Gdzie jest nasz wikary Korolczuk ?

 • Anika
  2021-07-06 10:08:47

  arrow

  Ks. Łukasz mówił w Terespolu najlepsze kazania i nagle po 2 latach został zabrany. Ech, niepojęte...

 • ola
  2021-07-04 12:16:41

  arrow

  SZKODA ,ŻE Z ŁOSIC ODCHODZI KSIĄDZ rafał.JEGO KAZANIA BALSAMEM NA DUSZY

 • Anka
  2021-07-02 21:48:29

  arrow

  Ks. mgr lic. Rafał Kornilak – właściwy człowiek na właściwym miejscu. Bardzo dobra decyzja. Wspaniały i bardzo mądry ksiądz.

 • Grzegorz
  2021-07-01 08:50:52

  arrow

  Modlimy się za Księży...

 • Janina
  2021-06-30 18:27:20

  arrow

  Szkoda, że po zaledwie dwóch latach, dwaj fenomenalni księża musieli odejść z Terespola. Troszczyli się o nas parafian w najcięższych chwilach.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Co dała mi tegoroczna pielgrzymka?
2022-08-17 08:30:00 Kategoria:

Dziś, 17 sierpnia w audycji „Czarno na białym” na antenie Katolickiego Radia Podlasie podsumujemy 42. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę. Do słuchania...

więcej »


foto

Zawód medyczny – czy warto? Cz. 2. Zawody branży...
2022-08-15 06:00:00 Kategoria:

W ostatnim czasie na rynku pracy wzrósł popyt na zawody medyczne. Pandemia koronawirusa pokazała bowiem ogromne braki kadrowe w służbie zdrowia. Ważnym czynnikiem wyboru...

więcej »
foto

Czy e-recepta jest darmowa? Sprawdzamy!
2022-08-11 08:18:18 Kategoria:

By kupić niektóre leki w aptece, potrzebna będzie e-recepta. Jest to dokument cyfrowy stanowiący potwierdzenie, że pacjent konsultował się z lekarzem, a ten –...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody, idealne na wakacje
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

Gmina Janowiec, nazywana polską Toskanią, to jedna z najbardziej nasłonecznionych części Polski. Błękitne niebo i postrzępione, bajkowe chmurki sprawiają gościom...

więcej »

Siedlce

w lewoSierpień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.08 17:30

Bohaterom Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.08

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na eMOCjonalne kino plenerowe!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.08 20:00

eMOCjonalne kino plenerowe w Siedlcach

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.08 19:00

Koncert zespołu B6 w Siedlcach

więcej »
5 6

MIASTO SIEDLCE, 06.08

Siedlce: Męski Różaniec

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 06.08

Mokobody: Wieczór z Matką Budzieszyńską i odpust Przemienienia Pańskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.08

MAZOpiknik w Siedlcach – już w najbliższą sobotę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.08

Pogoń zagra z Olimpią

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.08

Turniej koszykówki im. Wiesława Kałuskiego

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.08

Summer Music Festival 2022 – Olga Jagieło

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.08

Korczew dla Niepodległej 2022

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.08

Rodzinny Turniej Sportowy

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.08

Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Wodynie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.08

Mokobody: Wieczór z Matką Budzieszyńską i odpust Przemienienia Pańskiego

więcej »
8 9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.08

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na eMOCjonalne kino plenerowe!

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.08

Summer Music Festival 2022 – Irena Kosińska & Bartłomiej Tyburowski Trio

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.08

Wernisaż prac malarskich Tomasza Stańczuka

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.08

Letnie Kino Plenerowe

więcej »
13 14

MIASTO SIEDLCE, 14.08

Święto Wojska Polskiego i 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 14.08 15:00

Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych w Wiśniewie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.08 17:00

Siedleckim Żołnierzom w dniu ich święta - koncert Zespołu Seniorynki

więcej »
15

POWIAT SIEDLECKI, 15.08

Pielgrzymka Biegowa ze Skórca do Budzieszyna. Organizatorzy zapraszają

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.08 13:30

Mordy: Obchody Święta Wojska Polskiego w Mordach

więcej »
16 17

MIASTO SIEDLCE, 17.08

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na eMOCjonalne kino plenerowe!

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.08 19:00

MOK Summer Music Festival 2022 – Agnieszka Skup

więcej »
19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.08

Cross Rowerowy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.08

Turniej Trójek Siatkarskich

więcej »
21

POWIAT SIEDLECKI, 21.08

Spotkanie autorskie z Marią Hanną Makowiecką

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 21.08

Dożynki w Krzesku-Królowej Niwie

więcej »
22 23 24

MIASTO SIEDLCE, 24.08

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na eMOCjonalne kino plenerowe!

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.08 19:00

Sierpniowe propozycje filmowe w NoveKino Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.08 19:00

MOK Summer Music Festival 2022 – Elwira Duczek & Ambitus Band

więcej »
26

MIASTO SIEDLCE, 26.08

Spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszką

więcej »
27 28
29 30 31

MIASTO SIEDLCE, 31.08

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na eMOCjonalne kino plenerowe!

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje